طراحی و دکوراسیون داخلی دفتر وکالت لوکس و مدرن

اصول طراحی دفتر وکالت

دفتر وکالت به عنوان یک دفتر اداری با موضوعیت کاری ویژه، نیازمند رعایت مجموعه ای از اصول طراحی است که تحت عنوان اصول طراحی دفتر وکالت از آن نام می بریم.  برای آنکه بتوانیم فضایی منطبق با این اصول خلق کنیم. همزمان نیازمند رعایت بسیاری از نکات طراحی است. یا این حال یکی از اصلی ترین این نکات ایجاد اتمسفر و حال و هوای بخصوصی در فضا است. همه عناصر دیزاین از جمله: فرم، شکل، رنگ، مصالح، بافت و … ابزارها مفیدی برای ایجاد یک حس و حال خاص در فضا هستند. بطور کلی اگر نیاز باشد برای یک دفتر وکالت، اتمسفر و حس و حال بخصوصی را پیشنهاد کنیم، پیشنهاد ما ایجاد یک فضای داخلی «اعتماد برانگیز»، «آرامش بخش»، «رسمی و حرفه ای» خواهد بود.

ایجاد اتمسفر لوکس و اعتماد برانگیز

ایجاد اتمسفر لوکس برای بسیاری از مشتریان ما بیش از همه موارد مطرح است. معمولاً خلق یک دفتر وکالت با فضای لوکس یا لاکچری جزو اولین خواسته ها مشتریان ما است. ایجاد یک فضای لوکس کار چندان پیچیده ای نیست و با رعایت اصول و ترفندها صحیح در مبلمان، اکسسوری، نورپردازی، مصالح و رنگ می توان به آن دست یافت. اما اجازه دهید کمی این موضوع را تصحیح کنیم. شما نباید الزاماً به دنبال ایجاد یک اتمسفر لوکس و گران باشید. زمانی که تنها هدف شما این باشد ممکن است نتیجه همیشه مطلوب نبوده و برعکس عمل کند و باعث ایجاد دافعه شود. ما پیشنهاد می کنیم که دنبال ایجاد فضایی اعتماد برانگیز اما نه لزوماً گران و پرهزینه باشید.

دفتر وکالت لوکس با مبلمان و اکسسوری

در دفتر وکالت استفاده از مبلمان با شکل و ظاهر مناسب می تواند یک جلوه لوکس و اعتماد برانگیز ایجاد کند. از اهمیت اکسسوری ها در طرح غافل نشوید. یک تابلو بزرگ  یا چیدمانی از قاب عکس روی دیوار با نورپردازی مناسب، یک گلدان شیک در گوشه ای از فضا، استفاده از یک آباژور یا مجسمه هنری و … می توانند به شما در این زمینه کمک کنند.

دفتر وکالت لوکس با نورپردازی

یکی از ابزارهای کاربردی در تحقق اصول طراحی دفتر وکالت نور است. خود سعی کنید علاوه بر نور عمومی فضا به نورهای تزیینی نیز اهمیت دهید. نورهای خطی کنار دیوار یا نورهای تاکیدی گزینه های مناسبی برای شما خواهند بود. 

دفتر وکالت لوکس با مصالح و رنگ

برخی از مصالح با ظاهر و ویژگی های ذاتی که دارند می توانند جلوه لوکس و اعتماد برانگیزی  ایجاد کنند. مصالح قوی مثل سنگ یا مصالح کار شده مثل ابزارهای چوبی یا گچی پیشنهادات دیگر ما برای ایجاد یک فضای لوکس و اعتماد برانگیز هستند. همچنین مصالحی همچون ورق یا پروفیل برنز می توانند تاثیر بسزایی در ایجاد تمایز در دفتر کاری شما داشته باشند.

مشاهده مطلب: +50 ایده برای طراحی داخلی دفتر وکالت

ایجاد اتمسفر آرامش بخش

همانطور که گفتیم یکی از اصول طراحی دفتر وکالت باید به دنبال آن باشیم؛ ایجاد حس آرامش است. چرا که لازم است به کمک ابزارها مختلف، احساسات و استرس مراجعه کنندگان را کنترل کنیم. شاید در ابتدا برایتان سخت بنظر برسد اما با چند راه حل ساده می توان در فضا احساس آرامش ایجاد کرد. این راهکارها به کمک ابزارهایی مثل «خط و فرم»، «رنگ و نور»، «چیدمان و مبلمان» و «گیاهان» قابل محقق شدن است. با ما در نشریه آرانو همراه باشید تا این راهکارها را با هم بررسی کنیم.

مشاهده مطلب: ریز فضاهای دفتر وکالت

دفتر وکالت آرامش بخش با خط و فرم

استفاده از خطوط افقی و فرم های نرم و با ظرافت به ما احساس آرامش می دهد. پس سعی کنید بیشتر از خطوط افقی در فضای خود استفاده کنید. 

دفتر وکالت آرامش بخش با رنگ و نور

 یکی از ابزارها بسیار مناسب در کنترل حس آرامش، نورپردازی است. سعی کنید حتما از نورهای طبیعی استفاده کنید. نورهای مصنوعی شما نیز باید یکنواخت، گرم و کنترل شده باشند.

دفتر وکالت آرامش بخش با چیدمان و مبلمان

استفاده از یک چیدمان دنج و راحت آرامش بیشتری به مشتریان شما خواهد بخشید. سعی کنید یک فضای انتظار با حریم مناسب برای آن ها مهیا کنید. شاید مشتریان شما در دفتر وکالت دوست داشته باشند کمتر در چشم باشند و بتوانند کمی در افکار خود غرق باشند.

دفتر وکالت آرامش بخش با گیاهان

استفاده از پوشش گیاهی در قسمت های مختلف دفتر حس خوبی به شما و مشتریانتان خواهد داد. پوشش گیاهی  و عناصر طبیعی ذاتاً برای انسان آرامش زا هستند و استفاده از آن ها در محیط های پر استرس راه حل بسیار مطلوبی است. حتما با مطالعه مقاله دیگر ما با عنوان «مزایای استفاده از گیاهان در فضای داخلی» اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب خواهید کرد. استفاده از یک کفسازی با حس نرم و خاصیت آکوستیکی مناسب مثل موکت پیشنهاد دیگری است که حتما باید به آن فکر کنید.

مشاهده مطلب: +50 نمونه طراحی داخلی دفتر وکیل

ایجاد اتمسفر رسمی و حرفه ای

فضای دفتر وکالت بر عکس بسیاری از دفاتر اداری نباید بیش از حد صمیمی و خودمانی جلوه کند. اتاق یا دفتر وکیل باید در نگاه اول بسیار رسمی و حرفه ای باشد. برای آنگه یک فضای رسمی و حرفه ای خلق کنیم می توانیم از راهکارهایی مثل «خط و فرم»، «رنگ»، «مصالح» و … استفاده نماییم.

دفتر وکالت رسمی و حرفه ای با خط و فرم

برای اینکه بتوانید یک فضای رسمی داشته باشید فرم ها، خطوط و شکل های هندسی اقلیدسی راه حل بسیار مناسبی هستند. فرم ها و شکل ها هندسی به دلیل اینکه برای چشم آشناتر هستند و کمتر باعث حرکت چشم می شوند به تمرکز بیشتر کمک می کنند. فرم ها هندسی کمتر باعث حواس پرتی می شوند. شما می توانید یکی از اصول طراحی دفتر وکالت که ایجاد اتمسفر رسمی و حرفه ای است با ابزار فرم و خط محقق کنید. به این منظور سعی کنید کمتر از طرح های شلوغ و پر کار استفاده کنید. فضای شما باید متناسب، منظم و وزین باشد. فرم های منظم و هماهنگ، فضای داخلی را رسمی تر می کنند.

دفتر وکالت رسمی و حرفه ای با رنگ

پیشنهاد دیگر ما استفاده از رنگ ها خنثی است. سعی کنید در یک دفتر وکالت کمتر از رنگ های جیغ (رنگ ها اشباع و دارای ارزش رنگی بالا) استفاده کنید. رنگ سفید، طوسی، قهوه ای، نوک مدادی و مشکی انتخاب های رنگی مناسبی برای اتاق یا دفتر وکیل هستند. توصیه می کنیم بیشتر فضای دفتر شما را رنگ های خنثی تشکیل دهد.

دفتر وکالت رسمی و حرفه ای با مصالح

انتخاب درست نوع مصالح نیز در ایجاد حس رسمی بودن تاثیر گذار است. معمولا مصالح مدرن ، صنعتی و جدید مثل فلز، شیشه، میکروسمنت و … حس رسمی بیشتری دارند. توصیه می کنیم هرگز سراغ استفاده از کاغذ دیواری و کفپوش  های قدیمی نروید. مصالحی مانند کاغذ دیواری دقیقا فضا را خودمانی تر و غیر رسمی نشان می دهند و بیشتر مناسب خانه ها و فضاهای مسکونی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتری درباره انتخاب رنگ کفپوش،  می توانید از مقاله دیگر ما با همین عنوان بازدید کنید.

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر اداری

جمع بندی

در این مطلب آموختیم چگونه با بهره گیری از ابزارهای قدرتمندی همچون «خط و فرم» «نور و رنگ» «مبلمان و اکسسوری» «مصالح» «گیاهان» و … اصول طراحی دفتر وکالت که ایجاد فضایی «لوکس و اعتماد برانگیز»، «آرامش بخش»، «رسمی و حرفه ای» است را محقق نماییم.

در پایان دعوت می کنیم از نمونه کارهای آرانو بازدید نمایید. آرانو یک شرکت تخصصی (با بیش از ده سال سابقه) است. می توانید نظرات کارفرمایان و مشتریان آرانو را مطالعه کنید و اگر راضی بودید سفارش طراحی یا درخواست مشاوره دهید.

سه مورد از اصول طراحی دفتر وکالت به قرار زیر است که رعایت آن ها متضمن رسیدن به بهترین نتیجه است:

 1. ایجاد فضایی لوکس و اعتماد برانگیز
 2. ایجاد فضایی آرامش بخش
 3. ایجاد فضای رسمی و حرفه ای

طراح ابزارهای قدرتمندی دارد که می تواند در رسیدن به نتیجه مناسب او را کمک کند. برخی از این ابزارها به شرح زیر است که در این مقاله از سایت آرانو به تفصیل تشریح شده اند.

 • فرم و شکل
 • نور
 • رنگ
 • مبلمان و چیدمان
 • اکسسوری و لوازم دکوری
 • مصالح
 • گیاهان
 • و …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top