نمونه های واقعی و خلاقانه و ایده طراحی فروشگاه عطر و ادکلن

+60 ایده طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن

مشاهده ایده ها مدرن، به روز، لاکچری و خاص هماهنگ با اصول دیزاین، یکی از خواسته های همیشگی اکثر مشتریان ماست. تفاوتی نمی کند وارد کننده، پخش کننده یا فروشگاه برند عطر و ادکلن باشید یا تنها مغازه ای کوچک در بازار داشته باشید. ما در این مطلب فوق العاده مفید و کاربردی +60 ایده طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن را شامل طرح و ایده برای کلیه اجزاء همراه با تصاویر واقعی و اجرا شده به شما معرفی خواهیم کرد. ایده های پیشنهادی ما بصورت موضوعی، دسته بندی شده اند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره طراحی و بازسازی فروشگاه عطر و ادکلن، می توانید با ما در تماس باشید یا از بخش ثبت سفارش طراحی، موضوع کارتان را با ما در میان بگذارید. آرانو به عنوان یکی از بهترین شرکت های طرح و اجرا با بیش از 10 سال سابقه آماده ارائه خدمت به شما است. نظرات و بازخوردهای مشتریان ما گواه موفقیت ما در این مسیر است.

شرکت استودیو آرانو

 آدرس: تهران، نیاوران، سه راه یاسر، نبش کوچه راز، (جنب شیرینی الهیه)، پلاک 35

✆ تماس و دریافت مشاوره:

02 13 222 0902         3952 4482 – 021

خلاصه مقاله در یک ویدئو

مشاهده مطلب: طراحی نما ساختمان

ایده طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن: «فرم و شکل»

ایجاد تجربه فضایی متفاوت با فرم های خاص

یکی از بهترین راه های ایجاد یک تجربه فضایی متفاوت در فروشگاه عطر و ادکلن شما استفاده از فرم ها خاص است. البته به شرطی که فضای کافی جهت آن داشته باشید. فرم خاص می توانند ضمن خلق تجربه های فضایی متفاوت؛ برای مشتریان، جذاب و دعوت کننده باشند.

شلف هایی با طراحی پارامتریک

طراحی پارامتریک بعنوان یکی از مقوله ها پرطرفدار دیزاین عمر طولانی ندارد. پارامتریک دیزاین بر اساس وابسته سازی عوامل طراحی به پارامترهای فرمولی ریاضی حاصل می شود. مثلاً شکل یا عمق شلف ها در هر کد عرضی و ارتفاعی فضا می تواند پارامتر متفاوتی داشته باشد. این نوع طراحی به دلیل پیچیدگی و جذابیت بصری بعنوان ایده طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن بسیار کاربردی است.

ایجاد یک پترن از نحوه چیدمان محصول

ایده طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن شما می تواند بر اساس ایجاد یک شکل یا پترن (الگو) روی دیوارها حاصل شود. ما قصد داریم به شما بگوییم قرار نیست شلف ها یا قفسه ها، تنها محل قرار گرفتن محصولات باشند. بلکه خود آنها می توانند یک شکل جذاب بصری ایجاد نمایند.

نمایش محصولات به شکل معلق

اگر به دنبال ایجاد یک طرح مینیمال و خاص هستید شاید ایده ما برایتان جذاب باشد. می توانید پایه نگهدارنده محصولات را بسیار ظریف و با رنگ همرنگ زمینه آن بسازید. به کمک چنین ترفند ساده ای محصولات شما بصورت معلق روی دیوار حس خواهند شد.

نمایش محصول داخل شکاف هایی در دیوار

زمانی که قصد دارید فروشگاه شما خیلی شلوغ بنظر نرسد یا به دلیل کمبود فضا از قفسه های بیرون زده در محیط خسته شده اید،  ایده خلاقانه پیشنهادی ما برایتان مفید خواهد بود. می توانید قفسه محل قرارگیری محصولات و شیشه های عطر و ادکلن را در قالب شکاف هایی در دل دیوار ایجاد نمایید.

به کار بردن اوریگامی

هنر اوریگامی بر اساس تا کردن صفحات به صورت برنامه ریزی شده حاصل می شود. صفحات تا شده در اوریگامی یک فرم ریتمیک ایجاد می کنند که به دلیل سایه روشن محیط در فروشگاه عطر و ادکلن شما جلوه زیادی ایجاد می کنند. 

استفاده از فرم های نرم، منحنی و سیال

فرم نرم، منحنی و سیال، ما را به حرکت و گردش در فضا ترغیب می کنند. به عبارت دیگر بسیار دعوت کننده هستند و ضمناً باعث می شوند مشتری شما زمان بیشتری در مغازه سپری کرده و از همه نقاط و زوایای آن دیدن کند.

ایده طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن: «نور، صدا و تصویر»

نورهای مخفی جهت روشن کردن قفسه محصولات

نور به عنوان یک ابزار قوی دیزاین می تواند به نمایش بهتر محصول شما کمک کند. یکی از راهکارهای نمایش بهتر محصول در هر مغازه یا فروشگاه تجاری، تابش نور مخفی بر روی آن است. بدین منظور ما منبع نوری را در حدفاصل ضخامت قفسه ها جاسازی می کنیم.

صفحات نوری پشت قفسه ها

اگر به دنبال یک نور یکنواخت، متعادل و اغواگر هستید، پیشنهاد می کنیم حتما از چنین ایده ای برای فروشگاه یا مغازه خود استفاده نمایید. کافی است منبع نوری روشن کننده محصولات شما، صفحات نوری یکدست در پشت ویترین ها باشند. این نوع نورپردازی خصوصاً جهت محصولات شیشه ای مثل شیشه عطر و ادکلن، بسیار زیبا و کاربردی خواهد بود.

نمایش تصاویر و صدا در فروشگاه

امروزه با رشد و توسعه علم روانشناسی محیطی و تحقیقات بسیاری که در زمینه آن صورت گرفته، متوجه شده ایم که ابزارهای چند حسی تاثیر دوچندانی بر قوه ادراک و بخاطر سپاری مخاطب دارند. بدین معنی که علاوه بر حس بصری اگر بتوانید با نمایش صدا در محیط فروشگاه، حس شنوایی مشتریان خود را بکار بگیرید، موفق تر خواهید بود.

لایت باکس جذاب در فروشگاه

اشتباهی که بسیاری از فروشندگان دچار آن می شوند پر کردن کل مغازه یا فروشگاه از محصول است. دقت کنید که اگر کل فروشگاه را از انواع محصولات خود پر کنید شاید بیشتر باعث ایجاد دافعه شود. پس قسمت هایی از فضای فروشگاه عطر و ادکلن خود را جهت تنفس خالی بگذارید. در این قسمت ها می توانید از لایت باکس گرافیکی و تبلیغاتی استفاده نمایید.

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر اداری

نورهای خطی و قابل تنظیم در سقف

یکی از راهکارهای خوب در طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن ایجاد انعطاف پذیری و تغییر پذیری در نورهای فضا است. بدین منظور می توانید از چراغ ها و ابزارها نورپردازی جدید استفاده کنید. بسیاری از این چراغ ها دارای پایه قابل تنظیم می باشند. برخی دیگر یک ریل ثابت دارند و چراغ ها به هر نقطه دیگر از ریل براحتی قابل جابجایی هستند.

مرتبط کردن هر عطر و ادکلن به یک تصویر

درصورتی که بتوانید کمی خلاقیت بیشتری بخرج دهید می توانید در فروش خود موفق تر باشید. مثلا می توانید هر مجموعه از رایحه ها خود را به یک عکس یا نقاشی معروف مرتبط کنید. با این روش مشتریان شما ارتباط حسی بیشتری با محصولات برقرار خواهند نمود.

مشاهده مطلب: بازسازی منزل مسکونی

ایده طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن: «رنگ»

استفاده از زمینه تیره و لوکس

اگر بیشتر محصولات شما دارای رنگهای روشن یا سفید هستند می توانید با یک ترفند و ایده ساده آن را بسیار بهتر به مشتریانتان نمایش دهید. بدین منظور زمینه قرارگیری محصولات را به رنگ تیره انتخاب کنید. رنگهای تیره بعنوان زمینه و بک گراند بسیار مناسب هستند و ضمناً جلوه ای لوکس در محیط ایجاد می کنند.

استفاده از رنگهای گرم

رنگهای گرم، «ترغیب کننده»، «دلپذیر» و «انرژی بخش» هستند. می توانید پالت رنگی فروشگاه عطر و ادکلن را از هارمونی رنگ ها گرم انتخاب نمایید. ما در مقاله هارمونی رنگ ها به طور مفصل در این زمینه توضیح داده ایم.

مشاهده مطلب: سبک مینیمال

به کار بردن رنگهای مکمل

یکی دیگر از هارمونی های پرکاربرد و جذاب رنگ، استفاده از رنگهای مکمل است. در این هارمونی دو رنگ از نقطه مقابل در چرخه رنگی انتخاب می شوند. به همین دلیل تعادل در محیط براحتی برقرار می شود. رنگهای مکمل در فضا ضمن برخورداری از تعادل بسیار پر انرژی و پر هیجان خواهند بود.

طراحی وایرفریم با رنگ برند یا رنگ سازمانی

اگر  هویت بصری و رنگ سازمانی تعریف شده دارید حتماً در  طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن از آن استفاده نمایید. یکی از ایده ها جالب، استفاده از رنگ در لبه های (وایرفریم) قفسه ها و استندهای محصولات هستند.

معطوف کردن دید به ویترین ها با تیره کردن سقف یا کف

زمانی که می خواهیم توجه مشتری و مخاطب فضا را به دیوارها که محل نمایش کالاها هستند، معطوف کنیم؛ بهترین راهکار تیره کردن کف و سقف است. چنین ایده ساده ای  کمک می کند کالاهای قرار گرفته در دیوارها بهتر خودنمایی کننده و در نگاه اول دیده شوند.

فضای مونوکروم با رنگ خاص

یک ایده متفاوت و خلاقانه که کمتر در ایران مورد اقبال بوده، استفاده از یک تک رنگ در همه قسمت ها محیط است. این ایده جسورانه و خاص می تواند شما را از رقبا متمایز کند. چنین ایده هایی قابلیت تبدیل کردن یک فروشگاه ساده به یک برند معروف را دارا هستند.

ایده طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن: «مصالح»

بهره گیری از مصالح طبیعی

عطریات و بسیاری از محصولات مشابه منبعی طبیعی دارند و طی پروسه هایی از گلها، چوب، میوه های درختان و … حاصل می شوند. اگر قصد تاکید روی طبیعی بودن و منشأ بومی . اورگانیک محصولات خود دارید، بهره گیری از مصالح طبیعی مثل چوب، بامبو … ایده مناسبی برایتان خواهد بود.

قفسه شیشه ای

دقت کنید نباید هنگام انتخاب مصالح، به موارد دم دستی مثل انواع ام دی اف و … محدود شوید. پیشنهاد ما استفاده از مصالحی است که ضمن متفاوت بودن به نمایش بهتر  و فروش بیشتر کالای شما کمک کند. استفاده از شیشه در مغازه هایی که کالاهای ریز مثل عطر و ادکلن عرضه می کنند، کمک می کند تا محصولات بهتر دیده شوند.

استفاده از مصالح نیمه شفاف

مصالح نیمه شفاف مثل شیشه مات، پلکسی مات و … با ایجاد دید و ندید بازی های چشمی جذابی دارند. کالاهای شما در قفسه ها حتی از دور قابل دیده شدن هستند اما بصورت محو! همین موضوع مشتری را کنجکاو نموده و ترغیب می کند جهت شناسایی خود را به محل ویترین ها نزدیک تر کند و مکالمه نزدیک تری با شما داشته باشد.

مصالح منعکس کننده جهت بزرگ جلوه دادن محیط

در فروشگاه های کوچک و در ابعاد محدود دغدغه اصلی بزرگتر جلوه دادن فضا  و محیط است. پیشنهاد ما در درجه اول استفاده از مصالح با رنگ روشن و ضمناً منعکس کننده است. مصالحی مانند آینه، استیل، سنگ پولیش خورده و … بسیار مناسب چنین فضاهایی هستند.

مصالح یکپارچه در کف، دیوارها، سقف

یک ایده متمایز کننده و خاص در فروشگاه و مغازه های تجاری، بهره گیری از مصالح یکپارچه و یکسان در کف، دیوارها یا سقف است. با چنین ایده ساده ای کل جداره ها و پوسته داخلی مغازه، یکدست دیده می شود و شلوغی و پیچیدگی بصری در فضای داخلی کاهش می یابد.

مصالح براق برای لوکس تر نشان دادن محیط

برخی مصالح براق و درخشنده فضای داخلی را لوکس تر جلوه می دهند. مثلا می توانید در قسمت ها مختلف فضا از انواع ورق ها و پروفیل ها برنزی، طلایی، مسی و … استفاده کنید.

ایده طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن: «سبک و اتمسفر»

الهام گرفتن از یک سبک هنری

بسیاری از سبک ها هنری مثل سبک های نقاشی، قابلیت بسط دادن به فضای داخلی فروشگاه را دارند. این ایده  کمک می کند فروشگاه به خودی خود برای مشتری جذاب و جالب باشد.

بهره گیری از گیاهان داخل فروشگاه

ذات طبیعت دوست انسان، دوستار طبیعت و گیاهان است. گیاهان و سبزینگی برای همه انسان ها بسیار جذاب و آرامش بخش هستند. می تواند قسمت هایی از فضای داخلی یا استندهای نمایش محصول را به آن اختصاص داد.

استفاده از گرین وال

گرین وال ها  یا دیوارهای سبز به عنوان یکی عنصر تازه وارد به معماری داخلی، نقش بسزایی در ایجاد جذابیت بصری و القای آرامش به محیط دارند. اگر محیط مغازه شما به اندازه کافی بزرگ و جادار است، می توانید یک دیوار را به آن اختصاص دهید.

طراحی به سبک خاص مثل لوکس و کلاسیک

طراحی کلاسیک و لوکس همیشه در ایران طرفداران خاص خود را دارد. اگرچه امروزه سبک کلاسیک کمتر مورد اقبال مشتریان ما بوده اما همچندان متقاضیان زیادی دارد. سبک کلاسیک در ایران به عنوان یک سبک لوکس و اشرافی شناخته می شود و گاهی به  فضاهای فروشگاهی نیز راه می یابد.

ایجاد اینستالیشن با شیشه عطر و ادکلن

اگر برای سقف یا برخی دیوارها در مغازه خود دنبال ایده ای جذاب از نظر بصری هستید، این ایده به شما بسیار کمک خواهد کرد. می توانید شیشه ها عطر مصرف شده و خالی خود را در کنار هم بصورت رندوم روی سقف یا یکی از دیوارها بچسبانید و از زیبایی آن لذت ببرید.

ایده ایجاد آزمایشگاه عطر سازی

گاهی ما در طرح سراغ ایده ها صنعتی یا کارخانه ای می رویم. مثلا برای ایده مرتبط با موضوع شما، ایجاد حس یک آزمایشگاه عطرسازی می تواند بسیار جذاب و پرطرفدار باشد.

ایده طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن: «تاکید و نظم بخشی»

برجسته کردن قفسه محصولات با تضاد رنگی

رنگ بعنوانی یکی از قوی ترین و در عین حال ساده ترین ابزارها دیزاین به ما کمک می کند تا بر روی موضوع خاصی تاکید کنیم. مثلا استفاده از یک رنگ شارپ و بخصوص در قسمتی از قفسه ها و فضای نمایش محصول، باعث ایجاد تاکید ویژه ای بر آن می شود.

تفکیک محصولات در باکس ها جداگانه

اگر چند دسته محصول با ماهیت متفاوت یا از برندهای متفاوت دارید، توصیه ما تفکیک آن ها در باکس ها نمایشی جداگانه است. با چنین ایده ساده ای تشخیص دسته بندی کالاها و شناسایی آن ها راحت تر و سریع تر می شود.

بسته بندی های خاص و جذاب

در صورتی که برند شما بسته بندی یا ساک تبلیغاتی ویژه خود را ندارد، به شدت توصیه می کنیم که حتماً از این ابزار تبلیغاتی قوی و موثر به خوبی استفاده کنید. در صورتی که به مشاوره بیشتری نیاز داشته باشید، کارشناسان گرافیک آرانو آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

استفاده از نام برند بالای استندها

برای شناسایی بهتر انواع عطر و ادکلن ها پیشنهاد می کنیم نام هر رده محصول در کنار آن و نام برندها در بالا یا کنار قفسه ها نمایش داده شود. به کمک چنین ایده ای مشتریان می توانند براحتی بدون اینکه سوالی از شما بپرسند در محیط فروشگاه قدم زده و کالای مورد نظر خود را پیدا کنند.

استندهای سبک و قابل تغییر

ایجاد تغییر و تحول، جزء انکار ناپذیر هر کسب و کاری است. خصوصاً کسب و کارهای فروشگاهی به دلیل تغییر اهداف، تغییر جامعه مخاطب، تغییر ماهیت شغل یا جابجایی به محل دیگر از آن در امان نیستند.  ما در این زمینه ایده ها ویژه ای داریم. ما در استودیو آرانو می توانیم استندها  و کلیه عوامل مورد استفاده در فضای داخلی را طوری دیزاین کنیم که براحتی قابل جابجایی و استفاده بر هر شکل متفاوت یا کاربرد در هر محل دیگری باشند.

نمایش محصول به صورت محدود در ارتفاع دید

اگر تعداد محصولات موجود در فروشگاه عطر و ادکلن شما زیاد است، لزومی ندارد همزمان همه آن ها را به نمایش بگذارید. درواقع عملاً تنها قسمتی از قفسه ها و شلف ها که در ارتفاع مناسب دید قرار دارد توسط مشتریان ورانداز خواهند شد. به همین دلیل بهتر است تنها قسمتی از محصولات خود را جهت نمایش آماده کنید. سایر کالاها می توانند داخل کمدهایی در دار در دسترس نگهداری و در زمان مناسب به مشتری ارائه شوند.

ایده طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن: «فضاسازی»

ایجاد نیمکت جهت نشستن

ساخت نیمکت و محل نشستن، مشترانتان را زمان بیشتری در مغازه شما نگه خواهد داشت. همچنین درصورتی که مراجعه کنندگان شما چند دوست یا اعضای یک خانواده باشند، وجود یک نیمکت فضای مناسبی به سایر افراد برای نشستن و آرامش گرفتن در محیط به آن ها می دهد.

یک استند خاص تست عطر

تبلیغات لازمه هر کسب و کاری است. یکی از ابزارهای پرکاربرد تبلیغی، داشتن یک استند عرضه انواع تست عطر و ادکلن است.  استند تبلیغاتی می تواند در هر فضایی مثل بیرون فروشگاه یا داخل آن قرار بگیرد.

زاویه گرفتن قفسه ها نسبت به نقطه ورود و دید اصلی

زاویه گرفتن قفسه های نمایش محصول به سمت ورودی یا بیرون فروشگاه باعث بیشتر دیده شدن کالاهای شما و افزایش دعوت کنندگی عابران به درون مغازه خواهد شد.

یک کانتر با فرم خاص و متفاوت

کانترهای فروش یا ارائه کالا و خدمات یکی از اجزای اساسی است که باید توجه ویژه ای به آن شود. کانتر مورد استفاده شما باید نام برند شما را در یک نگاه به مخاطب معرفی نماید. در عین حال تعدادی از محصولات گزیده و انتخاب شده شما را به وی نمایش دهد. همچنین باید دارای فضای کافی جهت سرویس دهی و قرارگیری وسایل خود شما از پشت سر باشد.

ارائه یک ویترین خاص رو به خیابان یا پاساژ

ارائه یک ویترین خاص مفهومی و فکر شده رو به خیابان و پاساژ می تواند عابران را برای ورود، ترغیب کند. در صورتی که اینکار را به یک طراح حرفه ای و آشنا به ظرافت های طراحی ویترین بسپارید؛ ویترین شما می تواند مثل تبلیغ کسب و کارتان عمل کند.

ایجاد فضایی برای تست رایحه عطر

پیشنهاد می کنیم قسمتی از فروشگاه خود را به فضایی برای تست رایحه انواع عطر اختصاص دهید. برای دیزاین آن از یک طراحی خاص و متفاوت استفاده نمایید.

ثبت سفارش طراحی

✆ تماس و دریافت مشاوره:        02 13 222 0902      3952 4482 – 021

1 دیدگاه دربارهٔ «+60 ایده طراحی داخلی فروشگاه عطر و ادکلن»

  1. ایده استفاده از شیشه های عطر تموم شده و قدیمی رو خیلی دوست داشتم. بقیه هم جالب بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا