خانه آبان

طراح و مجری:

آرانودیزاین

کارفرما:

نوع پروژه:
مساحت:

110m²

موقعیت:

سمنان

زمان پروژه:

آبان 1395

[ معرفی پروژه ]

روند طراحی

خانه آبان، یک منزل مسکونی در شهر سمنان است که جهت طراحی و دکوراسیون داخلی در فضایی به مساحت 110 متر مربع به دفتر آرانو دیزاین ارجاع داده شد. با توجه به محدودیت بودجه ای کارفرما و سقف هزینه درنظر گرفته شده، به ارائه ایده های دکوراتیو بر روی دیوارها و برخی عناصر مبلمانی محدود شدیم. بقیه فضا (جانمایی کلی فضاها در پلان، محل بازشوها، شکل سقف ها، کفسازی و …) تقریبا در وضعیت سابق خود حفظ شده است. بر همین اساس تصمیم گرفتیم با استفاده از همنشینی رنگ های مکمل (آبی ملایم و رنگ چوب طبیعی) و انتخاب مصالح گرم (چوب)، حداکثر تاثیرگذاری را در فضا ایجاد نماییم.

با توجه به علاقه کارفرما به چوب، این متریال در قسمت های مختلف طراحی اعم از دیوار تلوزیون، دیوار نهارخوری و قسمتی از کابینت آشپزخانه به چشم می خورد. برای اینکه تقسیم بندی و تایل های چوب برای چشم خسته کننده بنظر نرسد، از تایل ها با چینش افقی استفاده کردیم. این نوع چینش به چشم نوازی و ایجاد احساس آرامش در فضا کمک می کند.

از نظر تئوری رنگ های مکمل در یک دایره رنگی دقیقا در نقطه مقابل یکدیگر قرار می گیرند. به همین دلیل حضور همزمان دو رنگ مکمل در فضا تعادل ایجاد می کند. چشم را خسته نمی کند و همزان به فضا پویایی و هیجان می دهد. این سایت به شما این امکان را می دهد که با انتخاب رنگ مورد نظر خود روی دایره رنگی، رنگ مکمل آن را پیدا کنید.

به طور خلاصه در طراحی داخلی خانه آبان تلاش شده است با کمترین دخالت و تغییر در فضا و کمترین صرف هزینه به حداکثر هارمونی و هماهنگی برسیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.