+40 نمونه طراحی ویلا مدرن و لوکس

+40 نمونه طراحی ویلا مدرن و لوکس

ارائه یک معماری مدرن، به روز، لاکچری و خاص برای ویلا منطبق با اصول دیزاین، خواسته اکثر مشتریان ما است، ما به همین جهت در این مطلب فوق العاده مفید و کاربردی +40 نمونه طراحی ویلا مدرن و لوکس شامل طراحی داخلی و نما تا اجرا و ساخت را همراه با تصاویر واقعی و اجرا شده در شهرهای مختلف کشور به شما معرفی خواهیم کرد. برخی از این ویلاها در شمال، برخی در تهران، کرج و یا سایر شهرستان ها طراحی و ساخته شده اند. این نمونه ها به صورت دسته بندی شده بر اساس سبک ارائه خواهند شد.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره طراحی و ساخت ویلا می توانید با ما در تماس باشید یا از بخش ثبت سفارش طراحی، موضوع کارتان را با ما در میان بگذارید. آرانو به عنوان یکی از بهترین شرکت های طراحی داخلی و اجرا با بیش از 10 سال سابقه آماده ارائه خدمت به شما است. نظرات و بازخوردهای مشتریان ما گواه موفقیت ما در این مسیر است.

شرکت استودیو آرانو

 آدرس: تهران، نیاوران، سه راه یاسر، نبش کوچه راز، (جنب شیرینی الهیه)، پلاک 35

✆ تماس و دریافت مشاوره:

02 13 222 0902         3952 4482 – 021

نمونه طراحی ویلا سنتی و ارگانیک

در ادامه عکس ها و تصاویری از نمونه طراحی ویلا سنتی و ارگانیک را مشاهده می کنید.

ویلای میان مرز در اصفهان

این ویلا در زیربنای 150 متر مربع در قهدریجان اصفهان طراحی و ساخته شد. کارفرمای این پروژه یک خانواده 3 نفره بود. استخر این ویلا مدرن و لوکس در شکافی بین ساختمان در نظر گرفته شد که زون خصوصی و عمومی را از هم تفکیک می کند. مصالح اصلی به کار رفته آجر است. در طرح محوطه ویلا سعی شده درختان تا حد امکان جابجا نشوند و مسیرهای پیاده روی بین درختان تعریف شده اند.

مشاهده مطلب: بازسازی منزل مسکونی

خانه ویلایی در جلفا

زیبنای این پروژه ویلایی مدرن و لوکس 495 متر مربع است و مصالح نمای بیرونی خانه ویلایی جلفا را آجر تشکیل می دهد. اما طراحی داخلی رنگ سفید در دیوارها و سنگ در کف همنشینی موزونی را پدید آورده اند. به دلیل محدودیت ارتفاع در بافت قدیمی جلفا، ویلا داخل زمین فرو رفته است و مثل خانه های قدیمی ایران یک گودال باغچه پدید آمده است. حیاط های کوچک اطراف بنا به زیبایی با داخل در ارتباط قرار گرفته اند.

ویلای مایان

طراحی ویلا مدرن و لوکس مایان برای زمینی در روستایی ییلاقی و قدیمی به همین نام در مشهد (استان خراسان رضوی) انجام شده است. زیربنای آن 242 مترمربع است که روی زمینی کوچک و صخره ای با شیب تند قرار دارد. این شیب امکان ایجاد تراس هایی بزرگ با ویو خوب را فراهم کرده است. تراس طبقه پایین مسقف و با استخر همسطح شده، اما تراس طبقه بالا دید به آسمان دارد. پنل هایی چوبی با قابلیت بازشو امکان کنترل نور مستقیم در تراس را ایجاد می کند. کاهگل به عنوان مصالح اصلی استفاده شده در این پروژه، یک ظاهر نوستالژیک ایجاد می کند.

خانه آجری کردان

این خانه بزرگ و حیاط دار با زیربنای 640 مترمربع در زمینی به مساحت 1375 مترمربع در شهرک صفاییه استان البرز قرار دارد. آجر به عنوان یکی از مصالح اصلی پروژه ایفای نقش می کند که در داخل با رنگ سفید و طوسی ترکیب شده است. در معماری این خانه ویلایی مدرن و لوکس سعی شده به اصل محرمیت توجه شود؛ به همین دلیل ساختمان حالت فرو رفته در دل زمین پیدا می کند. ساختمان دارای یک طراحی پست مدرن است و علارغم ظاهر بیرونی سنتی از تمامی امکانات و خدمات رفاهی پشتیبانی می کند.

باغچه پدری

این پروژه با نام باغچه پدری، بازسازی خانه ویلایی مدرن و لوکس به مساحت 100 مترمربع در روستای چسگین استان قزوین است. در نمای این پروژه از کاهگل و کنیتکس نانو استفاده شده که با مصالح بافت قدیمی روستا در هماهنگی قرار گرفته اند. سعی شده در معماری فرم بیرونی علارغم محدودیت های کار در یک بنای قدیمی، از بازی های فرمی و تفاوت های رنگی استفاده شود.

خانه درختی

این خانه درختی که در منطقه رویان مازندران ساخته شد، و 45 مترمربع مساحت دارد. این خانه با هدف ارائه تجربه فضایی ویژه و نمایش دید و منظری خاص روی چند درخت جنگلی بنا شده است. پوشش مصالح خانه از چوب تیره انتخاب شده تا ضمن همخوانی با متریال های بومی اطراف میان درختان به خوبی دیده شود. فرم های شکسته و شیبدار خانه با اقلیم منطقه هماهنگ شده است و ضمنا با فرم شاخه های مورب اطراف همخوانی دارد.

ویلای شماره 5

ویلا شماره 5 واقع در شهرک صدرا شیراز 320 مترمربع زیربنا دارد. در این طراحی ویلا مدرن و لوکس سعی شد از مصالح و ریخت شناسی بومی منطقه و اطراف زمین استفاده شود. ایده اصلی معماری نیز سعی در ترکیب فضاهای درونی و بیرونی بوده است. ایجاد چرخش در ترکیب حجم های بنا در عین حال تنوع آن ها کمک کرد این ویلا ضمن برخورداری از نوعی رمزگونگی استقلال حجم ها و خوانایی فضاها را حفظ کند.

مشاهده مطلب: سبک مینیمال

کومه

این بنای کوچک در روستای شهرکلا از توابع نور در استان مازندران واقع است. زیربنای آن تنها 50 مترمربع است و سبک بومی منطقه را دارد. این طراحی ویلا مدرن و لوکس با فاصله از زمین و با دید خوب به منظر اطراف و با فرم همساز با اقلیم منطقه انجام شده است. بنا تنها شامل یک سرویس بهداشتی و دوش، کانتر آشپزخانه، یک سالن بزرگ و یک تراس است.

کلبه ییلاقی

این کلبه ییلاقی در کلوکان نزدیک اوشان (استان تهران) قرار دارد. کلبه ییلاقی که ملاحظه می کنید معماری بسیار ویژه ای دارد که در یک منطقه کوهستانی بکر و خاص با ویژگی های متفاوت بنا شد. مصالح مورد استفاده در این کلبه سنگ، چوب و فولاد هستند. معماری آن به سبک ارگانیک انجام شده و بنا با طبیعت و کوه اطراف خود تلفیق شده و در هم تنیده است؛ تا جایی که در بعضی قسمت ها ایجاد تمایز بین سنگ های جداره کوه و بنا سخت است.

ویلا گلخانه

ویلای گلخانه در زمینی بزرگ در محمدشهر استان البرز واقع شده و زیربنای آن 798 مترمربع است. طراحی ویلا مدرن و لوکس گلخانه متناسب با خطوط زمین شکل گرفته است. ساختمان مثل یک عایق صوتی و بصری برای فضای خصوصی داخل باغ و استخر عمل می کند و به آن حریم خصوصی تری می دهد. در معماری این ویلا سعی شده که فرم کلی بنا، سیال و تندیس وار باشد و همچنین به کمک شکل های مختلف چینش آجر جذابیت بصری ایجاد نماید.

ویلا مهرشهر

این پروژه ویلایی مدرن و لوکس در مهر شهر استان البرز در یک باغ خصوصی با مساحت 4000 مترمربع طراحی و ساخته شد. مساحت زیربنای ویلا 330 مترمربع و بصورت دو طبقه اجرا شده است. طراحی پروژه بر روی یک سازه یک طبقه انجام گردید که از قبل موجود بود. حجم کلی ویلا بصورت متمرکز دیده شد و پنجره ها بصورت قاب هایی رو منظرهای مشخصی تعریف شده اند. مصالح مورد استفاده در پروژه یک نوع سنگ بومی منطقه است که حس بودن در دل طبیعت و باغ را دوچندان می کند. یکی از ویژگی های خاص این پروژه ایجاد یک سطح کاملا باز و بدون سقف به صورت معلق رو به باغ و در دل آن است که از طریق یک پل به فضای داخلی ویلا مرتبط می شود.

>> برآورد هزینه و سفارش طراحی <<

✆ دریافت مشاوره:  3952 4482-021

نمونه طراحی ویلا مدرن و معاصر

در ادامه عکس ها و تصاویری از نمونه طراحی ویلا مدرن و معاصر را مشاهده می کنید.

ویلای دشت چهل

طراحی ویلا مدرن و لوکس دشت چهل یک نمونه کار خاص در دماوند با فرمی خاص و متفاوت با زیربنای 440 متر مربع است. در معماری آن سعی شده از شکل ذهنی و اولیه یک خانه ویلایی استفاده شود؛ اما ویلا از یک سمت برای ایجاد دید و منظر به جلو متمایل می شود. این موضوع به افراد داخل فضا کمک می کنند ضمن محفوظ بودن از سرما یا سایر شرایط جوی، حس بودن در فضای بیرون را تجربه کنند.

ویلای باغ بی ته و سر

این پروژه طراحی و اجرای یک ویلا باغ با زیربنا 180 مترمربع در اصفهان برای استفاده در آخر هفته ها و تعطیلات است. سعی شده معماری آن به گونه ای باشد که در تابستان به عنوان سایبان و در زمستان به عنوان فضای بسته مورد استفاده باشد. ساختمان بنا، برای حفظ ارتباط بصری بین سر تا ته باغ از دو سمت شفاف شده و بتن مصالح اصلی سایر دیوارهای آن را تشکیل داده است.

ویلا حیاط خانه

این پروژه با سبکی مدرن و مصالح سیمان به رنگ سفید در شهرک خزر شهر مازندارن با زیربنا 650 مترمربع طراحی و ساخته شده است. ظاهر کلی فضای آن مدرن است و با استفاده از شیشه خورهای بزرگ کف تا سقف همه فضاهای داخلی از ویو و نور مناسب برخوردار می شوند. سعی شده با ایجاد بازشوها و مسیرهای هوا درون بنا، از نسیم دریا به ساحل برای تهویه طبیعی ساختمان استفاده شود.

ویلا فردوس

پروژه طراحی ویلا مدرن و لوکس فردوس با زیربنا 380 مترمربع برای یک شهرک ساحلی در رویان مازندران انجام شده است. وجود درختان و منظر گیاهی جنگل از یک سو و ساحل خزر از سوی دیگر، دید خوبی برای ویلا ایجاد نموده که با قرار گرفتن بنا در طبقات مختلف بیشتر شده است. یک فضای خالی میان طبقات طراحی شده که آن ها را به هم پیوند می دهد.

ویلای مادی

ویلای مادی در گیلانوند و با مساحت 890 مترمربع در یک باغ حدوداً 40 ساله قرار داد. طراحی ویلا به درخواست کارفرما با تمرکز بر درون انجام شده و از بیرون تنها یک فرم طاقی دعوت کننده دیده می شود. بنا از قسمت حیاط با باغ ترکیب شده و درختان قدیمی در جای خود حفظ شده اند.

ویلا افرا

این طراحی ویلا مدرن و لوکس درحقیقت یک پروژه بازسازی خانه قدیمی در منطقه لواسان تهران است. بنا در بالای یک زمین شیبدار با اختلاف سطح زیاد از ورودی قرار گرفته که در طرح جدید با استفاده از یک پل به ورودی ساختمان متصل شده است. معماری این ویلا به سبک مدرن و با توجه زیاد به جزئیات هنگام بازسازی انجام شد. از ویژگی های دیگر آن توجه به رنگ در طراحی داخلی است.

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر اداری

ویلای کوهسار

این ساختمان با زیربنا 470 مترمربع در منطقه ای خوش آب و هوا به نام کوهسار کرج طراحی واقع است. طبقه اول به فضاهای عمومی اختصاص یافته و طبقه دوم به شامل فضاهای خصوصی می شود. ایده معماری تلاقی چند فرم در یکدیگر ایت که مصالح گوناگونی دارند. این مصالح از بیرون به داخلی امتداد می یابد.

ویلا امجد

طراحی ویلا مدرن و لوکس امجد در منطقه حصار کرج و در مساحت 450 مترمربع انجام شده است. شروع معماری این ساختمان بر روی یک اسکلت نیمه مخروبه بود و فرم ها بر اساس سازه موجود منطبق شده اند. در فرم این ساختمان از یک محور برای ایجاد ارتباط بهتر با باغ استفاده شد که استخر نیز در همین محور قرار گرفت. پنجره های بزرگ و قدی دید مطلبی از داخل ویلا به استخر و حیاط ایجاد می کنند.

ویلای آرش

طراحی ویلا مدرن و لوکس آرش برای روستای ونوش نوشهر در استان مازندران انجام شده و مساحتی در حدود 450 مترمربع دارد. طراحی ویلا سفید و با سبک مینیمال انجام شد. ویلای آرش از سه سمت نورگیری و دید به دریا دارد. زون خصوصی بیشتر در سمت خیابان و زون عمومی بیشتر در سمت دریا جانمایی شد.

ویلای فشند

طراحی ویلا مدرن و لوکس فشند برای روستایی به همین نام در شهر جدید هشتگرد از استان البرز صورت گرفته است. زیربنای این پروژه بسیار کم و در حدود 95 مترمربع است که در یک باغ 1200 مترمربعی طراحی و اجرا شد. با توجه به اهمیت مسئله امنیت برای کارفرمای پروژه، برای همه پنجره ها حفاظ هایی طراحی شده که از بالا باز می شوند. این حفاظ ها در حالت باز مثل سایبان عمل می کنند و در زمان ها بلا استفاده بودن ویلا می توانند به طور کامل بسته شوند.

مشاهده مطلب: انتخاب رنگ کفپوش

ویلا 174

ویلا 174 در شهرک خزرشهر بابلسر با زیربنای 500 مترمربع معماری گردید. مصالح نما به تبع قوانین شهرک از جنس سیمان و چوب است. بازشوهای بزرگ و تراس های در جهت نسیم دریا جانمایی شده که یک فضای داخلی روشن و پر نور در داخل ویلا ایجاد نموده اند. سایبان های طراحی شده در دورتادور بنا به کنترل بارش و آفتاب کمک می کنند.

ویلای لانک

این پروژه در زیربنای 1200 مترمربع در جاده چالوس استان البرز قرار داد. موضوع پروژه بازسازی داخل یک ویلای قدیمی بوده است. یکی از اهداف تیم معماری در این پروژه بازسازی، ایجاد ارتباط همه جانبه با فضای بیرون بود تا فضاهایی متنوع با تجربه های فضای مختلف شکل بگیرد. در این میان همه اتاق ها و فضاها به شکل صحیح و کاربردی در پلان ها جانمایی شده اند..

مشاهده مطلب: راهنمای خرید لوستر

ویلای رودسار

ویلا مدرن و لوکس رودسار متعق به منطقه گیلاوند از شهر دماوند است که زیربنای 700 مترمربع دارد. زمین شیب دار و تپه ای ویلا ویژگی منحصر بفرد آن است که با جانمایی بنا روی بلندی آن باعث ایجاد دید و منظری خاص در پروژه شده است. سبک طراحی ویلا، مدرن و مصالح مورد استفاده سیمان است. سعی شده در فرم کلی و نمای ویلا مجموعه از بازی های حجمی دیده شود. پس و پیش آمدگی حجم ها در نما، فضاهای منحصر به فردی مثل تراس های مسقف و یا تراس های بدون سقف ایجاد نموده . تجربه فضایی لذت بخشی دارد. کارفرما از این ویلا مدرن و لوکس برای گذران تعطیلات آخر هفته ها استفاده می کند.

ویلای آخر هفته ناتل

این ویلا برای تعطیلات آخر هفته یک خانواده تهران طراحی و ساخته شد. این طراحی ویلا مدرن و لوکس در روستای ناتل، حد فاصل نور و چمستان در استان مازندران قرار دارد. مساحت زیربنای آن 140 مترمربع است. یکی از چالش های اصلی معماری این ویلا، ارائه یک طرح اقتصادی و صرفه جویانه بود تا ویلا با هزینه کمی بتواند ساخته شود. به همین دلیل ویلا در دو قسمت طراحی و در دو فاز ساخته شد. فرم کلی ویلا به دلیل مسائل اقتصادی کاملاً ساده و متمرکز و با جزئیات بهینه طراحی گردید.

ویلا هفت سنگان

ویلای تفریحی هفت سنگان در استان قزوین و با زیربنای 720 مترمربع، طراحی و ساخته شده است. برای استفاده بهتر از دید و نور، فرم آن به صورت کشیده در عرض زمین است. سعی شده بنا با لند اسکیپ ترکیب شود و بنا و محوطه در کنار یکدیگر یک مجموعه واحد و منسجم را تشکیل دهند. چوب به عنوان یک مکمل خوب در کنار سیمان سفید توانسته در عین حفظ ظاهر مدرن برای ویلا به آن گرما ببخشد.

مشاهده مطلب: طراحی نما ساختمان

ویلا شماره 12

ویلای شماره 12 در نور مازندران با زیربنای 553 مترمربع طراحی گردید. این طراحی ویلا مدرن و لوکس به عنوان یکی از چهار ویلای تیپ در این منطقه ساخته شده، به همین دلیل سعی شده تا معماری به گونه ای باشد که بتواند ادبیات مشترک با سه ویلای دیگر داشته باشد. حجم اصلی طراحی یک فرم مکعبی است که قسمت هایی از درون آن حذف شده. این قسمت های حذف شده، پنجره ها و تراس های ویلا را تشکیل می دهند. برای اینکه این فضاهای مثبت و منفی بهتر حس شوند، در فضاهای منفی آجر و در فضاهای مثبت از سیمان سفید استفاده شده است.

ویلای ونوش

ویلای ونوش در مازندران، حدفاصل رویان و نوشهر قرار دارد. زیربنای این ویلا مدرن و لوکس 331 مترمربع است. یکی از خواسته های کارفرمای این پروژه عدم محدود کردن فضای قابل استفاده به زیربنا بود، همین خواسته باعث جانمایی زیربنا به صورت فضاهای پراکنده در سایت شد. به همین منظور این پروژه سه حجم اصلی دارد که برای «میهمان»، «فضای خواب شخصی» و «فضای پخت و پز» طراحی شده اند و با رنگ سفید مشخص هستند. یک شبکه چوبی در محوطه مثل یک تور این سه حجم سفید جدا را به هم وصل می کند.

ویلا چمن

طراحی ویلا مدرن و لوکس چمن با زیربنا 154 مترمربع برای ساخت در مهرشهر صورت گرفته است. زمین ویلا درواقع یک باغ میوه بوده است که یک خانه باغ 65 متری قدیمی نیز در دل خود داشت. به دلیل قدیمی یودن سازه، این بنای قدیمی تخریب و ساختمان جدید طراحی و جایگزین آن شد. در حجم ویلا سعی شد با ایجاد شکست و بازی های حجمی، از فرم های متداول و آشنا به چشم فاصله گرفته شود. با توجه به محدودیت بودجه ای در این پروژه کلیه فضا ها در حداقل مساحت جانمایی و طراحی شده اند.

مشاهده مطلب: اصول چیدمان مبلمان

ویلای کبوتر

ویلای کبوتر با زیربنای 1700 مترمربع در لواسان تهران قرار دارد. یکی از خواسته های کارفرمای این بنا استفاده از آن برای پذیرایی گردهمایی های خیریه در منطقه لواسان بود. به همین منظور ساختمان به دو قسمت مسکونی و عمومی تقسیم شده است. در طراحی ویلا مدرن و لوکس کبوتر سعی شده در عین حفظ محرمیت فضای خصوصی و تفکیک آن از فضای عمومی، ساختمان به صورت یکپارچه به نظر برسد. در عین حال سعی شده ویلا یک معماری ساده و خوانا را دنبال کند.

ویلای توتستان

ویلای توتستان در کردان استان البرز با زیربنای 400 مترمربع به سبک مدرن طراحی شده است. توجه به نور، دید و منظر دوردست و ایجاد ارتباط موثر با فضای باغ، ساماندهی حجمی و محل بازشوهای ویلا را شکل داده است. ترکیب حجمی ویلا از دو مکعب در هم فرورفته تشکیل شده که برای اینکه تمیز دادن آن ها آسان تر باشد، با مصالح و رنگ های مختلف اجرا شده اند. این دو حجم مکعبی رو به باغ و نور منظر مناسب در منطقه هستند.

ویلا R01

طراحی ویلا مدرن و لوکس زیر برای ساخت در جنوب دریاچه طالقان استان البرز در زمینی به مساحت 830 مترمربع و با زیربنا 570 مترمربع انجام شد. مصالح اصلی نمای آن سیمان و رنگ هستند. چوب پلاست و سنگ نیز در محوطه مورد استفاده بوده اند. برای ایجاد دید بهتر و اشراف بیشتر به دریاچه، ساختمان به اندازه یک طبقه از روی زمین فاصله گرفته است. طبقه زیرین فضای مورد نیاز بر سرایداری و پارکینگ را شکل داده که نیاز زیادی به نور و دید ندارند. قرار گرفتن در منطقه ای پربارش مزید بر علت شده تا سقف ساختمان از نوع شیبدار انتخاب شود.

ویلا شماره 2

ویلای شماره 2 در یکی از مجموعه باغشهرهای شهرک صدرا شیراز با زیربنا 170 متر مربع قرار دارد. این ویلا مدرن و لوکس به عنوان محل استراحت آخر هفته و با بودجه ای محدود طراحی و ساخته شد. مهمترین مزیت این زمین قرارگیری بر روی ارتفاع و برخورداری از دید و اشرافیت به منظر اطراف است. فرم کلی ساختمان از دو حجم مکعبی تشکیل شد که فضای خصوصی و عمومی ساختمان را شکل می دهند. این دو حجم با زاویه ای جانمایی شده اند که بهترین و مناسب ترین زاویه دید را به اطراف به وجود آورند.

ویلای آپ

این ویلا در زمینی با شیب تند در کوهستان های آبعلی (اطراف تهران) قرار دارد. این منطقه همچنان توانسته بکر بودن خود را حفظ کند. ایده اصلی طراحی ویلا مدرن و لوکس آپ، ایجاد احجام معلق در دل طبیعت بود. به همین جهت احجام اصلی روی یک حجم پایه به اطراف کنسول شده اند. برای اجاد امکان تمایز بهتر، حجم زیرین به رنگ تیره و حجم رو به رنگ روشن درنظر گرفته شده است. برای ایجاد حس تواضع در مقابل طبیعت احجام طرح های بسیار ساده ای دارند و در نهایت مینیمال بودن در حال ایفای نقش هستند.

ویلا صفادشت

این پروژه در شهرک ویلایی باغستان کوشک در صفادشت استان تهران، واقع است. زیربنای ساختمان 1100 مترمربع و در دو طبقه ساخته شد. قسمتی از بنا برای ارتباط بهتر با باغ در طبقه همکف برش خورد و استخر به زیر آن حرکت کرد. این خالی شدن حجم در طبقه همکف باعث دید در دو سمت باغ بدون وجود مانع بصری برقرار شود. ظاهر کلی بنا نیز به سبک مدرن و با مصالح بتن اجرا گردید.

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر وکالت

باغ ویلا 131

باغ ویلا 131 در مسیر جاده اصفهان – شیراز در دهکده زیتون پزشکان قرار دارد. مساحت زیر بنای آن 430 متر مربع است و هر طبقه به طور میانگین 145 مترمربع مساحت دارد. باتوجه به محدودیت ارتفاعی در شهرک و عدم تامین فضاهای مورد نیاز کارفرما در دو طبقه، تصمیم بر این شد که یک طبقه در تراز ارتفاعی پایین تر از سطح زمین قرار بگیرد. به هممین دلیل در اطراف زمین از یک دیوار حائل بتنی استفاده گردید. کنار هم قرار گرفتن دیوارهای شرقی – غربی و شمالی – جنوبی مجموعه ای از مکعب ها را در حجم بنا شکل داده که کلیه فضاها در میان آن ها جانمایی شده اند.

ویلا 142

این پروژه در فیروزکوه استان تهران و با زیربنا 407 مترمربع طراحی و ساخته شده است. در طراحی ویلا مدرن و لوکس 142 سعی شد از حجم متمرکز با استانداردهای معماری جهانی بدون تمرکز بر سبک بخصوصی استفاده گردد. با این حال سعی شده به کمک بازی های حجمی با دو نوع مصالح مختلف به جذابیت های بصری آن افزوده شود. به این منظور یک باکس بیرونی چوبی در نظر گرفته شده که باکس بتنی در آن فرو می رود و در بیشتر قسمت ها در کد فرو رفته تر نسبت به باکس چوبی قرار می گیرد. معماری محوطه ویلا هم به صورت ساده و کم هزینه انجام شد و تنها شامل یک مسیر چوبی است که به یک آلاچیق دارای یک آتشدان منتهی می شود. فضاهای نزدیک به خود بنا دارای پلکان های برای حل شیب سایت و تقسیم بندی و کرت بندی هایی برای کاشت گیاهان و درختان می شود.

ویلای مشا

ویلای مشا در شهرستان دماوند از استان تهران قرار دارد. طراحی ویلا مدرن و لوکس مشا به سبک خاص و با ظاهری متفاوت انجام گردید. بنا در زمینی با شیب تند قرار دارد و با مساحت زیربنا 160 مترمربع ساخته شده است. ایده معماری ایجاد دید به منظرهای زیبایی اطراف در عین نمایش حس آزادی و تعلیق بود. همچنین سعی شده مرزهای فیزیکی بین انسان و طبیعت تا حد امکان از میان برداشته شود و یکپارچگی بین فضای داخلی و بیرونی ایجاد شود؛ طوری که زمانی که در حال دیدن طبیعت از پشت پنجره ای قدی و سراسری هستیم، گمان کنیم در دل آن حضور داریم. حجم های بنا نیز از سه مکعب چرخیده حول پله ای در مرکز ایجاد گردیده است.

ویلا درویش آباد

این ویلا در درویش آباد استان مازندران طراحی و ساخته شده است. سبک کلی معماری آن مدرن است. سعی شده ویلا در عین اقتصادی بودن، ویژه، ساده، مدرن و لاکچری باشد. از طرفی می توان آن را حد فاصلی بین معماری سنتی ایران و معماری مدرن دانست. ایده حجمی یک مکعب معلق در هوا است که از طریق یک پلکان مستقیم ارتباط به آن برقرار می شود. تنها 4 ستنون این حجم مکعب را به زمین پیوند می دهد. برای افزایش جس تعلیق، قسمت های داخلی ستون ها با متریال چوب کار شده و ستون ها داخل حوضچه های آب فرو می روند.

ویلای کیانی

ویلای کیانی زیربنای 500 مترمربع دارد و در محمدشهر کرج واقع گردیده است. در طراحی ویلا مدرن و لوکس کیانی از فرم ال شکل استفاده شده است. ویلا های با فرم ال کمک می کنند به واسط افزایش طول ساختمان در زمین، سطح بازشو و سطح ارتباطی گسترده تری داشته باشیم و بتوانیم بهتر از فضای بیرونی و محوطه استفاده کنیم. از سوی دیگر چنین فرمی چون حیاط و محوطه را تا حدی در بر می گیرد نوعی محرمیت برای آن ایجاد می کند. مصالح مورد استفاده در این پروژه بتن، چوب و سنگ هستند. تلاش شده ضمن افزایش فضای بازشو و از بین بردن هرگونه مانع فیزیکی بین درون و برون، استقلال و خوانایی احجام نیز حفظ شود.

جمع بندی

در این مطلب بیش از 40 نمونه بازسازی و طراحی ویلا مدرن و لوکس را همراه با تصاویر ار داخل و بیرون هر پروژه به شما معرفی کردیم. هر یک از این نمونه ها نکات بسیاری از حیث توجه به زیبایی، عملکرد و ایجاد آرامش در فضا در خود نهفته دارند. در صورتی که قصد طراحی ویلا برای خود را دارید، ما می توانیم متناسب با خواسته ها و نیازهای دقیق شما و موقعیت و ابعاد خاص زمین شما، یک طراحی ویژه و اختصاصی برای شما انجام دهیم.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره با ما در تماس باشید یا سفارش خود را به صورت آنلاین از قسمت سفارش طراحی، به ما ارسال نمایید. کارشناسان آرانو در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

2 دیدگاه دربارهٔ «+40 نمونه طراحی ویلا مدرن و لوکس»

  1. پاشازاده

    من یه ویلای کوچیک دارم سمت متل قو برای طراحیش ازتون کمک میخوام.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا