طراحی و دکوراسیون داخلی دفتر وکالت

بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت​

نوسازی، بازسازی و اجرای هر دفتر کار یا فضاهای اداری یک مسئله ضروری است. مزایای بازسازی می تواند هر کسی را به انجام آن ترغیب کند. یک دفتر اداری محل برقراری تعامل اجتماعی با بازدیدکنندگان و مشتریان است. درواقع دفتر کار شما مثل ویترین کاریتان عمل می کند. اگر مشتریان شما نتوانند تصویر مناسبی از فضا و محیط کاری تان دریافت کنند، کمتر به شما اعتماد می کنند. بازدیدکنندگان و مشتریان یک فضای اداری به صورت ناخودآگاه شما را از روی ظواهری هچون طراحی داخلی ساختمان و دفتر کار قضاوت خواهند کرد. به همین دلیل ضرورت توجه به امر بازسازی و طراحی داخلی بیش از پیش روشن می شود. می توانید در مقاله دیگر ما با عنوان بازسازی دفتر اداری اطلاعات کامل تری در این زمین کسب کنید.

در این میان توجه به مقوله بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت باتوجه به ویژگی های خاص آن، بسیار ضروری بنظر می رسد. بیشتر مشتریان وکلا افرادی با مشکلات و دغدغه های ذهنی زیاد هستند. در چنین شرایطی ارائه یک تصویر ذهنی آرامش بخش و اعتماد برانگیز می تواند منجر به تعامل مثبت و نتیجه بخشی با آن ها شود. مقاله دیگر نشریه آرانو، با عنوان طراحی داخلی و دکوراسیون دفتر وکالت به طور مفصل تری به این موضوع می پردازد و مباحثی نظیر اصول طراحی، نمونه های موردی، ایده های خلاقانه و ریز فضاهای یک دفتر وکیل را با شما به اشتراک می گذارد.

ضرورت بازسازی یک دفتر وکیل

انواع بازسازی و نوسازی ساختمان​

در این قسمت انواع نوسازی و بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت را از نظر محدوده و نوع بررسی می کنیم.

- محدوده بازسازی

در یک ساختمان یا دفتر اداری مثل دفتر وکیل،بازسازی می تواند در یکی از حیطه های «معماری»، «طراحی داخلی» و «دکوراسیون داخلی» انجام شود. بازسازی معماری مقیاس بزرگی دارد و همه چیز حتی نمای ساختمان شما را نیز شامل می شود. اما بازسازی طراحی داخلی مقیاس کوچک تری دارد. این نوع از بازسازی تنها فضاهای داخلی دفتر شما را شامل می شود. اما می تواند روی همه چیز تاثیر بگذارد از کفسازی و سقف کاذب گرفته تا تیغه چینی ها. بازسازی دکوراسیون داخلی بسیار محدود تر است و تنها می تواند شامل تغییر رنگ فضاها، مصالح مورد استفاده در برخی از دیوارها و مبلمان محیط شود. توصیه می کنیم برای شناخت دقیق تر تفاوت های آن ها می توانید، به مقاله «بررسی تفاوت های معماری داخلی، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی» مراجعه کنید.

- نوع بازسازی

از یک نگاه دیگر بازسازی داخلی یک دفتر وکالت ممکن است با رویکردهای مختلفی همچون «حفاظتی»، «تاسیساتی» یا «سبکی» یا تلفیقی از آن ها اتفاق بیفتد. «بازسازی حفاظتی» به معنی اصلاح و مرمت سازه برای ایجاد ایستایی بنا است. «بازسازی تاسیساتی» بیشتر شامل تعمیر تاسیسات الکتریکی و مکانیکی ساختمان می شود. «بازسازی سبکی» نیز بشتر معطوف به معماری و سبک طراحی داخلی  و مسائل زیبایی شناسی است. بسته به عمر دفتر شما و نیازها و خواسته های شما ممکن است محدوده بازسازی تفاوت کند.

دلایل نیاز به بازسازی داخلی ساختمان

در این قسمت انواع دلایل نیاز به بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت را به شما معرفی می کنیم.

- اختلال در عملکرد و آسایش محیطی

ممکن است به دلیل مختلف نیاز به بازسازی داخلی دفتر وکالت خود افتاده باشید. شاید دفتر کار شما قدیمی و فرسوده شده باشد و ادامه بهره برداری از آن غیر ممکن باشد. مثلاً مشکلاتی مانند ریختن رنگ دیوارها و سقف، از بین رفتن زیرساخت لوله کشی و برق ساختمان و … از این دست مسائل هستند. همه مشکلاتی که به دلیل گذشتن عمر مفید ساختمان ایجاد می شوند و باعث بروز اختلال در کارهای ما می شوند، در این دسته قرار دارند. اختلال در کارکرد سیستم تاسیسات و تهویه مطبوع، آب دادن لوله ها، خرابی سیمکشی های برق و …  از این نوع اختلالات هستند. یک بازسازی اساسی و کلی، می تواند همه چنین مشکلاتی را حل کند.

- مشکلات ظاهری و زیبایی شناسی

 امکان دارد شما تنها به دلیل قدیمی بودن طراحی و از مد افتادن ظاهر دفتر کارتان به فکر بازسازی آن افتاده باشید. درواقع له دلیل تفاوت سلیقه ممکن است افراد مختلف یک نوع محیط یا فضا سازی را نپسندند.  شاید ریشه آن قدیمی شدن و از مد افتادن طراحی دفتر شما باشد و باعث شود به دنبال ایجاد یک زیبایی شناسی جدید باشید.  مسائل ظاهری و زیبایی شناسی، شامل مواردی همچون رنگ بندی، شکل، سبک، چینش وسایل، مبلمان، دیوارها و … می شوند. در این مورد ما یک بازسازی داخلی غیر اساسی اما همه جانبه و کلی را پیشنهاد می کنیم.

- از بین رفتن آرامش ذهنی

گاهی هیچ مشکل عملکردی یا زیبایی شناسی در فضا وجود ندارد و تنها به دلیل تکراری و خسته شدن از محیط ما به دنبال تنوع و ایجاد تغییر هستیم.  از سوی دیگر شاید بخواهیم سبک های طراحی داخلی جدیدی را تجربه کنیم و … . ریشه این نیاز به  مسائل حسی و ذهنی باز می گردد و زمانی ایجاد می شود که نتوانیم با فضا ارتباط ذهنی برقرار کنیم و در آن احساس آرامش کنیم. ما در این مورد یک بازسازی داخلی جزئی و گزیده را پیشنهاد می کنیم. در چنین مواقعی می توان با برخی تغییرات مختصر و جزئی مثل تغییر در رنگ یا پوشش مبلمان و …. فضا را به حالت مطلوب تغییر داد.

مشاهده مطلب: +50 ایده برای طراحی داخلی دفتر وکالت

مزایای بازسازی داخلی ساختمان​

تفاوتی نمی کند دفتر شما در چه ساختمانی قرار گرفته باشد. حتی بسیاری از از ساختمان های اداری نوساز نیز ممکن است به طور عمومی طراحی شده باشند و بطور خاص برای کاربری دفتر وکالت ویژه سازی و طراحی نشده باشند. در این زمان لازم است با بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت ، محیط کاری تان را متناسب با نیاز خود اصلاح کنید. انجام یک یک بازسازی با طراحی داخلی ویژه می تواند مزایای بسیاری برای شما داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

- افزایش ارزش دفتر برای فروش یا اجاره

ممکن است به این فکر کنید که بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت باعث افزایش ارزش دفتر شما می شود؟ باید در پاسخ بگوییم: البته که بله! البته نمی توان به طور دقیق گفت که انجام بازسازی تا چه میزان می تواند باعث افزایش ارزش فروش یا اجاره دفتر شما شود، چرا که میزان افزایش قیمت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی نظیر موقعیت دفتر، عمر ساختمان، حجم، میزان و نوع بازسازی، نوع مصالح بکار رفته، کیفیت طراحی و … . تجربه نشان می دهد در تهران انجام یک بازسازی داخلی هرچند مختصر می تواند، حداقل 10 % قیمت ملک را افزایش دهد. باید توجه داشته باشید که این حداقل چیزی است که بر اساس یک بازسازی معمولی و برای ساختمان های در موقعیت متوسط پیشبینی می شود. در مناطق خوب تهران، دفاتر با بازسازی های لوکس، طراحی شده و کامل حتی تا 100% بالاتر نسبت به قیمت قبلی شان معامله می شوند. می توان نتیجه گرفت هر مقدار برای بازسازی دفتر کارتان هزینه کنید، درواقع برایتان نوعی سرمایه گذاری خواهد بود. بنابراین بیش از هزینه احتمالی بازسازی، بازگشت سرمایه خواهید داشت.

- افزایش فروش و توسعه بازار

همانطور که در قبلا هم اشاره کردیم دفتر کار شما مثل ویترین کاریتان عمل می کند. بازدیدکنندگان و مشتریان یک فضای اداری به صورت ناخودآگاه شما را از روی ظواهری هچون طراحی داخلی ساختمان و دفتر کار قضاوت خواهند کرد و بر همین اساس تصمیم می گیرند که به شما اعتماد کنند یا نه. ما بر اساس تجربه می توانیم پیشبینی کنیم یک بازسازی کامل و طراحی شده بتواند میزان فروش و اعتماد مشتریان حضوری شما را 10 تا 20 % افزایش دهد. پس می توان نتیجه گرفت انجام یک بازسازی می تواند در یک بازه زمانی یکساله با توسعه بازار و فروش تا حد بسیار زیادی بازگشت سرمایه داشته باشد.

- کمک به برندسازی و شهرت بیشتر

داشتن یک دفتر کاری طراحی شده با جلوه مناسب می تواند به شما کمک کند از آن برای بهبود جلوه کاری خود، برندسازی و تبلیغات بهره بگیرید. بر همین اساس بسیاری از مشتریان شما پس از حضور در فضا و تجربه محیط، این تجربه خوشایند را به دوستان و همکارانشان منتقل خواهند کرد. همچنین می توانید از تصاویر فضا در سایت و شبکه های اجتماعی و تبلیغات محیطی خود استفاده کنید. از سوی دیگر در صورت موفقیت در داشتن یک طراحی خوب، بسیاری از از سایت ها و شبکه های اجتماعی دنبال کننده ترندهای روز، به بازنشر تصاویر طراحی داخلی و دکوراسیون دفتر شما خواهند پرداخت که این خود به افزایش شناخته شدن شما کمک می کند.

- افزایش راحتی و بهبود عملکرد و راندمان کاری

بازسازی داخلی دفتر وکالت شما با دربرداشتن برخی اقدامات زیرساختی کمک شایانی در رفع عومل آزاردهنده محیطی و مشکلات عملکردی آن می کند. مثلا ممکن است سیستم های تاسیساتی بتوانند عملکرد درست خود را بازیابند یا سیستم فرسوده تاسیسات الکتریکی و نورپردازی داخلی ترمیم شود. از دیگر مزایای بازسازی داخلی ساختمان این است که با انجام مجموعه از اقدامات پیشگیرانه در بناهای فرسوده، ایمنی محیط افزایش پیدا کرده و در برابر اتفاقات غیر مترقبه ای نظیر زلزله و … مقاوم می شود. به طور کلی محیط طراحی شده دفتر کارتان می تواند عملکرد و راندمان شما و کارکنانتان را افزایش دهد.

- به روز شدن و زیبایی بیشتر

یکی از اصول مهم طراحی و دکوراسیون داخلی، اصل زیبایی شناسی است. با بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت ،  یک طراحی با رعایت کلیه اصول زیبایی شناسی بر تمام فضا حاکم می شود. زیبایی شناسی یک مسئله ساده و جزئی نیست و به طراحی، چیدمان و هماهنگی همه عناصر محیط وابسته است. باز سازی به ما کمک می کند بتوانیم یک بار دیگر زیبایی شناسی فضا را بر اساس اصول و معیار های صحیح آن مجدداً بازنگری کنیم. نتیجه این طراحی دوباره با تکیه بر اصول، ایجاد چشم نوازی و جلوه بصری در سراسر محیط داخلی خواهد بود.

- آرامش ذهنی بیشتر و حس بهتر

از دیگر مزایای بازسازی داخلی ساختمان، ایجاد تنوع در فضا و تغییراتی مطابق سلیقه ما است، طوری که محیط را برایمان دلپذیرتر می کند. وقتی در یک محیط همه چیز هماهنگ با خواسته ها و معیارهای ذهنی ما باشد، یک حالت ویژه درونی که به ما احساس رضایت ذهنی می دهد، ایجاد می شود. در واقع ما به طور مستقیم بر آرامش ذهنی خود کنترلی نداریم. بازسازی با همسو کردن برآیند همه اتفاقات محیطی با خواسته های ذهنی ما ، برایمان آرامش ایجاد می کند. بدین ترتیب می توانیم با هر لحظه حضور و تجربه محیط احساس لذت و آرامش نماییم.

مشاهده مطلب: ریز فضاهای دفتر وکالت

بازسازی آیتم های بسیار زیاد و متعدد و مراحل پیچیده ای دارد که باید با مشورت و دعوت متخصصین این حوزه انجام شود. در ادامه مراحل و آیتم های بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت را با هم مرور می کنیم.

- مراحل بازسازی

 1. سفارش طراحی: این مرحله شامل ثبت درخواست شما از طریق صفحه « ثبت سفارش طراحی و اجرا» در سایت آرانو می شود.
 2. هماهنگی و بازدید از فضا: در مرحله دوم کارشناسان آرانو زمانی را برای بازدید از محل دفتر شما و ارائه مشاوره اولیه تعیین می کنند.
 3. ارائه برآورد هزینه: در سومین مرحله ما یک برآورد زمانی و هزینه ای از طراحی، بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت شما ارائه می کنیم. که در صورت موافقت شما وارد مرحله بعدی می شویم.
 4. ارائه سه بعدی طراحی: چهارمین مرحله از کار شما، شامل ارائه سه بعدی شبیه سازی شده از دفتر کارتان با طراحی جدید است.
 5. نهایی سازی مدارک: در مرحله پنجم نظرات شما روی طراحی دریافت و اصلاحات مورد نیاز انجام می شود. سپس مدارک مهایی برای شروع اجرا آماده می شوند.
 6. اجرا و ساخت: در مرحله نهایی ما بر اساس مصالح و مبلمان مورد تایید شما، عیناً طراحی تایید شده را اجرا کرده و می سازیم.

- آیتم های بازسازی

 مهم ترین آیتم های بازسازی دفتر یک وکیل به شرح زیر هستند:

 1. ساخت یا مرمت عناصر سازه ای
 2. اجرای سفت کاری (عملیات بنایی)
 3. اجرای تاسیسات الکتریکی و مکانیکی
 4. اجرای در و پنجره ها
 5. نصب مصالح فینیشینگ و نازک کاری ها
 6. اجرای کف سازی
 7. چیدمان مبلمان، تجهیزات و اکسسوری

مشاهده مطلب: +50 نمونه طراحی داخلی دفتر وکیل

شاید بازسازی و طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار شما ابتدا برایتان ساده بنظر برسد و فکر کنید بازسازی و طراحی داخلی توسط خودتان هم امکان پذیر است. اما برخلاف تصور شما باید بگوییم اینکار همراه با پیچیدگی های بسیار زیادی است. در صورتی که خودتان دست بکار شوید ممکن است ضمن صرف زمان و هزینه فراوان نتیجه مناسبی کسب نکنید. ضمنا نگرانی و استرس زیادی متحمل شوید. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، می توانید از مقاله دیگر ما با عنوان «مزایا و معایب طراحی داخلی توسط خودمان» دیدن کنید. بنابراین توصیه می کنیم در صورتی که قصد ایجاد تغییر یا بازسازی و طراحی داخلی دفتر اداری خود را دارید حتما از متخصصین این حوزه مشورت دریافت نمایید و کار خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید.

- نحوه انتخاب شرکت مطمئن برای بازسازی اداری

در صورتی که  تصمیم به واگذاری بازسازی و طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار خود به یک شرکت تخصصی گرفته اید،  اما نمی دانید چه شرکتی مناسب کار شما است؛ مقاله دیگر آرانو با عنوان «انتخاب شرکت طراحی داخلی» برایتان مفید خواهد بود. در این مقاله پیرامون موارد زیر  صحبت کرده ایم:

 • وظایف شرکت های طراحی داخلی و دکوراسیون
 • ویژگی شرکت های برتر طراحی داخلی و دکوراسیون
 • خدماتی که شرکت های طراحی داخلی و دکوراسیون باید به شما ارائه دهند.

- بهترین شرکت بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت

اگر قصد سپردن کار خود را به یک شرکت باتجربه را دارید، اما نمی دانید شرکت های فعال در این حوزه را چگونه باید پیدا کرد، مقالات دیگر آرانو با عنوان «بهترین شرکت های طراحی داخلی» و «بهترین شرکت های بازسازی» برایتان بسیار مفید خواهد بود.

ما در این دو مقاله به چنین سوالاتی پاسخ می دهیم:

 • چه شرکت هایی در زمینه بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت در تهران و کرج بهترین هستند؟
 • آیا حتماً باید کار خود را به بهترین شرکت ها سپرد؟
 • روش های پیدا کردن بهترین شرکت های بازسازی و طراحی داخلی چیست؟

استودیو آرانو یک شرکت تخصصی در حوزه دیزاین است که خدمات مختلفی از دکوراسیون داخلی گرفته تا طراحی داخلی و معماری داخلی را پوشش می دهد. در پایان از شما دعوت می کنیم تا نمونه کارهای طراحی داخلی و بازسازی شرکت ما را مشاهده نمایید و در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر اداری

جمع بندی

تفاوتی نمی کند دفتر شما در چه ساختمانی باشد. حتی بسیاری از از ساختمان های اداری نوساز نیز  بطور خاص برای کاربری دفتر وکالت طراحی نشده اند. در این زمان لازم است طی با یک طراحی دوباره و بازسازی و اجرای دکوراسیون دفتر وکالت، روح تازه ای به آن ببخشید. در اینصورت از مزایای زیادی همچون ایجاد ارزش افزوده، برندسازی و توسعه بازار بهره مند خواهید شد.

در گام دوم پس از پیدا کردن بهترین شرکت های بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر وکالت؛ می توانید با خیالی آسوده کار خود را به آن ها بسپارید. این شرکت ها طبق یک برنامه مشخص همه مراحل بازسازی را برای شما پیش می برند.

در پایان دعوت می کنیم از نمونه کارهای آرانو بازدید نمایید. ما یک شرکت تخصصی طراحی و اجرا (با بیش از ده سال سابقه) هستیم. می توانید نظرات کارفرمایان و مشتریان آرانو را مطالعه کنید و اگر راضی بودید سفارش طراحی یا درخواست مشاوره دهید.

– افزایش ارزش دفتر برای فروش یا اجاره
– افزایش فروش و توسعه بازار
– کمک به برندسازی و شهرت بیشتر
– افزایش راحتی و بهبود عملکرد و راندمان کاری
– به روز شدن و زیبایی بیشتر
– آرامش ذهنی بیشتر و حس بهتر

 1. سفارش طراحی (درخواست خدمات) به صورت تلفنی یا آنلاین در سایت
 2. هماهنگی و بازدید از فضا و ارائه مشاوره
 3. ارائه برآورد زمان و هزینه
 4. ارائه سه بعدی طراحی
 5. نهایی سازی مدارک
 6. اجرا و ساخت 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top