طراحی صنعتی و محصول

[ خدمات طراحی صنعتی و محصول ]

1
30%

فاز یک (طراحی اولیه)

در این مرحله تیم طراحی یک یا چند ایده خلاقانه مناسب پروژه آماده کرده و یک یا چند طرح پیشنهادی اولیه ارائه می دهد.

2
60%

فاز دو (طراحی نهایی)

پس از انتخاب گزینه توسط کارفرما، اصلاحات و پرداخت ها مورد نیاز روی طرح انجام و طراحی نهایی آماده می شود.

3
100%

فاز نهایی (اجرا و ساخت)

مرحله نهایی، اجرا یا ساخت دقیق طرح است که بر اساس زمان بندی و با بالاترین سطوح کیفی و فنی انجام می شود.

 

[ انواع خدمات طراحی صنعتی و محصول ]

خدمات طراحی صنعتی و محصول

طراحی و اجرای غرفه، ویترین یا صحنه آرایی

غرفه ها و ویترین ها بارزترین محل های معرفی و نمایش برای شرکت ها و برندها هستند. امروزه با برجسته تر شدن اهمیت طراحی مفهومی و متحد، برندها از حرفه ای ترین طراحان برای طراحی ویترین و غرفه های خود بهره می برند. در طراحی و اجرای غرفه و ویترین توجه به تم  یا الگوهای شاخص برند دارای اهمیت است.

استودیو آرانو پس از دریافت اطلاعات برند شما، شروع به تولید ایده های نو و خلاقانه می کند. در طوفان ذهنی ایده هایی نو در جهت قراردادن برند در مرکز توجه نسبت به رقبا شناسایی می شود. به همین دلیل طرح نهایی می تواند برای هر برند متمایز و یکتا شود. برآورد اولیه و کلی از هزینه های اجرای هر طرح و بررسی امکان قرارگیری آن در محدوده ی بودجه در نظر گرفته شده از جانب کارفرما یکی دیگر از عوامل تعیین کننده است. 

ساخت پروتوتایپ محصولات، ماکت های شهری و معماری در مقیاس های مختلف

ماکت ها و نمونه ها با توجه به اهدافی که دارند در مقیاس ها و ابعاد مختلف و با مصالح و تکنیک های متفاوتی ساخته می شوند. عموما برای نمایش سایت های با ابعاد بزرگ مثل ماکت های شهری، از ماکت های ریز مقیاس استفاده می شود. (مثلا ماکت یک شهرک مسکونی ممکن است یک به سیصد یا یک به پانصد باشد.) در این ماکت ها جزئیات کوچک کمتر دیده می شوند. به همین ترتیب ممکن است جهت ساخت ماکت معماری برای یک ویلا، مقیاس یک به صد و برای ساخت ماکت معماری داخلی مقیاس یک به پنجاه را پیشنهاد دهیم.

به همین ترتیب هر چه مقیاس ساخت درشت تر می شود جزئیات بیشتری در ماکت امکان دیده شدن پیدا می کنند. نهایتا برای ماکت یک دستگاه یا محصول ممکن است مقیاس یک دوم یا یک به یک انتخاب شود. در ساخت چنین ماکتی همه اجزا عین به عین ساخته و دیده می شوند. آرانو در چارچوب خدمات طراحی صنعتی و محصول، سفارش های شما را با توجه به نوع و نیاز آن با مصالح مناسب، تکنیک های به روز (شامل طراحی با نرم افزارها و پلاگین های محاسبه گر پارامتریک) و اتخاذ روش های استاندارد اجرایی (همچون انواع برش های سی ان سی، سه و چهار بعدی، واترجت، تری دی پرینت، ریخته گری و …) آماده و ارسال می کند.

طراحی و ساخت محصولات و اینستالیشن های خاص، ویژه هر پروژه

اینستالیشن به معنی یک چیدمان دکوراتیو و هنری یا نصب آثار سه بعدی در یک فضای مشخص است. آثار اینستالیشن آرت اغلب در فضاهای داخلی همچون لابی یا وید مجتمع های تجاری و ویلاها و … نصب می شوند. آثار اینستالیشن ممکن است به صورت موقت یا دائمی باشند. طراحی و ساخت اینستالیشن یک هنر و حرفه چند رشته ای است چرا که همزمان نیازمند همکاری تخصص هایی همچون طراحی داخلی، طراحی صنعتی، مجسمه سازی و … است.

طراحی و ساخت تخصصی لوازم دکوراتیو، مبلمان و روشنایی

امروزه مبلمان و تجهیزات محیط های داخلی نقش گسترده ای در زندگی روزمره ما دارند. از مبلی که روی آن می نشیم گرفته تا میز تلوزیون، شلف روی دیوار، کتابخانه، کمد، میز کار، چراغ روی دیوار و … . پیشنهاد استودیو آرانو استفاده از مبلمان و تجهیزات محیط داخلی هماهنگ با سبک معماری و طراحی داخلی فضایتان است. استودیو آرانو سفارش طراحی و  ساخت انواع مبلمان و محصولات محیط داخلی را می پذیرد.

طراحی بسته بندی

بسته بندی یک ابزار کاربردی برای ارائه هر محصولی است. فرقی نمی کند که این بسته بندی قرار است یک محصول خوراکی را دربرگیرد یا یک شیشه عطر، لباس و … را در خود جای دهد. امروزه طراحی بسته بندی بیشتر به ایده پردازی و خلاقیت نیاز دارد چراکه ظاهر بسته بندی یکی از عومل مهم در فروش کالا به شمار می رود. به همین دلیل در همه اصناف فعال در بازار، رقابت زیادی در این حوزه در جریان است. تا جایی که کسب و کارهای نوپا با طراحی خلاقانه بسته بندی محصولات خود، توانسته اند گوی رقابت را از برندهای قدیمی تر بربایند. یک بسته بندی با طراحی خوب و چشم نواز، موفقیت شما در ارائه محصولتان وکسب رضایت مشتری را تضمین می کند.

[ نگرش و سبک کاری ما ]

رویکرد آرانو در طراحی

با رشد سریع تکنولوژی در قرن نوزدهم و بیستم و هجوم مصنوعات به زندگی انسان ها به تدریج آرامش وی مورد خدشه قرار گرفت. امروزه اکثریت مردم 80 تا 90 درصد زمان خود را در فضاهای بسته می گذرانند. محیط های خشک و مصنوعی که عموما دلپذیر ذات طبیعت دوست و تزیین محور انسان نیست.  یکی از رویکردهای طراحی در استودیو آرانو، تلفیق و وارد کردن عناصر طبیعی (همچون نور طبیعی، سبزینگی، آب و متریال های طبیعی) و همچنین استفاده از سیستم های تهویه طبیعی و دید و منظر در طراحی است. آرانو در تلاش است ضمن ارائه یک سبک طراحی مدرن و همگام با تکنولوژی و مقتضیات زندگی امروزی، توجه ویژه ای به ذات طبیعت دوست و تزئئین محور انسان کند.

پیمایش به بالا