آپارتمان مسکونی همسایه

طراح و مجری:

آرانودیزاین

کارفرما:

آقای بخشی

نوع پروژه:
مساحت:

4500m²

موقعیت:

کرج، عظیمیه

زمان پروژه:

اردیبهشت 1401

[ معرفی پروژه ]

روند طراحی

آپارتمان مسکونی همسایه، یک پروژه صفر تا 100 معماری است که نوسازی آن به دفتر آرانو سپرده شده است. این ساختمان، یک خانه قدیمی سه طبقه با تراس های وسیع پوشیده از گیاهان طبیعی بود که ساکنان آن تمایل داشتند در فرآیند نوسازی آن تراس ها و گلدان های قدیمی حفظ شده و به واحدهای کوچکتر تقسیم شود. با توجه به تراکم اختصاص یافته به زمین این آپارتمان با زیربنای 4500 مترمربع طراحی شد.

آپارتمان مسکونی همسایه را در قالب 7 طبقه مسکونی، یک طبقه لابی و مشاعات و دو طبقه پارکینگ طراحی کردیم. در طبقات بالا، هر طبقه شامل چهار واحد مسکونی است. یک واحد 140 متری ، یک واحد 100 متری و دو واحد 80 متری می باشد. تعداد پارکینگ های مورد نیاز 28 عدد بوده که با طراحی صحیح ستون گذاری و جانمایی دقیق، همه پارکینگ های مورد نیاز را تامین شد.

در این پروژه علاوه بر طراحی پلان ها، طراحی و سه بعدی نما، طراحی داخلی و سه بعدی لابی، واحدهای مسکونی، طراحی سه بعدی محوطه و حیاط نیز به آرانو سپرده شد.

در گام نهایی با ارائه فاز دو و نقشه های اجرایی دقیق، سعی نمودیم کارفرما را در اجرای دقیق تر پروژه یاری کنیم.

[ بازخورد نهایی پروژه ]

دغدغه اصلی کارفرما در این پروژه، ارائه یک پلان خوش نقشه و عملکردی و نمایی متمایز و برگرفته از فرم پیشین خانه بود. بر همین اساس به خواسته ایشان برای اطمینان از دستیابی به بهترین راه حل پلانی ممکن چندین آلترناتیو مختلف پلانی را تست و بررسی کردیم. همچنین برا طراحی نما با ظرافت و دقت نظر بالا تک تک جزئیات، طراحی و به تایید کارفرما رسیدند.

[ نظر کارفرما پروژه ​]

“یکی از ویژگی های برجسته آرانو داشتن ایده های بروز و تطبیق آن با خواسته های پروژه است.”
تصویر پروفایل
رضا بخشی
سازنده و پیمانکار ساختمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top