دکوراسیون و ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی

+60 ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و تبلت

یکی از خواسته های همیشگی مشتریان ما، دیدن انواع ایده ها مدرن، به روز، لاکچری و خاص طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی هماهنگ با اصول دیزاین، است. ما در این مطلب فوق العاده مفید و کاربردی +60 ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی را شامل طراحی داخلی و ایده برای کلیه اجزاء همراه با تصاویر واقعی و اجرا شده به شما معرفی خواهیم کرد. ایده های پیشنهادی ما بصورت موضوعی، دسته بندی شده اند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره طراحی و بازسازی، می توانید با ما در تماس باشید یا از بخش ثبت سفارش طراحی، موضوع کارتان را با ما در میان بگذارید. آرانو به عنوان یکی از بهترین شرکت های طراحی داخلی و اجرا با بیش از 10 سال سابقه آماده ارائه خدمت به شما است. نظرات و بازخوردهای مشتریان ما گواه موفقیت ما در این مسیر است.

ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی: «فرم و شکل»

ایجاد تجربه فضایی متفاوت با فرم های خاص

یکی از بهترین راه های ایجاد یک تجربه فضایی متفاوت در طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی، استفاده از فرم ها خاص است. البته به شرطی که فضای کافی جهت آن داشته باشید. فرم خاص می توانند ضمن خلق تجربه های فضایی متفاوت؛ برای مشتریان، جذاب و دعوت کننده باشند.

مشاهده مطلب: طراحی نما ساختمان

شلف هایی با طراحی پارامتریک

طراحی پارامتریک بعنوان یکی از مقوله ها پرطرفدار دیزاین عمر طولانی ندارد. پارامتریک دیزاین بر اساس وابسته سازی عوامل طراحی به پارامترهای فرمولی ریاضی حاصل می شود. مثلاً شکل یا عمق شلف ها در هر کد عرضی و ارتفاعی فضا می تواند پارامتر متفاوتی داشته باشد. این نوع طراحی به دلیل پیچیدگی و جذابیت بصری بعنوان ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی بسیار کاربردی است.

ایجاد یک پترن از نحوه چیدمان محصول

ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی شما می تواند بر اساس ایجاد یک شکل یا پترن (الگو) روی دیوارها حاصل شود. ما قصد داریم به شما بگوییم قرار نیست شلف ها یا قفسه ها، تنها محل قرار گرفتن محصولات باشند. بلکه خود آنها می توانند یک شکل جذاب بصری ایجاد نمایند.

نمایش محصولات به شکل معلق

اگر به دنبال ایجاد یک طراحی داخلی مینیمال و خاص هستید شاید ایده ما برایتان جذاب باشد. می توانید پایه نگهدارنده محصولات را بسیار ظریف و با رنگ همرنگ زمینه آن بسازید. به کمک چنین ترفند ساده ای محصولات شما بصورت معلق روی دیوار حس خواهند شد.

نمایش محصول داخل شکاف هایی در دیوار

زمانی که قصد دارید فروشگاه شما خیلی شلوغ بنظر نرسد یا به دلیل کمبود فضا از قفسه های بیرون زده در محیط خسته شده اید،  ایده خلاقانه پیشنهادی ما برایتان مفید خواهد بود. می توانید قفسه محل قرارگیری محصولات و جعبه های موبایل و لوازم جانبی را در قالب شکاف هایی در دل دیوار ایجاد نمایید.

استفاده از فرم های نرم، منحنی و سیال

فرم نرم، منحنی و سیال، ما را به حرکت و گردش در فضا ترغیب می کنند. به عبارت دیگر بسیار دعوت کننده هستند و ضمناً باعث می شوند مشتری شما زمان بیشتری در مغازه سپری کرده و از همه نقاط و زوایای آن دیدن کند.

ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی: «نور، صدا و تصویر»

نورهای مخفی جهت روشن کردن قفسه محصولات

نور به عنوان یک ابزار قوی دیزاین می تواند به نمایش بهتر محصول شما کمک کند. یکی از راهکارهای نمایش بهتر محصول در طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی، تابش نور مخفی بر روی آن است. بدین منظور ما منبع نوری را در حدفاصل ضخامت قفسه ها جاسازی می کنیم.

خطوط نوری معلق در فضا

اگر به دنبال یک نور جذاب از نظر بصری و در عین حال متعادل و اغواگر هستید، پیشنهاد می کنیم حتما از چنین ایده ای برای طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی استفاده نمایید. این نوع نورپردازی متناسب با ماهیت و حس یک فروشگاه موبایل و لوازم جانبی است و بسیار زیبا و کاربردی خواهد بود.

نمایش تصاویر و صدا در فروشگاه

امروزه با رشد و توسعه علم روانشناسی محیطی و تحقیقات بسیاری که در زمینه آن صورت گرفته، متوجه شده ایم که ابزارهای چند حسی تاثیر دوچندانی بر قوه ادراک و بخاطر سپاری مخاطب دارند. بدین معنی که علاوه بر حس بصری اگر بتوانید با نمایش صدا در محیط فروشگاه، حس شنوایی مشتریان خود را بکار بگیرید، موفق تر خواهید بود.

لایت باکس جذاب در فروشگاه

اشتباهی که بسیاری از فروشندگان دچار آن می شوند پر کردن کل مغازه یا فروشگاه از محصول است. دقت کنید که اگر کل فروشگاه را از انواع محصولات خود پر کنید شاید بیشتر باعث ایجاد دافعه شود. پس قسمت هایی از فضای  فروشگاه موبایل و لوازم جانبی خود را جهت تنفس خالی بگذارید. در این قسمت ها می توانید از لایت باکس گرافیکی و تبلیغاتی استفاده نمایید.

نورهای خطی و قابل تنظیم در سقف

یکی از راهکارهای خوب در طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی ایجاد انعطاف پذیری و تغییر پذیری در نورهای فضا است. بدین منظور می توانید از چراغ ها و ابزارها نورپردازی جدید استفاده کنید. بسیاری از این چراغ ها دارای پایه قابل تنظیم می باشند. برخی دیگر یک ریل ثابت دارند و چراغ ها به هر نقطه دیگر از ریل براحتی قابل جابجایی هستند.

معرفی هر محصول با یک بارکد با مانیتور چند رسانه ای

درصورتی که بتوانید کمی خلاقیت بیشتری بخرج دهید می توانید در فروش خود موفق تر باشید. مثلا می توانید کنار هر محصول یک بارکد یا مانیتور چند رسانه ای جهت مشاهده اطلاعات بیشتر قرار دهید. با این روش مشتریان شما ارتباط حسی بیشتری با محصولات برقرار خواهند نمود.

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر اداری

ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی: «رنگ»

استفاده از زمینه تیره و لوکس

اگر بیشتر محصولات شما دارای رنگهای روشن یا سفید هستند می توانید با یک ترفند و ایده ساده آن را بسیار بهتر به مشتریانتان نمایش دهید. بدین منظور زمینه قرارگیری محصولات را به رنگ تیره انتخاب کنید. رنگهای تیره بعنوان زمینه و بک گراند بسیار مناسب هستند و ضمناً جلوه ای لوکس در محیط ایجاد می کنند.

استفاده از هارمونی رنگ ها

یکی از راه های ایجاد جذابیت و انرژی در فضای داخلی استفاده از رنگ است. برای این منظور باید با اصول استفاده و کنار هم قرار دادن رنگ ها آشنا باشید. ما در مقاله هارمونی رنگ ها به طور مفصل در این زمینه توضیح داده ایم.

به کار بردن رنگهای خنثی

رنگهای خنثی، شیک و رسمی و وزین هستند. استفاده از رنگهای خنثی در طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی کمک می کند تا فروشگاه بسیار حرفه ای و رسمی جلوه کند. ضمناً فرصتی برای نمایش بهتر محصولات فراهم می شود.

طراحی وایرفریم با رنگ برند یا رنگ سازمانی

اگر  هویت بصری و رنگ سازمانی تعریف شده دارید حتماً در طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی از آن استفاده نمایید. یکی از ایده ها جالب، استفاده از رنگ در لبه های (وایرفریم) قفسه ها و استندهای محصولات هستند.

مشاهده مطلب: بازسازی منزل مسکونی

معطوف کردن دید به ویترین ها با تیره کردن سقف یا کف

زمانی که می خواهیم توجه مشتری و مخاطب فضا را به دیوارها که محل نمایش کالاها هستند، معطوف کنیم؛ بهترین راهکار تیره کردن کف و سقف است. چنین ایده ساده ای  کمک می کند کالاهای قرار گرفته در دیوارها بهتر خودنمایی کننده و در نگاه اول دیده شوند.

ایجاد فضای مونوکروم با رنگ خاص

یک ایده متفاوت و خلاقانه که کمتر در ایران مورد اقبال بوده، استفاده از یک تک رنگ در همه قسمت ها محیط است. این ایده جسورانه و خاص می تواند شما را از رقبا متمایز کند. چنین ایده هایی قابلیت تبدیل کردن یک فروشگاه ساده به یک برند معروف را دارا هستند.

ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی: «مصالح»

بهره گیری از مصالح صنعتی

موبایل و لوازم جانبی و بسیاری از محصولات الکترونیک امروزی، مصنوعات و ساخته های دست بشر هستند که به کمک رشد و پیشرفت روزافزون تکنولوژی حاصل شده اند. بنابراین این نوع محصول، تم صنعتی دارد و مصالح صنعتی مثل فلز، بتن و شیشه و … در طراحی داخلی بهتر با آن هماهنگ خواهند شد.

ویترین های شیشه ای و شفاف

امروزه ویترین های شیشه ای بزرگ و شفاف نقش اساسی در طراحی فروشگاه های بزرگ ترین عرضه کنندگان محصولات موبایل و لوازم جانبی مثل اپل، سامسونگ، ال جی، اچ تی سی، هوآوی، شیائومی و … دارد. شما هم می توانید برای برقراری ارتباط بهتر با مخاطب خود از این ایده استفاده نمایید. 

استفاده از مصالح نیمه شفاف

مصالح نیمه شفاف مثل شیشه مات، پلکسی مات و … با ایجاد دید و ندید بازی های چشمی جذابی دارند. کالاهای شما در قفسه ها حتی از دور قابل دیده شدن هستند اما بصورت محو! همین موضوع مشتری را کنجکاو نموده و ترغیب می کند جهت شناسایی خود را به محل ویترین ها نزدیک تر کند و مکالمه نزدیک تری با شما داشته باشد.

مصالح منعکس کننده جهت بزرگ جلوه دادن محیط

در فروشگاه های کوچک و در ابعاد محدود دغدغه اصلی بزرگتر جلوه دادن فضا  و محیط است. پیشنهاد ما در درجه اول استفاده از مصالح با رنگ روشن و ضمناً منعکس کننده است. مصالحی مانند آینه، استیل، سنگ پولیش خورده و … بسیار مناسب چنین فضاهایی هستند.

مصالح یکپارچه در کف، دیوارها یا سقف

یک ایده متمایز کننده و خاص در طراحی داخلی فروشگاهی، بهره گیری از مصالح یکپارچه و یکسان در کف، دیوارها یا سقف است. با چنین ایده ساده ای کل جداره ها و پوسته داخلی مغازه، یکدست دیده می شود و شلوغی و پیچیدگی بصری در فضای داخلی کاهش می یابد.

مصالح خنثی مثل بتن و میکروسمنت

اگر بدنبال موضوعی متفاوت برای ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی هستید، مصالح می تواند نقطه تمایز شما باشد. می توانید به جای مصالح متداول و دم دستی در سایر فروشگاه ها (مثل ام دی اف و …) از مصالح جدیدتر و بروزتری مثل بتن و میکروسمنت استفاده کنید.

ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی: «سبک و اتمسفر»

الهام گرفتن از یک سبک هنری

بسیاری از سبک ها هنری مثل سبک های نقاشی، قابلیت بسط دادن به طراحی داخلی و فضای داخلی فروشگاه را دارند. این ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی کمک می کند فروشگاه به خودی خود برای مشتری جذاب و جالب باشد.

بهره گیری از گیاهان داخل فروشگاه

ذات طبیعت دوست انسان، دوستار طبیعت و گیاهان است. گیاهان و سبزینگی برای همه انسان ها بسیار جذاب و آرامش بخش هستند. می تواند قسمت هایی از فضای داخلی یا استندهای نمایش محصول را به آن اختصاص داد.

استفاده از گرین وال

گرین وال ها  یا دیوارهای سبز به عنوان یکی عنصر تازه وارد به معماری داخلی، نقش بسزایی در ایجاد جذابیت بصری و القای آرامش به محیط دارند. اگر محیط مغازه شما به اندازه کافی بزرگ و جادار است، می توانید یک دیوار را به آن اختصاص دهید.

طراحی به سبک خاص مثل مدرن و مینیمال

یکی از پرطرفدارترین سبک ها در طراحی داخلی تجاری، خصوصاً طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی، سبک های مدرن و مینیمال هستند. این سبک ها در عین سادگی بسیار گیرا بوده و به نمایش بهتر محصول کمک می کنند.

ایجاد اینستالیشن از قطعات موبایل

اگر برای سقف یا برخی دیوارها در مغازه خود دنبال ایده ای جذاب از نظر بصری هستید، این ایده به شما بسیار کمک خواهد کرد. می توانید یک اینستالیشن از قطعات بلااستفاده را با چیدمان خاص روی سقف یا یکی از دیوارها اجرا کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

ایده ایجاد کارخانه ساخت قطعات الکترونیک

گاهی ما در طراحی داخلی سراغ ایده ها صنعتی یا کارخانه ای می رویم. مثلا برای ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی، ایجاد حس یک کارخانه ساخت قطعات الکترونیکی می تواند بسیار جذاب و پرطرفدار باشد.

ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی: «تاکید و نظم بخشی»

برجسته کردن قفسه محصولات با تضاد رنگی

رنگ بعنوانی یکی از قوی ترین و در عین حال ساده ترین ابزارها دیزاین به ما کمک می کند تا بر روی موضوع خاصی تاکید کنیم. مثلا استفاده از یک رنگ شارپ و بخصوص در قسمتی از قفسه ها و فضای نمایش محصول، باعث ایجاد تاکید ویژه ای بر آن می شود.

تفکیک محصولات در باکس ها جداگانه

اگر چند دسته محصول با ماهیت متفاوت یا از برندهای متفاوت دارید، توصیه ما تفکیک آن ها در باکس ها نمایشی جداگانه است. با چنین ایده ساده ای تشخیص دسته بندی کالاها و شناسایی آن ها راحت تر و سریع تر می شود.

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر وکالت

طراحی یکپارچه گرافیک محیطی فروشگاه

در صورتی که برند شما گرافیک واحد، بسته بندی یا ساک تبلیغاتی ویژه خود را ندارد، به شدت توصیه می کنیم که حتماً از این ابزار تبلیغاتی قوی و موثر به خوبی استفاده کنید. در صورتی که به مشاوره بیشتری نیاز داشته باشید، کارشناسان گرافیک آرانو آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

استفاده از نام برند بالای استندها

برای شناسایی بهتر انواع موبایل و لوازم جانبی پیشنهاد می کنیم نام هر رده محصول در کنار آن و نام برندها در بالا یا کنار قفسه ها نمایش داده شود. به کمک چنین ایده ای مشتریان می توانند براحتی بدون اینکه سوالی از شما بپرسند در محیط فروشگاه قدم زده و کالای مورد نظر خود را پیدا کنند.

استندهای سبک و قابل تغییر

ایجاد تغییر و تحول، جزء انکار ناپذیر هر کسب و کاری است. خصوصاً کسب و کارهای فروشگاهی به دلیل تغییر اهداف، تغییر جامعه مخاطب، تغییر ماهیت شغل یا جابجایی به محل دیگر از آن در امان نیستند.  ما در این زمینه ایده ها ویژه ای داریم. ما در استودیو آرانو می توانیم استندها و کلیه عوامل مورد استفاده در فضای داخلی را طوری دیزاین کنیم که براحتی قابل جابجایی و استفاده بر هر شکل متفاوت یا کاربرد در هر محل دیگری باشند.

نمایش محصول به صورت محدود در ارتفاع دید

اگر تعداد محصولات موجود در فروشگاه موبایل و لوازم جانبی شما زیاد است، لزومی ندارد همزمان همه آن ها را به نمایش بگذارید. درواقع عملاً تنها قسمتی از قفسه ها و شلف ها که در ارتفاع مناسب دید قرار دارد توسط مشتریان ورانداز خواهند شد. به همین دلیل بهتر است تنها قسمتی از محصولات خود را جهت نمایش آماده کنید. سایر کالاها می توانند داخل کمدهایی در دار در دسترس نگهداری و در زمان مناسب به مشتری ارائه شوند.

ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی: «فضاسازی»

ایجاد نیمکت جهت نشستن

ساخت نیمکت و محل نشستن، مشترانتان را زمان بیشتری در مغازه شما نگه خواهد داشت. همچنین درصورتی که مراجعه کنندگان شما چند دوست یا اعضای یک خانواده باشند، وجود یک نیمکت فضای مناسبی به سایر افراد برای نشستن و آرامش گرفتن در محیط به آن ها می دهد.

یک میز یا نیم ست مبل جهت ارائه مشاوره خرید

مشاوره و اطمینان از انتخاب، خواسته اکثر مشتریان فروشگاه های موبایل و لوازم جانبی است. اگر فضای کافی دارید می توانید یک قسمت مغازه را با قرار دادن میز و صندلی یا یک نیم ست مبل، به این موضوع اختصاص دهید.

استندهایی برای جستجوی اطلاعات و مدلهای جدید در اینترنت

گاهی مشتریان برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی نیاز می بینند که همزمان جستجوی در فضای اینترنت داشته باشند یا چند مدل را در اینترنت با هم مقایسه کنند. اختصاص استندهایی به این موضوع به ماندن و ترغیب مشتری جهت خرید در فروشگاه شما کمک خواهد کرد.

یک کانتر با فرم خاص و متفاوت

کانترهای فروش یا ارائه کالا و خدمات یکی از اجزای اساسی است که باید توجه ویژه ای به آن شود. کانتر مورد استفاده شما باید نام برند شما را در یک نگاه به مخاطب معرفی نماید. در عین حال تعدادی از محصولات گزیده و انتخاب شده شما را به وی نمایش دهد. همچنین باید دارای فضای کافی جهت سرویس دهی و قرارگیری وسایل خود شما از پشت سر باشد.

ارائه یک ویترین خاص رو به خیابان یا پاساژ

ارائه یک ویترین خاص مفهومی و فکر شده رو به خیابان و پاساژ می تواند عابران را برای ورود، ترغیب کند. در صورتی که اینکار را به یک طراح حرفه ای و آشنا به ظرافت های طراحی ویترین بسپارید؛ ویترین شما می تواند مثل تبلیغ کسب و کارتان عمل کند.

یک کانتر عرضه و تست محصول

پیشنهاد می کنیم حتماً قسمتی از فروشگاه خود را به فضایی برای تست و مشاهده نمونه محصولات اختصاص دهید. برای دیزاین آن از یک طراحی خاص و متفاوت استفاده نمایید.

1 دیدگاه دربارهٔ «+60 ایده طراحی داخلی فروشگاه موبایل و تبلت»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top