کلینیک دندانپزشکی پالادین

طراح و مجری:

آرانودیزاین

کارفرما:

دکتر نیک پور

نوع پروژه:
مساحت:

180m²

موقعیت:

تهران، الهیه

زمان پروژه:

اردیبهشت 1401

[ معرفی پروژه ]

روند طراحی کلینیک دندانپزشکی پالادین

هنگامی که کارفرما در مورد طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی پالادین خواسته هایش را عنوان می کرد به دنبال رسیدن به فضایی بهینه بود که بتواند در فضای محدود 180 متری نیازمندی های فضایی و عملکردی را ضمن حفظ حریم افراد پاسخگو باشد و کلیت فضا را گشوده تر و فراخ تر از آنچه است نشان دهد. همچنین با ایده هایی فضا از حالت خشک و تنش زای درمانی خارج شود و بتواند اتمسفری آرامش دهنده و دلپذیر را برای مراجعین ایجاد کند.

در فرآیند رسیدن به این اهداف ابتدا نیازمندی های فضایی به شکل پلان دیاگرام حوزه های عملکردی فضای کلینیک دندانپزشکی شامل فضای ورودی ، پذیرش مراجعین، فضای انتظار، فضاهای درمانی، فضای استریل، فضای رادیوگرافی، سرویس های بهداشتی و رختکن، آشپزخانه، فضای استراحت کارکنان، اتاق مدیریت جانمایی شد. برای حفظ حریم افراد و مطابق با نظر کارفرما برای هر کدام از یونیت های دندانپزشکی فضایی در نظر گرفته شده که توسط پارتیشن های شیشه ای از یکدیگر تفکیک شده است. مطابق با نیاز فضای درمان در کنار یونیت های دندانپزشکی کمد قرارگیری وسایل مورد نیاز و سینک روشویی تجهیز شده است و بالای هر یونیت درمان یک سیستم نورپردازی صفحه ای یکنواخت در سقف طراحی شده است. همچنین برای حفظ پاکیزگی و بهداشت فضا از متریال رزین اپوکسی برای پوشش کف استفاده شده است.

یکی دیگر از خواسته های کارفرما ایجاد تغییر اتمسفر خشک و تنش زای فضای درمانی بود. برای رسیدن به این هدف با استفاده از هارمونی رنگی داینامیک و برانگیخته کننده در حد متوسط از رنگ های گرم شامل متریال طبیعی چوب ، رنگ سبز گرم تیره، در پس زمینه رنگ طوسی و سفید، فضا از حالت خشک و درمانی خارج شده است. همچنین با استفاده از گیاهان زنده ، گرین وال ، مجسمه های هنری و نورپردازی گرم و ملایم، فضا چشم نواز تر و سرگرم کننده تر برای مراجعین و حتی کودکان شده است.

برای بزرگ تر دیده شدن فضای کلینیک استفاده از پارتیشن های شیشه ای شفاف کل فضا را یکپارچه و گشوده نشان می دهد و موجب بسته دیده شدن و محدود شدن فضا نمی شود، همچنین توجه به انعکاس حوزه بندی عملکردی فضا در گرافیک محیطی فضا به شکل رنگ یا متریال که حوزه های عملکردی مختلف را در یک کل تعریف می کند موجب بزرگ تر دیده شدن یک فضای واحد می شود. دستیابی به همه این موارد نیازمند فرآیندی است که فقط از طریق طراحی حاصل می شود. شما می توانید برای مطالعه بیشتر در مورد ایده های طراحی داخلی کلینیک های دندانپزشکی و مشاهده نمونه های خارجی و لاکچری به تشریه آرانو مراجعه کنید.

اعضای همکار در این پروژه

بهنوش مرادی ، امین رفعتی

[ نظر کارفرما پروژه ​]

“طراحی داخلی شرکت آرانو کاربردی و هماهنگ با خواسته ها و نیازهای مطرح شده در جلسات گفتگو بود و نتیجه ای فراتر از تصور قبلی ما از طراحی نشان داد.
تصویر پروفایل
دکتر نیک پور
مدیریت کلینیک پالادین

2 دیدگاه دربارهٔ «کلینیک دندانپزشکی پالادین»

 1. دکتر ناظمیان

  براتون روز خوبی آرزو میکنم!
  برای معماری داخلی یک مطب دندانپزشکی نیاز به کمک شما دارم!
  مطب در حال حاظر فعال هست ،اما باید مدرن بشه!
  حدود ۷۵ متر !
  آیا میتونید آیت کار رو قبول بکنید؟

  مرسی

  1. خواهش میکنم در خدمت هستیم. میتونید از صفحه تماس با ما، با استودیو آرانو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا