طراحی و دکوراسیون داخلی دفتر وکالت لوکس و مدرن

دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت

دکوراسیون و طراحی داخلی دفاتر اداری اهمیت ویژه ای برای صاحبین همه کسب و کارها دارد. چرا که یک دفتر اداری محل شروع و برقراری یک تعامل اجتماعی جهت جذب مشتری است. اگر مشتری یا مراجعه کنندگان ما بتوانند در همان ابتدا تصویر مناسبی از ما دریافت کنند؛ راحت تر به ما اعتماد خواهند کرد. در واقع باید پذیرفت که مشتریان و مراجعه کنندگان به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه ما را از روی پوشش، محل کارمان و … قضاوت می کنند. حتی مطالعات علمی تایید می کند که قضاوت یا تصویر ذهنی اولیه مشتریان، تاثیر عمده ای بر تصمیم گیری نهایی آن ها دارد. در این میان دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت به دلیل نوع کسب و کار و ماهیت مشتریان آن اهمیت ویژه تری دارد.

معمولاً بیشتر مشتریان وکلا افرادی با مشکلات، دغدغه ها و مشغولیت های ذهنی فراوان هستند. در چنین شرایطی اگر بتوانیم در اولین تصویر ذهنی یک فضای آرامش بخش و اعتماد برانگیز به آن ها ارائه کنیم می توانیم تعامل مثبت و نتیجه بخشی با آن ها داشته باشیم. پس دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت نه تنها برای خود وکیل بلکه برای موکل و افراد مراجعه کننده نیز مهم است. یک طراحی خوب، اعتماد برانگیز و آرامش بخش، احساسات مشتریان ما را در بدو ورود تحت تاثیر قرار می دهد و نظر آن ها را نسبت به ما جلب می کند.

خلاصه ای از مقاله در یک فایل ویدئویی و تصویری

بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت

تفاوتی نمی کند دفتر شما در چه ساختمانی قرار گرفته باشد. حتی بسیاری از از ساختمان های اداری نوساز نیز ممکن است به طور عمومی طراحی شده باشند و بطور خاص برای کاربری دفتر وکالت ویژه سازی و طراحی نشده باشند. در این زمان لازم است طی یک عملیات اجرایی یا بازسازی دفتر را متناسب با نیاز خود اصلاح کنید. همچنین اگر یک دفتر کار قدیمی دارید که نمی تواند به درستی پاسخگوی نیازهای شما باشد، پیشنهاد می کنیم با انجام یک طراحی جدید از مزایای بازسازی بهره مند شوید.

بازسازی آیتم های بسیار زیاد و متعدد و مراحل پیچیده ای دارد که باید با مشورت و دعوت متخصصین این حوزه انجام شود. معمولا اولین مرحله «سفارش طراحی» از سوی شما است. در گام بعدی کارشناسان آرانو زمانی را برای بازدید و برداشت فضای شما تعیین می کنند. در گام بعدی با انجام توافقات پیرامون زمان و هزینه روند انجام پروژه آغاز می شود. سپس یک طراحی سه بعدی ویژه فضا شما آماده می شود. پس از تایید شما عملیات تخریب و نخاله برداری و نصب مصالح و فینیشینگ ها طبق برنامه ای مشخص صورت می گیرد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات کامل تری در این زمینه می توانید از مقاله «آیتم های بازسازی» دیدن کنید. آخرین مرحله کار شما خرید و چیدن مبلمان، لوازم و اکسسوری در فضا است.

شاید بازسازی و طراحی داخلی دفتر وکالت ابتدا بنظر ساده برسد و گمان نمایید بازسازی و طراحی داخلی توسط خودتان هم امکان پذیر است. اما برخلاف تصور شما باید بگوییم این کار پیچیدگی های زیادی دارد. در صورتی که خودتان دست بکار شوید ممکن است ضمن صرف زمان و هزینه فراوان نتیجه مناسبی کسب نکنید. ضمنا نگرانی و استرس زیادی متحمل شوید. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، می توانید از مقاله دیگر ما با عنوان «مزایا و معایب طراحی داخلی توسط خودمان» دیدن کنید. بنابراین توصیه می کنیم در صورتی که قصد ایجاد تغییر یا بازسازی و طراحی داخلی دفتر اداری خود را دارید حتما از متخصصین این حوزه مشورت دریافت نمایید و کار خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید. مقالات دیگر آرانو با عنوان «بهترین شرکت های طراحی داخلی» و «بهترین شرکت های بازسازی» در این زمینه برایتان بسیار مفید خواهد بود.

مشاهده مطلب: اصول طراحی دفتر وکیل

خلق یک فضای مثبت و تاثیرگذار همزمان نیازمند رعایت بسیاری از نکات طراحی است. یا این حال یکی از اصلی ترین این نکات ایجاد اتمسفر و حال و هوای بخصوصی در فضا است. همه عناصر دیزاین از جمله: فرم، شکل، رنگ، مصالح، بافت و … ابزارها مفیدی برای ایجاد یک حس و حال خاص در فضا هستند. بطور کلی اگر نیاز باشد برای یک دفتر وکالت، اتمسفر و حس و حال بخصوصی را پیشنهاد کنیم، پیشنهاد ما ایجاد یک فضای داخلی «اعتماد برانگیز»، «آرامش بخش»، «رسمی و حرفه ای» خواهد بود.

ایجاد اتمسفر لوکس و اعتماد برانگیز

ایجاد اتمسفر لوکس برای بسیاری از مشتریان ما بیش از همه موارد مطرح است. معمولاً طراحی یک دفتر وکالت با فضای لوکس یا لاکچری جزو اولین خواسته ها مشتریان ما است. ایجاد یک فضای لوکس کار چندان پیچیده ای نیست و با رعایت اصول و ترفندها صحیح در مبلمان، اکسسوری، نورپردازی، مصالح و رنگ می توان به آن دست یافت. اما اجازه دهید کمی این موضوع را تصحیح کنیم. شما نباید الزاماً به دنبال ایجاد یک اتمسفر لوکس و گران باشید. زمانی که تنها هدف شما این باشد ممکن است نتیجه همیشه مطلوب نبوده و برعکس عمل کند و باعث ایجاد دافعه شود. ما پیشنهاد می کنیم که دنبال ایجاد فضایی اعتماد برانگیز اما نه لزوماً گران و پرهزینه باشید.

در دفتر وکالت استفاده از مبلمان با طراحی و ظاهر مناسب می تواند یک جلوه لوکس و اعتماد برانگیز ایجاد کند. از اهمیت اکسسوری ها در طراحی غافل نشوید. یک تابلو بزرگ  یا چیدمانی از قاب عکس روی دیوار با نورپردازی مناسب، یک گلدان شیک در گوشه ای از فضا، استفاده از یک آباژور یا مجسمه هنری و … می توانند به شما در این زمینه کمک کنند. سعی کنید علاوه بر نور عمومی فضا به نورهای تزیینی نیز اهمیت دهید. نورهای خطی کنار دیوار یا نورهای تاکیدی گزینه های مناسبی برای شما خواهند بود. مصالح قوی مثل سنگ یا مصالح کار شده مثل ابزارهای چوبی یا گچی پیشنهادات دیگر ما برای ایجاد یک فضای لوکس و اعتماد برانگیز هستند.

مشاهده مطلب: طراحی نما ساختمان

ایجاد اتمسفر آرامش بخش

همانطور که گفتیم یکی از اصلی ترین مسائلی که در دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت باید به دنبال آن باشیم؛ ایجاد حس آرامش است. چرا که لازم است به کمک ابزارها مختلف، احساسات و استرس مراجعه کنندگان را کنترل کنیم. شاید در ابتدا برایتان سخت بنظر برسد اما با چند راه حل ساده می توان در فضا احساس آرامش ایجاد کرد. استفاده از خطوط افقی و فرم های نرم و با ظرافت به ما احساس آرامش می دهد. پس سعی کنید بیشتر از خطوط افقی در طراحی استفاده کنید. رنگ های خنثی و با اشباع رنگی پایین (رنگ ها ملو تر) برای ما آرامش بخش تر هستند. یکی از ابزارها بسیار مناسب در کنترل حس آرامش، نورپردازی است. سعی کنید حتما از نورهای طبیعی استفاده کنید. نورهای مصنوعی شما نیز باید یکنواخت، گرم و کنترل شده باشند.

استفاده از یک چیدمان دنج و راحت آرامش بیشتری به مشتریان شما خواهد بخشید. سعی کنید یک فضای انتظار با حریم مناسب برای آن ها مهیا کنید. شاید مشتریان شما در دفتر وکالت دوست داشته باشند کمتر در چشم باشند و بتوانند کمی در افکار خود غرق باشند. استفاده از پوشش گیاهی در قسمت های مختلف دفتر حس خوبی به شما و مشتریانتان خواهد داد. پوشش گیاهی  و عناصر طبیعی ذاتاً برای انسان آرامش زا هستند و استفاده از آن ها در محیط های پر استرس راه حل بسیار مطلوبی است. حتما با مطالعه مقاله دیگر ما با عنوان «مزایای استفاده از گیاهان در فضای داخلی» اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب خواهید کرد. استفاده از یک کفسازی با حس نرم و خاصیت آکوستیکی مناسب مثل موکت پیشنهاد دیگری است که حتما باید به آن فکر کنید.

ایجاد اتمسفر رسمی و حرفه ای

فضای دفتر وکالت بر عکس بسیاری از دفاتر اداری نباید بیش از حد صمیمی و خودمانی جلوه کند. اتاق یا دفتر وکیل باید در نگاه اول بسیار رسمی و حرفه ای باشد. برای اینکه بتوانید یک فضای رسمی داشته باشید فرم ها، خطوط و شکل های هندسی اقلیدسی راه حل بسیار مناسبی هستند. فرم ها و شکل ها هندسی به دلیل اینکه برای چشم آشناتر هستند و کمتر باعث حرکت چشم می شوند به تمرکز بیشتر کمک می کنند. فرم ها هندسی کمتر باعث حواس پرتی می شوند. سعی کنید در دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت کمتر از طراحی های شلوغ و پر کار استفاده کنید. طراحی شما باید متناسب، منظم و وزین باشد. فرم های منظم و هماهنگ، فضای داخلی را رسمی تر می کنند.

پیشنهاد دیگر ما استفاده از رنگ ها خنثی است. سعی کنید در یک دفتر وکالت کمتر از رنگ های جیغ (رنگ ها اشباع و دارای ارزش رنگی بالا) استفاده کنید. رنگ سفید، طوسی، قهوه ای، نوک مدادی و مشکی انتخاب های رنگی مناسبی برای اتاق یا دفتر وکیل هستند. توصیه می کنیم بیشتر فضای دفتر شما را رنگ های خنثی تشکیل دهد. انتخاب درست نوع مصالح نیز در ایجاد حس رسمی بودن تاثیر گذار است. معمولا مصالح مدرن ، صنعتی و جدید مثل فلز، شیشه، میکروسمنت و … حس رسمی بیشتری دارند. توصیه می کنیم هرگز سراغ استفاده از کاغذ دیواری و کفپوش  های قدیمی نروید. مصالحی مانند کاغذ دیواری دقیقا فضا را خودمانی تر و غیر رسمی نشان می دهند و بیشتر مناسب خانه ها و فضاهای مسکونی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتری درباره انتخاب رنگ کفپوش،  می توانید از مقاله دیگر ما با همین عنوان بازدید کنید.

مشاهده مطلب: +50 ایده برای طراحی داخلی دفتر وکیل

ایده هایی برای طراحی داخلی دفتر وکالت

به اجرا درآوردن یک پروژه بازسازی یا طراحی داخلی آیتم های مفصلی دارد که می توانید در مقاله دیگر ما با عنوان «آیتم های بازسازی» اطلاعات دقیق تری پیرامون آن بدست آورید. با این حال اینجا قصد نداریم خیلی بر روی تک تک آن ها دقیق شویم؛ اما چند پیشنهاد کلی و تاثیرگذار به شما معرفی می کنیم. این نکات مخصوصاً هنگامی که قرار بر تغییر دکوراسیون توسط خودتان باشد، بسیار برایتان مفید خواهد بود.

ایده های دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت

کتابخانه و طبقات دکوری

پیشنهاد می کنیم در قسمتی از اتاقتان یک کتابخانه بزرگ از کف تا سقف داشته باشید که قسمت هایی از آن به صورت دکوری نمایان باشد. می توانید در این کتابخانه مجموعه از کتاب ها مرتبط با حوزه کاری خود را قرار دهید و از قسمت هایی از آن به عنوان دکور استفاده کنید. یک کتابخانه دکوری ضمن ایجاد جلوه مناسبی در دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت، می تواند به عنوان زمینه (بک گراند) برای جلسات مجازی شما باشد.

استفاده از بافت و الگو در یک دیوار

می توانید یکی از دیوارهای اتاق کارتان را با یک بافت یا الگوی خاص تزیین کنید. منظور از بافت ایجاد جداره قابل لمس و غیر مسطح با مصالحی مثل چوب، چرم، ابزار گچی و … است. دیوارهایی که با یک بافت خاص به صورت سرتاسری تزیین می شوند به فضا شخصیت می دهند و آن را بسیار رسمی و لوکس جلوه می دهند. می توانید به جای استفاده از بافت، یک الگو مثل لوگو خودتان یا دفتر وکالت را روی دیوار تکرار کنید. این کار شما را از همه این مزایا بهره مند خواهد کرد.

استفاده از یک صندلی ارگونومیک

وکالت یکی از مشاغل سخت است که زمان زیادی از شما پشت میز و پرونده هایتان خواهد گرفت. می خواهیم بگوییم که نیاز نیست همه توجه شما در دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت معطوف به مشتریانتان باشد. در واقع خود شما استفاده کننده اصلی اسن دفتر هستید و بیشترین زمان را در آن سپری می کنید. پس لازم است توجه ویژه ای به نیازها و راحتی خودتان نیز داشته باشید.

مهم ترین عاملی که باید برای راحتی تان در نظر بگیرید استفاده از یک صندلی راحت پشت میز دفترتان است. صندلی که انتخاب می کنید باید از نظر ارگونومی راحت باشد و بتواند با بدن شما هماهنگ شود. پس حتما یک صندلی اداری طراحی شده مطابق استاندارد ارگونومی تهیه کنید. صندلی ارگونومیک معمولا امکانات مختلفی همچون، تغییر ارتفاع، تغییر زاویه نشیمن، تغییر زاویه پشتی، تغییر ارتفاع دسته ها، فضای زیر سری، پر کننده گودی کمر و … را دارا است. در ایران برندهایی مثل «لیو»، «اروند»، «نیلپر»، «نظری»، «هلگر» و … صندلی های ارگونومیک اداری مناسب شما را دارا هستند.

استفاده از میزهای لوکس

معمولا یکی از بیشترین چیزهایی که در یک دفتر اداری از جمله یک دفتر وکالت جلب توجه می کند میزها است. چرا که افراد (چه کارکنان و چه مراجعه کنندگان) بیشتر زمان خود را پشت میزها سپری می کنند و بیشترین چیزی که به چشمشان می آید میزهای دفتر وکالت است. پس لازم است در انتخاب میزهای دفترتان توجه لازم را به خرج دهید. برای اینکه میزهای خاص تر و متفاوت تر و البته ارزان تری داشته باشید توصیه می کنیم از طراح داخلی تان بخواهید که طراحی و ساخت میزها را نیز به عهده بگیرد. اما اگر قصد خرید میزها حاضری و آماده را دارید، از برندهای جدید و پیشرو خرید کنید. ما «پادایران»، «جلیس»، «مکعب»، «دنیته»، «ایده فرم» و … را به شما پیشنهاد می کنیم.

استفاده از نورپردازی های مدرن

معمولاً اکثر مشتریان ما به استفاده از نورپردازی متداول هالوژنی یا لوسترها کلاسیک عادت کرده اند. اما اگر قصد ایجاد تغییر در فضا را دارید و خواهان به روز شدن و داشتن یک دفتر وکالت متفاوت هستید، باید سراغ گزینه های جدید تر و جذاب تری بروید. پیشنهاد ما برای فضاها اداری نورهای خطی، سیستم مولتی ترک یا چراغ های تریم لس هستند. این چراغ ها ضمن برخورداری از جلوه مدرن، زیبایی خاصی به فضای شما می بخشند. برخی از این چراغ ها امکانات خاصی نیز برایتان مهیا خواهند کرد که منطبق با نیازهای یک دفتر وکالت است. مثلاً نورپردازی مولتی ترک با سیستم مگنتی، قابلیت تغییر جهت، زاویه، جابجایی و تغییر مکان قرارگیری و … را به شما خواهد داد. شرکت هایی مثل «نورسافرم»، «رونا لایتینگ»، «فاد»، «ستاره شمال»، «نورانه» و … محصولات جدید و متنوعی ارائه می دهند که برخ از آن ها می تواند متناسب با فضای شما باشد.

استفاده از پلان باز

امروزه اوپن آفیس ها یا پلان های باز بیش از گذشته مطرح هستند. منظور از پلان باز، یک دفتر اداری بدون جداسازی بخش های مختلف با دیوارها قطور و مصالح بنایی است. در دفاتر با پلان باز تا حد امکان فضاها در کنار یکدیگر و بدون تفکیک سفت و سخت قرار می گیرند. ممکن است برخی فضاهای پر اهمیت تر با پارتیشن های شیشه ای از بقیه جداسازی شوند. اما باز هم شفافیت در سراسر فضای داخلی قابل مشاهد است. پلان های باز به مراجعه کنندگان حس وسعت فضا و شفافیت در برخورد را ارائه می نمایند. پلان های بزرگ می تواند ایده خوبی برای دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت باشد. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتری هستید، مقاله دیگر ما با عنوان «آشنایی با دفاتر پلان باز» را دنبال کنید.

پیشنهادات مکمل دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت

ما می خواهیم در این قسمت از مقاله به شما یادآوری کنیم که برای یک دفتر وکالت همه چیز به دکوراسیون و طراحی داخلی محدود نمی شود. بله اشتباه نکرده اید! برای اینکه بتوانید یک تعامل مثبت و نتیجه بخش کاری با مراجعه کنندگان خود داشته باشید لازم است به موارد دیگری نیز توجه داشته باشید. استودیو آرانودیزاین به عنوان یک مجموعه چند رشته ای می تواند در کنار دکوراسیون داخلی، مجموعه ای از پیشنهادات و مشاوره ها سازنده دیگر به شما ارائه کند که در موفقیت بیشتر شما تاثیر مسقیمی داشته باشد. پس با در آرانو دیزاین همراه باشید.

خود را به درستی معرفی کنید.

مسلماً برای اینکه بتوانید مراجعه کنندگان و مشتریان خود را جذب کنید باید بتوانید پرزنت و معرفی خوبی از خودتان و همینطور شغل وکالت داشته باشید. منظور ما از پرزنت خوب تنها فن بیان و قدرت کلام و ارائه یک معرفی کامل از خودتان نیست. ما بیشتر به رعایت جنبه گرافیکی و تصویری کارتان تاکید داریم. مطالعات نشان می دهد که تصاویر بیشتر از گفته ها در ذهن باقی می ماند. از سوی دیگر بسیاری از مراجعه کنندگان ما را از روی آن چیزی که می بینند قضاوت می کنند نه گفته هایمان. پس حتما پیشنهادات ما را دنبال کنید.

یکی از پیشنهادات ما قراردادن «مدارک وکالت»، «لوح تقدیرها»، «گواهی های وکالت» و … در قاب های خاص و هماهنگ روی قسمتی از فضای داخلی اتاقتان است. دیدن این قاب های می تواند بیش از تمام صحبت های شما درباره رزومه و سوابقتان تاثیرگذار باشد. هنچنین می توانید یک کلیپ یا فایل ارائه تصویری کوتاه با رعایت جنبه های گرافیکی درباره خودتان و سوابقتان تهیه کنید که در زمانی کوتاه به صورت تصویری شما را معرفی کند.

به گرافیک محیطی دفترتان توجه کنید.

بسیاری از مشتریان ما هنگام تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت از اهمیت توجه به گرافیک محیطی دفترشان غافل می شوند. همانطور که گفتیم زبان تصویر، قوی ترین و ماندگارترین زبان مشترک همه انسان ها است. منظور از گرافیک محیطی رعایت جنبه تصویری و بصری تابلوها و علائم در دفترتان است. سعی کنید برای تابلو ورودی دفتر از رنگ ها، مصالح و شکل ها متداول فاصله بگیرید. لازم نیست ادامه دهنده شکل سنتی تابلو دفاتر وکالت در ایران باشید و از نمونه های حاضری و تکراری استفاده کنید. می توانید برای تابلو ورودی دفترتان یک تابلو معرفی با طراحی جدید و خاص سفارش دهید. همچنین برای همه اتاق ها و فضاهای داخل دفتر مثل: اتاق انتظار، اتاق مدیر، سرویس بهداشتی و … علائم راهنماهای تصویری طراحی کنید.

کارت ویزیت و هویت بصری حرفه ای داشته باشید.

زمانی می توانید موثر و پیشرو باشید که به همه جنبه ها و مولفه ها کاری تان به یک اندازه توجه کنید. طراحی داخلی دفتر وکیل به تنهایی کافی نیست. حتما در یک دفتر وکالت حرفه ای باید کارت ویزیت، لوگو، اوراق اداری و … تان طراحی شده، حرفه ای و ضمناً هماهنگ با طراحی داخلی شما باشد. مجموعه آیتم های کارت ویزیت، لوگو، اوراق اداری، پاکت، تبلیغات و … هویت بصری نامیده می شوند. امروزه استودیو های دیزاین در سراسر دنیا مجموعه ای از این خدمات را به صورت یکپارچه و هماهنگ ارائه می دهند. استودیو آرانودیزاین به عنوان یکی از اولین استودیو های چند رشته ای در کشور می تواند همه این خدمات را به شما ارائه نماید.

یک وب سایت حرفه ای داشته باشید.

دنیای امروز عصر اطلاعات است. این دنیای پیچیده و مدرن امروز شما را ملزم می کند برای پرزنت خود بیرون از دفتر کارتان نیز سرمایه گذاری کنید. داشتن یک وب سایت حرفه ای به شما کمک خواهد کرد حتی بیرون از دفتر کار فیزیکی تان، محلی برای معرفی و پرزنت دفتر وکالت خود داشته باشید. به کمک یک سایت حرفه ای و طراحی شده به راحتی می توانید رزومه، تصاویر و سوابق خود را به اشتراک بگذارید. رضایتنامه مشتریان قبلی خود را در معرض دید قرار دهید. نهایتاً مشتریان جدیدی جذب کنید و کسب و کارتان را ارتقا ببخشید.

مشاهده مطلب: ریز فضاهای دفتر وکیل

فضاهای مورد نیاز در طراحی داخلی دفتر وکالت

یک دفتر وکالت دارای مجموعه ای از فعالیت ها است که می توانند در قالب یک برنامه فضایی کنار یکدیگر واقع شده و پلان شما را شکل دهند. ما در اینجا همه این فضاها را معرفی و توصیه های لازم را به شما ارائه می دهیم. با این حال اگر تغییرات مورد نیاز گسترده بود و رسیدن به یک چیدمان فضایی بهینه برای شما دشوار شد. توصیه می کنیم از یک شرکت طراحی داخلی یا یک شرکت بازسازی در این زمینه کمک بگیرید.

ورودی

ورودی، محل شکل گیری اولین تصویر ذهنی از فضا و دفتر وکالت شما است. بهتر است مراجعه کننده شما قبل از ورود یک تابلو خاص و متفاوت از شما ببیند. پیشنهاد می کنیم در آکس ورودی با قرار دادن یک اتفاق خاص حس مناسبی به مشتری تان بدهید. این اتفاق خاص می تواند یک فلاورباکس، تابلو هنری و …  باشد.

محل استقرار مسئول دفتر یا منشی

معمولاً منشی در قسمتی از سالن و نزدیک ورودی دفتر وکالت مستقر می شود. بهتر است میز منشی در قسمت روبروی فردی که وارد فضا می شود دیده شود. پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از یک میز اداری از میزهای مناسب و مخصوص مسئول دفتر یا یک کانتر با طراحی متفاوت استفاده کنید. از آن جا مسئول دفتر پرونده ها و مدارک زیادی سر و کار دارد، بهتر است در کنار یا پشت خود یک کمد برای قرارگیری پرونده ها و وسایل داشته باشد. توصیه می کنیم قسمتی از این کمد دارای درب و قسمتی از آن نمایان باشد. قسمت دارای درب برای قرارگیری وسایلی که کمتر استفاده می شوند و قسمت نمایان برای پرونده ها و لوازم دم دستی مفید خواهد بود.

سالن یا محل انتظار

ممکن است محل انتظار مراجعه کنندگان، قسمتی از یک سالن باز یا یک اتاق مجزا باشد. معمولاً دفاتر وکالت کوچک قسمتی از سالن را به عنوان محل انتظار تعیین می کنند. اما دفاتر بزرگتر می توانند حتی یک اتاق مجزا را به عنوان محل انتظار تعیین کنند. از آن جا که معمولاً مراجعه کنندگان دارای استرس ها و مشغولیت ها ذهنی مختلف هستند، بهتر است در طراحی محل انتظار از عناصر آرامش بخش همچون گیاهان و اکسسوری های مختلف مثل آباژور استفاده کنید.

 اگر قسمتی از سالن را به این کار اختصاص می دهید، حتما برای محل انتظار حریم مناسب ایجاد کنید تا مراجعه کنندگان احساس راحتی بیشتری داشته باشند. برای اینکه به فضای انتظار حس بیشتری بدهید نور طبیعی را به فضا داخل کنید و نورهای مصنوعی خود را به رنگ های گرم انتخاب کنید. همچنین برای جلب نظر مراجعه کنندگان می توانید روی یک دیوار از تابلوهای هنری استفاده نمایید. رعایت همه این نکات کوچ به شما در تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت کمک خواهد کرد.

اتاق وکیل

طراحی اتاق وکیل مهم ترین قسمت کار در دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت است. همانطور که گفتیم طراحی محیطی ضمن ایجاد جلوه لوکس و اعتماد برانگیز، باید رسمی و آرامش بخش نیز باشد. سعی کنید از همه تکنیک ها این مقاله شامل فرم، مبلمان، نور، رنگ، نورپردازی و … به درستی استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم در این اتاق به جای استفاده از یک میز کنفرانسی یک نیم ست با مبلمان راحت داشته باشید.  توصیه می کنیم از انتخاب میزهای تجملی پرکار و کلاسیک برای محل نشستن وکیل پرهیز شود. این میزها به جای آنکه به اتاق شما ظاهری نوآورانه بدهند، بیشتر آن را قدیمی و تکراری نشان خواهند داد. فضای پشت میز وکیل نیز می تواند محل مناسبی برای طراحی یک کتابخانه و دکور بزرگ باشد.

بهتر است یکی از دیوارهای اتاق وکالت را به نصب ال سی دی برای نمایش تصویر اختصاص دهید. همچنین یکی از دیوارها باید فضایی برای نصب چند قاب و تابلو مهیا کند، که بهتر است با نورپردازی مناسب تزیین شود. می توانید از یک موسیقی بی کلام آرامش بخش با تن پایین در فضا استفاده کنید تا به مراجعه کنندگان خود احساس راحتی و آرامش بدهید. برای برقراری آکوستیک بهتر در فضا می توانید در کف از موکت استفاده کنید. همچنین برای جلوگیری از بیرون رفتن صدا و مکالمات دیوارهای اتاق را از نظر صوتی عایق نمایید. به این ترتیب مراجعه کنندگان از درز صحبت ها و صدایشان به بیرون اطمینان خواهند یافت و سر و صدای اذیت کننده ای نیز از بیرون به اتاق وارد نخواهد شد.

اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس جزو لاینفک دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت است. این اتاق می تواند کاربردها مختلفی داشته باشد. از پذیرایی میهمانان با تعداد بیشتر گرفته تا برگزاری جلسات و گردهمایی های کاری با همکاران و … . پس اگر فضای دفتر وکالت شما به اندازه کافی بزرگ است که بتوانید یک اتاق مجزا را به اتاق کنفرانس اختصاص دهید، از انجام آن غافل نشوید. اتاق کنفرانس باید دارای طراحی آکوستیکی مناسب باشد تا سرو صدا از آن به بیرون منتقل نشود. ضمناً به کمک جاذب صوتی در کف، سقف و جداره ها، اغتشاش صوتی به حداقل برسد.  این اتاق باید مجهز به سیستم های صوتی و تصویری مناسب برای پخش صدا و نمایش تصویر باشد. بهتر است این سیستم ها از قبل درنظر گرفته شود و با طراحی داخلی فضا ادغام شود.

 انتخاب میز کنفرانس در دفتر وکالت باید با دقت بالایی انجام شود.علاوه بر برخورداری از ظاهر مناسب، میز کنفرانس باید از نظر فنی و سخت افزاری هم قابلیت هایی داشته باشد. بهتر است در فواصل مشخص روی میز سوکت های مورد نیاز برق، یو اس بی و … پیبینی شده باشد. نورپردازی فضا باید به گونه ای باشد که روشنایی مناسبی روی سطح میزها قابل تعمیم باشد. ضمناً در زمان های مورد نیاز قابلیت کم شدن نور فضا (برای نمایش بهتر تصویر روی پرده) وجود داشته باشد.

اتاق بایگانی و چاپ و تکثیر

اگر فضای دفتر وکالت شما خیلی بزرگ نباشد، ممکن است نتوانید یک فضای مجزا را به اتاق بایگانی یا چاپ و تکثیر اختصاص بدهید. در صورتی که دفتر کار شما از یک فضای مسکونی تغییر کاربری پیدا کرده، می توانید فضای حمام را تبدیل به اتاق بایگانی یا چاپ و تکثیر نمایید. در غیر اینصورت باید محل بایگانی و قرارگیری دستگاه پرینتر را با فضا منشی تلفیق کنید.

آبدارخانه

آبدارخانه جزو فضاهای مورد نیاز هر دفتر اداری از جمله دفتر وکالت است. البته نیازی نیست فضای زیادی را به آبدارخانه اختصاص دهید. در صورت کمبود فضا یک کانتر کوچک داری یک سینک (60 سانتی) و گاز (دوشعله) و یک یخچال زیرکابینتی (60 سانتی) می تواند همه نیازهای شما را برطرف کند. اگر فضای بیشتری دارید، امکان استفاده از مایکروفر و یک کانتر یا میز غذاخوری برایتان مهیا خواهد شد.

سرویس بهداشتی

فضای دفتر وکالت مانند هر دفتر اداری دیگری حتما باید حداقل یک سرویس بهداشتی داشته باشد. بهتر است اتاق مدیریت یک سرویس بهداشتی مجزا و مستقل از سرویس عمومی داشته باشد. توصیه می کنیم به طراحی داخلی سرویس بهداشتی دفتر خود بی توجهی نکنید با چند تمهید طراحی ساده، حس متفاوتی به وجود آورید.

مشاهده مطلب: +50 نمونه طراحی داخلی دفتر وکیل

نمونه دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت

+50 نمونه کار طراحی داخلی دفتر وکالت

مشاهده نمونه ها مطرح خارجی به شما کمک خواهد کرد تصور بهتری از نیاز خود داشته باشید و بتوانید درباره سلیقه و سبک طراحی مناسبتان بهتر تصمیم بگیرید. اگر مایل به دیدن چند نمونه طراحی داخلی دفتر وکالت هستید با ما در نشریه آرانو همراه باشید. همچنین اگر قصد «پیدا کردن شرکت های طراحی داخلی» را دارید، مقاله دیگر ما با همین عنوان به شما کمک خواهد کرد.

نمونه کارهای طراحی داخلی اداری شرکت آرانو

شرکت آرانو به عنوان یک استودیو حرفه ای در زمینه طراحی و اجرا دارای بیش از ده سال سابقه است. برخی نمونه کارهای ما در قسمت نمونه کارها قابل مشاهده هستند. برای دیدن یک نمونه طراحی دفتر وکیل، می توانید نگاهی به پروژه «دفتر وکالت زهره وند» بیندازید. در صورتی که تمایل به دریافت نمونه ها بیشتری از نمونه طراحی داخلی دفتر وکالت هستید، با ما در تماس باشید تا کاتالوگ اداری ما برایتان ارسال شود.

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر اداری

جمع بندی

تفاوتی نمی کند در چه سطحی (معماری داخلی / طراحی داخلی / دکوراسیون داخلی) قصد بازسازی یا ایجاد تغییر در محیط خود را دارید. به طور خلاصه می توان سه اصل اساسی در دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر وکالت را اینگونه برشمرد:

 • ایجاد اتمسفر لوکس و اعتماد برانگیز
 • ایجاد اتمسفر آرامش بخش
 • ایجاد اتمسفر رسمی و حرفه ای

بهتر است ضمن رعایت همه این اصول، از ایده های خلاقانه در طراحی فضایتان بهره ببرید و همه فضاهای لازم را به درستی جانمایی و چیدمان کنید. ما در کنار همه این موارد، مجموعه ای از پیشنهادات مکمل به شما ارائه دادیم که در ارتقا کسب و کارتان مفید خواهند بود. با رعایت همه این موارد می توانید دفتر وکالت خود را تبدیل به یک کسب و کار رونق کنید.

در پایان دعوت می کنیم از نمونه کارهای آرانو بازدید نمایید. ما یک شرکت تخصصی طراحی و اجرا (با بیش از ده سال سابقه) هستیم. می توانید نظرات کارفرمایان و مشتریان آرانو را مطالعه کنید و اگر راضی بودید سفارش طراحی یا درخواست مشاوره دهید.

 

هنگام طراحی داخلی دفتر اداری یک وکیل لازم است سه  اصل اساسی زیر رعایت شود. چگونگی انجام هر یک از این اصول در سایت آرانودیزاین شرح داده شده است.

 • ایجاد اتمسفر لوکس و اعتماد برانگیز
 • ایجاد اتمسفر آرامش بخش
 • ایجاد اتمسفر رسمی و حرفه ای
 • استفاده از کتابخانه های بزرگ با طبقات دکوری
 • استفاده از بافت و الگو در کل یک دیوار
 • استفاده از یک صندلی ارگونومیک
 • استفاده از میزهای لوکس
 • استفاده از نورپردازی های مدرن
 • استفاده از پلان های باز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا