برندسازی کسب و کار با طراحی داخلی - استودیو آرانو

7 راهکار حرفه ای برندسازی کسب و کار با طراحی داخلی

حتما تاکنون فکر کرده اید که چگونه می توانید شرکت یا کسب و کار تجاری خود را برند کنید. ما در این مطلب با ارائه 7 راهکار طراحی محیطی به شما کمک می کنیم که چگونه با « طراحی داخلی دفتر اداری » یا فروشگاه برند خود، نزد مشتریانتان متمایز، حرفه ای و قابل اعتماد بنظر برسید. مطمئناً راهکارهای پیشنهادی زیر نقش بسزایی در برندسازی کسب و کار شما ایفا خواهند کرد.

شرکت استودیو آرانو

 آدرس: تهران، نیاوران، سه راه یاسر، نبش کوچه راز، (جنب شیرینی الهیه)، پلاک 35

✆ تماس و دریافت مشاوره:

02 13 222 0902         3952 4482 – 021

آیا دفتر اداری من نیاز به بازسازی یا طراحی داخلی دارد؟

دکوراسیون و دیزاین دفاتر اداری اهمیت ویژه ای برای صاحبین کسب و کارها دارد. چرا که یک دفتر اداری محل شروع و برقراری یک تعامل اجتماعی جهت جذب مشتری است. اگر مشتری یا مراجعه کنندگان بتوانند در همان ابتدا تصویر مناسبی از ما دریافت کنند؛ راحت تر به ما اعتماد خواهند کرد. در واقع باید پذیرفت که مشتریان و مراجعه کنندگان به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه ما را از روی پوشش، محل کارمان و … قضاوت می کنند. حتی مطالعات علمی تایید می کند که قضاوت یا تصویر ذهنی اولیه مشتریان، تاثیر عمده ای بر تصمیم گیری نهایی آن ها دارد. بنابراین برندسازی کسب و کار می تواند در ارتباط تنگاتنگ با تصویر ذهنی مشتری از محیطی که در آن قرار می گیرد، باشد.

احتمالاً گمان می کنید که در دفتر کار من همه چیز اعم از میزها، مبلمان و … با دقت انتخاب شده، کارمندان بدون مشکل در فضا مشغول کار هستند و نیازی به اقدام دیگری برای تقویت برندسازی نیست. اما متاسفانه باید بگوییم نگاه مشتریان دقیق تر و موشکافانه تر از چیزی است که فکر می کنید. اگر مخاطب به هردلیلی تصویر ذهنی معمولی (فاقد جذابیت و طرح خاص) از محیط پیدا کند، قطعاً در جذب او ناموفق بوده اید. بنابراین تفاوتی نمی کند دفترتان در چه ساختمانی قرار گرفته، حتی بسیاری از ساختمان ها و فضاهای اداری نوساز نیز به طور عمومی طراحی شده و ویژه سازی نشده اند. در این زمان باید طی یک عملیات اجرایی و بازسازی فضا را متناسب با نیازتان اصلاح کنید. همچنین اگر یک دفتر قدیمی دارید که نمی تواند به درستی پاسخگوی نیازهای شما باشد، پیشنهاد می کنیم حتما به بازسازی و دیزاین مجدد آن فکر کنید.

مزایای بازسازی و طراحی داخلی چیست؟

ساختمان اداری و دفتر کار محل برقراری تعامل اجتماعی با بازدیدکنندگان و مشتریان است. درواقع دفتر شما مثل ویترین کاری تان عمل می کند. اگر مشتریان نتوانند تصویر مناسبی از فضا و محیط کاری تان دریافت کنند، کمتر به شما اعتماد می کنند. بازدیدکنندگان و مشتریان یک فضای اداری به صورت ناخودآگاه شما را از روی ظواهری هچون طرح ساختمان و دفتر کار قضاوت خواهند کرد. به همین دلیل ضرورت توجه به امر بازسازی داخلی دفتر اداری بیش از پیش روشن می شود. مسلما همه دفاتر و شرکت ها در تلاش هستند به کمک برندسازی کسب و کار از طرق مختلف همچون دیزاین فضا، شرکت خود را نسبت به رقبا شاخص و متمایز کنند.

توجه به دیزاین فضای اداری و دفتر کار می تواند باعث بهبود جلوه ظاهری و نمود بیرونی شرکت تان شده و به رونق تجارت و برندسازی کسب و کارتان کمک شایانی کند. از سوی دیگر یک دفتر اداری که در آن به آسایش محیطی و آرامش ذهنی کارکنان توجه شده، بازده کاری را افزایش می دهد. مجموع عوامل ذکر شده علاوه بر صرفه اقتصادی در بلند مدت باعث ایجاد ارزش افزوده و تمایز نسبت به رقبا می شود و شما را به چهره برجسته ای در میان رقبایتان تبدیل خواهد کرد.

7 راهکار عملی برای شاخص کردن دفتر و فضاهای اداری با طراحی داخلی

اگر از تصمیمتان برای بازسازی و « طراحی داخلی » جهت برندسازی کسب و کار خود مطمئن شده اید. باید راهکارهای مختلف برای شاخص کردن دفتر خود را از طریق یک دیزاین حرفه ای و بی نقص بشناسید. راهکارهای زیر از مهمترین و تاثیرگذارترین اصول طراحی هستند که هریک می تواند کیفیت، بهره وری و جلوه بصری محیط کار شما را افزایش داده و در عین حال برند شما را ارتقا دهند.

1) ایجاد اتمسفر لوکس و اعتماد برانگیز

با رعایت اصول و ترفندهای صحیح در مبلمان، اکسسوری، نورپردازی، مصالح و رنگ می توان یک فضای کاری لوکس ایجاد کرد. مبلمان با دیزاین و ظاهر مناسب و استفاده از اکسسوری خاص در فضا جلوه لوکس ایجاد می کنند و مخصوصا زمانی که برای برند شما ویژه سازی شده باشند، می توانند به برندسازی کمک نمایند. مثلاً یک تابلو بزرگ با نورپردازی مناسب هماهنگ با موضوع کاری شرکت، یک گلدان شیک در گوشه ای از فضا همراه با لوگو، استفاده از یک آباژور یا مجسمه و … همگی مثال ها مشابه دیگر هستند. سعی کنید علاوه بر نور عمومی فضا به نورهای تزیینی نیز اهمیت دهید. مصالح قوی مثل سنگ یا ابزارهای چوبی پیشنهادات دیگر ما هستند.

2) ایجاد آرامش و طراوت و پویایی در فضا

هنگامی که در تلاش برای برندسازی کسب و کار خود از طریق دیزاین هستیم، باید توجه ویژه ای به آرامش و طراوت و پویایی دفتر خود داشته باشیم. خطوط افقی، فرم های با ظرافت و رنگهای خنثی به ما احساس آرامش می دهند. عامل تاثیرگذار دیگر نور است. پیشنهاد می کنیم تا حد امکان از نور طبیعی حداکثر استفاده صورت گیرد؛ همچنین نورهای مصنوعی نیز یکنواخت، گرم و کنترل شده باشند. استفاده از یک چیدمان دنج و راحت و همچنین صندلی و مبلمان ارگونومیک آرامش و راحتی بیشتری در فضا ایجاد می کنند. از سوی دیگر به کمک پوشش گیاهی می توان حس طراوت و پویایی ایجاد کرد.

3) ایجاد اتمسفر رسمی و حرفه ای

برای برندسازی باید یک فضای رسمی و حرفه ای داشته باشید. بنابراین ایجاد نظم بصری و استفاده از فرم ها و اشکال هندسی اقلیدسی اهمیت زیادی دارد. سعی کنید کمتر از طراحی شلوغ و پرکار استفاده نمایید. دیزاین شما باید متناسب، منظم و وزین باشد. فرم های منظم و هماهنگ، فضا را رسمی تر می کنند. پیشنهاد می شود در یک فضای اداری کمتر از رنگهای جیغ استفاده شود. رنگ سفید، طوسی، قهوه ای، نوک مدادی و مشکی انتخاب های مناسبی هستند. انتخاب درست مصالح نیز در ایجاد حس رسمی بودن تاثیر گذار خواهد بود. معمولاً مصالح مدرن ، صنعتی و جدید حس رسمی بیشتری دارند.

4) افزایش فضای مفید و کاربردی دفتر

با یک دیزاین حرفه ای می توان فضای مفید و کاربردی دفتر را افزایش داد. این موضوع با تغییرات کوچکی در جانمایی میزها، پارتیشن ها و … امکانپذیر است. پس مطمئناً با داشتن یک چیدمان اصولی می توان تعداد میزهای بیشتری در همان مساحت تامین نمود. همچنین پیشنهاد می شود تا حد امکان کمد و قفسه بیشتری به فضا  اختصاص یابد. چیدمان صحیح و افزایش فضای ذخیره سازی کمک می کند فضای اداری شما منظم و یکپارچه بنظر برسد. مجموع عوامل ذکر شده باعث بهبود بهره وری شرکتتان شده و به شکل غیر مستقیم به برندسازی شما کمک خواهد نمود.

5) تعریف و تفکیک فضاها

خوانایی، تعریف و تفکیک زون های مختلف مثل زون خدماتی (آبدارخانه، سرویس، انبار) و زون اداری و مدیریتی اهمیت زیادی دارد که هنگام برندسازی کسب و کار خود باید به آن توجه داشته باشید. همچنین در یک طراحی استاندارد معمولاً عرصه فضاهای خصوصی (ویژه کارمندان) و عمومی (ویژه مشتریان) تاحد امکان تفکیک می شوند. در یک فضای اداری می توان به کمک تغییر کفسازی، پارتیشن، فلاور باکس یا تغییر در نورپردازی، قسمت های مختلف را تفکیک نمود.

6) ازبین بردن شلوغی و حذف زوائد بصری

اضافات روی میزها، دیوارها و عناصر بی نظم و بدون خط و ربط همیشه باعث آزار مخاطب شده و جلوه بسیار بدی ایجاد می کنند. پس حتما پوشه ها، وسایل اداری و وسایل شخصی اضافه را از روی میزها جمع آوری و به کشو و قفسه زیر میز یا کمدها انتقال دهید. می توانید از وسایل با شکل واحد (ماگ سازمانی، ست اداری سازمانی و …) استفاده نمایید. همچنین از چیدمان پراکنده و مبلمان غیر هماهنگ و کلیه عناصر فکر نشده در فضا به شدت پرهیز کنید. نظم و یکپارچگی سازمانی از مهمترین اصول برندسازی محسوب می شود.

7) کمک گرفتن از بهترین شرکت طراح و مجری

شرکت های طراحی خوب از دانش و بنیان فکری قوی برخوردارند و تبحر ویژه ای در برندسازی کسب وکار دارند. این بنیان فکری قوی می تواند زمینه ساز خلاقیت در کارهایشان شود. از سوی دیگر دفاتر حرفه ای، دقت نظر، ریزبینی و حساسیت بالایی در دیزاین و اجرای کارهایشان به خرج می دهند؛ که باعث می شود نمونه کار آن ها کیفیت بالایی داشته  و در عین حال متفاوت باشد. همین عوامل زمینه ساز ایجاد ارزش افزوده در آثار این طراحان می شود. نتیجه سپردن کار به افراد متخصص، خلق محیطی است که همه فعالیت ها در آن درست و بدون مشکل اتفاق می افتد و هرکس از هر لحظه حضور در آن احساس لذت و آرامش می کند.

طراحی داخلی توسط استودیو آرانو، بگونه ای است که

علاوه بر بهبود جلوه ظاهری و کیفیت فضای داخلی باعث ایجاد ارزش افزوده و خلق اثری فاخر و لوکس می شود.

برای شروع باید چه کار کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم دیزاین یک پروژه اداری با هدف برندسازی کسب و کار کاری کاملاً تخصصی بوده و نیازمند آشنایی با الزامات و استانداردهای آن می باشد. حتی هر شرکت طراحی با زمینه کار عمومی لزوماً نمی تواند به شما کمک کند. بنابراین شما باید دیزاین و بازسازی فضای خود را به شرکت متخصصی بسپارید که دارای تجربه کاربری اداری باشد. بدین منظور می توانید در جستجوی « بهترین شرکت های طراحی داخلی » برآیید. خوشبختانه برخی شرکت ها طراحی و بازسازی در کشور به طور ویژه و تخصصی در زمینه فضاهای اداری فعالیت کرده اند و حتی نمونه کارهای بسیار پیشرو و متفاوتی در این زمینه دارند. « استودیو آرانو » یکی از همین شرکت ها است که بسیاری از مطالب این مقاله از سایت آن ها برگرفته شده اند.

برخی شرکت ها به طور ویژه و تخصصی در زمینه دیزاین فضاهای اداری فعالیت می کنند و نمونه کارهای پیشرو و متفاوتی دارند. این شرکت ها می توانند باعث افزایش بهره وری و کیفیت فضای ادری شده و به برندسازی آن کمک کنند. « استودیو آرانو » یکی از معروف ترین این شرکت ها است.

✆ تماس و دریافت مشاوره:             02 13 222 0902

جمع بندی

بطور کلی با 7 راهکار ویژه بالا می توان ضمن افزایش بهره وری و کیفیت فضای اداری به برندسازی کسب و کار کمک نمود و ارزش افزوده ایجاد کرد. اگر به دنبال راه های خلاقانه دیگری هستید کافی است از شرکت های متخصص و حرفه ای مثل « استودیو آرانو » در این زمینه کمک بگیرید. مطالب این مقاله برگرفته از راهنماهای سایت استودیو آرانو است که بسیاری از آن ها بطور رایگان در وبسایت ما قابل مطالعه می باشد. استودیو آرانو یک شرکت حرفه ای و باتجربه است که بیش از یک دهه در زمینه معماری، ساختمان و طراحی داخلی فعالیت دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا