مشاوره دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل نو عروس

با سلام، ما یک زوج جوانیم که در تدارک خرید جهزیه برای خانه خود هستیم. خانه ما یک واحد آپارتمانی دو خوابه به مساحت 85 مترمربع است.
ما درخواست طراحی چیدمان و دکوراسیون منزل داشتیم. ابعاد و اندازه ها رو بصورت کامل یادداشت و خدمتتون ارسال شده. یکی از اتاق ها مستر و دیگری برای اتاق کودک درنظر گرفته شود. ضمناً دو رادیاتور در قسمت پذیرایی وجود دارد که تا حدی مانع چیدمان هستند.

🖊 پرسیده شده توسط: ح. ندائی

🗓 زمان طرح سوال: فروردین 1402

سوال این مشاوره

با سلام و احترام

ضمن سپاس از درخواست مشاوره دکوراسیون داخلی در سایت استودیو آرانو، باتوجه به توضیحات و اطلاعات ارسالی از سوی شما، پیشنهادات در قالب طراحی انواع چیدمان پلان و پیشنهاد ترکیب رنگی و مصالح خدمتتان ارائه می شود.

مقالات مرتبط با این مشاوره

با سلام و احترام

ضمن سپاس از درخواست مشاوره دکوراسیون داخلی در سایت استودیو آرانو، باتوجه به توضیحات و اطلاعات ارسالی از سوی شما، پیشنهادات در قالب طراحی انواع چیدمان پلان و پیشنهاد ترکیب رنگی و مصالح خدمتتان ارائه می شود.

چیدمان پلان

تناسبات پلان خانه مسکونی شما بگونه ای است که امکان داشتن چیدمان های متنوع را تاحدی محدود می کند. همچنین به علت کشیدگی پلان، فضا مستعد ایجاد پرت فضایی است. اما با این وجود می توان اشکال مختلفی از چیدمان را برای آن درنظرگرفت که بهینه باشد.

1) چیدمان پذیرایی و تلویزیون:

برای افزایش فضای قابل چیدمان و ایجاد یک حریم برای فیلتر مشترک حمام و اتاق خواب ها باید از یک پارتیشن به طول 1.2 تا 1.5 متر استفاده نمایید که در پلان مشخص شده است:

اضافه شدن پارتیشن به پلان

شکل های پارتیشن های زیر می توانید با دکوراسیون خانه شما متناسب باشد:

انواع مدل های پارتیشن پیشنهادی

برای چیدمان نشیمن پذیرایی متناسب با «محل تلویزیون»، «نوع و سایز مبل» و «شکل چیدمان» می توان حالات مختلفی در نظر گرفت:

انواع محل تلویزیون: 1) روی دیوار غربی با فاصله از رادیاتور 2) روی دیوار شمالی 3) روی دیوار غربی بافاصله از رادیاتور

انواع مبل و چیدمان: 1) یک مبل سه نفره و چهار تکنفره 2) یک مبل سه نفره، یک دونفره، دو تکنفره 3) یک مبل ال چهارنفره، یک مبل دونفره، یک صندلی تکنفره 4) یک مبل ال چهارنفره، دو مبل تکتفره

بر همین اساس می توان چیدمان های زیر را طراحی کرد:

انواع چیدمان قسمت پذیرایی و تلویزیون

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر اداری

2) چیدمان میز ناهارخوری و سایر امکانات:

میز ناهارخوری می تواند ابعاد مختلفی داشته باشد. در پلان خانه شما انواع «6 نفره»، «8 نفره» و «10 نفره» قابل جانمایی هستند. با این تفاوت که در صورت استفاده از میز ناهارخوری کوچکتر، فضای اضافه تری برای قرارگیری امکاناتی همچون «میز کنسول آینه»، «فلاورباکس دکوری»، «کانتر صبحانه خوری در آشپزخانه» در اختیار خواهید داشت که بسته به نوع چیدمان می تواند شکل های مختلف زیر را به خود بگیرد. همچنین موقعیت قرارگیری میز ناهار خوری می تواند «در حریم آشپزخانه»، «بین حریم آشپزخانه و پذیرایی» یا «در حریم پذیرایی» باشد.

انواع چیدمان قسمت ناهار خوری

دو نوع کنسول آینه مدرن و قابل استفاده در خانه مسکونی شما:

نمونه فلاورباکس دکوری پیشنهادی برای منزل مسکونی شما:

نمونه میز ناهارخوری پیشنهادی برای منزل مسکونی شما:

3) چیدمان اتاق های خواب

محل تخت باید در موقعیتی باشد که دیوار بالاسری آن پنجره نباشد. همچنین مسیر عبور و مرور و دسترسی به کمد یا تراس را محدود نکند.

بنابراین در اتاق مستر تخت می تواند رو به یکی از دیوارهای شرقی یا غربی قرار گیرد. بین این دوحالت، آلترناتیوی که تخت از بیرون کمتر دید داشته باشد مطلوب تر است. در اتاق کودک هم تخت می تواند به شکل شمالی جنوبی یا شرقی غربی (به شرط فاصله از درب تراس) قرار گیرد.

حالت های مختلف چیدمان در اتاق خواب

4) کلیه پلان ها در یک نگاه

در این قسمت می توانیم نگاهی به کلیه آلترناتیو ها داشته باشیم.

آلترناتیو های مختلف چیدمان مبلمان ( دکوراسیون داخلی منزل نو عروس )

مشاهده مطلب: طراحی نما ساختمان

ترکیب رنگ و مصالح

انتخاب رنگ مناسب برای فضا از اصول «هارمونی رنگی» و «کنتراست» پیروی می کند. شما می توانید با مطالعه مقاله ­ی « هارمونی و ست کردن رنگ ها در طراحی داخلی» به طور کلی با این مفاهیم آشنا شوید. پیشنهادات استودیو آرانو برای منزل شما شامل موارد زیر است:

1) هارمونی رنگی فضا

باتوجه به ابعاد و تناسبات و فضا و برخی رنگ های موجود در محیط (رنگ کفسازی، قرنیز، کابینت و …) پیشنهاد ما استفاده از هارمونی رنگ های دیادیک (Diadic) است. در هارمونی رنگ دیادیک، رنگ های روی دایره رنگی با یک خانه فاصله با یکدیگر ست می شوند. هارمونی دیادیک پیشنهادی ما، ترکیب رنگ های سبز-زرد و زرد-نارنجی است. این رنگ ها می تواند در درجات value تیرگی و روشنی متفاوتی پیدا کند. همچنین می تواند در درجات chroma با رنگ خاکستری ترکیب شده و درجات مختلفی از خلوص رنگی داشته باشد. با توجه به این موارد و در نظر گرفتن کنتراست light/dark برای این ترکیب رنگی، ترکیب رنگی پیشنهادی دو رنگ سبز نعنایی (mint) و کرم (nude) است.

پالت رنگ های نهایی بر اساس هارمونی دیادیک پیشنهاد شده:

2) چند نمونه هارمونی سبز نعنایی (mint) و کرم (nude)

دکوراسیون داخلی منزل نو عروس می تواند با هارمونی پیشنهادی زیر تکمیل شود.

3) انتخاب اکسسوری (فرش / تابلو / کوسن)

در انتخاب فرش و تابلو برای فضای شما باید توجه کنید که کلیت ترکیب رنگی از رنگ های پالت انتخابی پیروی کند.  برای انتخاب کوسن هم رنگ های سبز، طوسی، کرم، نسکافه ای می تواند انتخاب های مناسبی باشند.

برای فرش هم می توانید از رنگ های طوسی یا تم کرم با طرح مدرن استفاده کنید. 

چند نمونه فرش هماهنگ با دکوراسیون داخلی منزل نو عروس

شیت موود برد پیشنهادی نهایی

نهایتا باتوجه به موارد گفته شده، پیشنهاد می کنیم شیت موود برد زیر را به عنوان راهنمای انتخاب و خرید کلیه وسایل و جهیزیه خود ملاک قرار دهید و سعی کنید انتخاب هایی هماهنگ با حس و حال تعریف شده داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا