دیزاین، طراحی داخلی و دکور استودیو و آتلیه عکاسی

طراحی داخلی و دکور استودیو و آتلیه عکاسی

اکنون که درحال مطالعه این مقاله از نشریه تخصصی آرانو دیزاین هستید، حتما در فکر راه اندازی، بازسازی یا تغییر دکوراسیون آتلیه و استودیو عکاسی یا تصویربرداری خود به شکل حرفه ای هستید.  ممکن است سوالاتی از این دست ذهن شما را مشغول کرده باشد. ما در این مقاله سوالات شما را به طور تخصصی پاسخ می دهیم و راهکار ها و پیشنهادات خود را که حاصل سال ها تجربه ما است به شما ارائه می کنیم. پس با ما در آرانو دیزاین همراه باشید تا جواب چنین سوالاتی را در کنار هم مرور کنیم:

  • طراحی داخلی و دکور استودیو و آتلیه عکاسی چه فایده ای دارد و آیا واقعا لازم است؟
  • برای دیزاین یا طراحی استودیو و آتلیه عکاسی چه اصولی را باید در نظر بگیریم؟
  • انواع آتلیه و استودیو های عکاسی چیست و در طراحی داخلی چه تفاوت هایی باهم دارند؟

خلاصه ای از مقاله در یک فایل ویدئویی

نیاز به طراحی داخلی و دکور استودیو عکاسی یا تصویر برداری

مزایای طراحی داخلی و دکور استودیو و آتلیه عکاسی

صحنه آرایی و طراحی فضای داخلی اهمیت زیادی دارد که حتما خودتان به آن آگاه هستید. در واقع همه چیز در توان فنی و کیفیت هنری عکاسی یا تصویربرداری شما خلاصه نمی شود. بلکه باید بتوانید به کمک فضایی که مشتریان شما در آن حاضر می شوند و خدمات دریافت می کنند خود را حرفه ای تر جلوه دهید. این معماری و طراحی فضای شما است که می تواند با ثبت در قالب عکس، تصویر و فیلم ماندگار شود یا در ذهن مشتریان شما و دوستان آن ها ماندگار شود. پس به همین دلیل توصیه می کنیم با یک طراحی داخلی و دکور خاص و تاثیرگذار برای آتلیه یا استودیو خود در دنیای رقابتی امروز، خود را متمایز کنید. یک فضای طراحی شده و لوکس به شما کمک می کند ضمن افزایش کیفیت کارتان، خود را حر فه ای تر نشان دهید و مشتریان بیشتری جذب کنید.

بهترین شرکت برای دیزاین و طراحی داخلی استودیو و آتلیه عکاسی

اگر به دنبال یک شرکتی که به صورت ویژه و اختصاصی در زمینه طراحی داخلی و دکور استودیو عکاسی یا تصویر برداری خدمات ارائه کند، هستید؛ باید بگوییم که متاسفانه در ایران چنین شرکتی نداریم. چون کسب و کار شما هنوز آنقدری گسترده نشده است که حرفه جانبی ای برای دکور کردن آن به طور مستقل متولد شود. متاسفانه در ایران اکثر عکاسان و آتلیه داران تاکنون کمتر به اینکار روی آورده اند و خودشان دست به این کار زده اند که البته با نتایج موفقیت آمیزی همراه نبوده است. اما نیاز نیست نگران باشید. طراحی داخلی آتلیه عکاسی یا تصویربرداری برای بسیاری از «شرکت های تخصصی بازسازی» یا «شرکت های تخصصی طراحی و دکوراسیون داخلی» کار پیچیده و دشواری نیست.

این شرکت ها به «اصول مبلمان و چیدمان»، «اصول نورپردازی»، «اصول کار با رنگ»، «سبک و تاریخچه دکوراسیون» و … مسلط هستند. بنابراین می توانند با دریافت نیازهای شما، فضای مورد نظرتان را هماهنگ با خواسته های شما طراحی کنند.

سپردن کار به مجموعه آرانو دیزاین

اگر به فکر پیشرفت کسب و کارتان و متمایز شدن از رقبا هستید یا در صورتی که کار کردن با یک مجموعه تخصصی و حرفه ای با بیش از ده سال تجربه برایتان اهمیت دارد، آرانو دیزاین می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. اگر پس از مطالعه این مقاله ابهاماتی داشتید می توانید از بخش «درخواست مشاوره» آن را با ما در میان بگذارید. در صورتی که مایل هستید به شکل ویژه تری برای شما وقت بگذاریم می توانید در صفحه «ثبت سفارش طراحی» درخواست خود را به ما ارسال کنید. خدمات طراحی آرانو دیزاین شامل ارائه پلان مبلمان و چیدمان، تهیه رندرهای سه بعدی فضای شما و اجرای کامل آن می باشد. از شما دعوت می کنیم از صفحه «نمونه کارهای آرانو» بازدید نماید.

مشاهده مطلب: طراحی نما ساختمان

اصول دیزاین یا طراحی استودیو و آتلیه عکاسی یا تصویر برداری

ما در آرانو دیزاین اصول و مهارت های زیر را در طراحی های خود بکار می گیریم و توصیه می کنیم از شرکت هایی استفاده کنید که این اصول را رعایت کنند.

استفاده از مبلمان و وسایل دکوری مناسب

همه عناصر مبلمانی، گیاهان، وسایل و تجهیزات دکوری و … اهمیت ویژه ای در طراحی استودیو و آتلیه عکاسی یا تصویر برداری دارند. این مبلمان و دکورها باید ویژه و خاص باشند و به شکل مناسب چیده شوند.  نکته مهم دیگر این است که باید سبک و قابل حمل باشند تا در صورت نیاز بتوانند جابجا شده، تغییر یافته یا به شکل جدیدی چیدمان شوند. دقت کنید که مبلمان و وسایل دکوری شما باید مقیاس های مختلفی رو شامل بشوند. از مبلمان بزرگ مقیاس تا وسایل دکوری ریز و جذاب. علاوه بر این باید به صورت درستی در فضا چیدمان شوند. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله «اصول چیدمان مبلمان در طراحی داخلی» سر بزنید.

صحنه آرایی استودیو و آتلیه عکاسی

صحنه آرایی هنر خلق یک صحنه یا منظره خاص با رعایت همه اصول دیزاین است. تعادل و کمپوزیسیون بصری و هارمونی از مهم ترین اصول دیزاین هستند که باید حتما در کارتان رعایت کنید. صحنه آرایی فضای عکاسی شما باید بگونه ای باشد که بتواند فریم های جذاب و متنوعی ایجاد کند. البته این به مساحت فضای شما نیز وابسته است. برای عکس های پرتره نیاز یک صحنه یا پس زمینه ساده و غیر شلوغ کفایت می کند اما برای عکاسی کودک، عروس یا مدلینگ و … باید صحنه آرایی ویژه تری داشته باشیم.

تاکید می کنیم منظور ما از صحنه آرایی، استفاده از یک دیوار پرکار با رنگ، تابلوها و نقوض فراوان نیست. صحنه آرایی از یک قسمت ثابت به عنوان پس زمینه  و یک قسمت قابل تغییر یا پرتابل به نام دکور تشکیل می شود. معمولاً پس زمینه ساده تر است و قسمت دکوری برای جلوگیری از تکراری شدن عکس ها در زمان های کوتاه عوض شده و به شکل های مختلف چیده می شود.

رنگ مناسب استودیو و آتلیه عکاسی

رنگ تاثیر زیادی در زیبایی و جذاب شدن عکس ها دارد و باید به درستی در فضای شما استفاده شود. برای موفقیت در این امر باید به مسائلی همچون «روش های انتخاب رنگ»، «هارمونی و ست کردن رنگ ها» و «طریقه بکارگیری رنگ های متضاد در کنار هم» توجه شود. چون زمان حضور افراد در آتلیه عکاسی همیشگی نیست؛ شما هیچ محدودیتی در استفاده و بکارگیری رنگ ندارید. بنابراین لازم نیست در این باره نگران باشید، هیچ مشتری در حضور موقت خود در استودیو یا آتلیه عکاسی از رنگ ها دلزده نخواهد شد. فقط نکته مهم این هست که برای هر صحنه باید تعداد رنگ های محدودی بر اساس هارمونی آن صحنه انتخاب کنید؛ اما در انتخاب رنگ های کل فضا محدودیتی نخواهید داشت.

 بهتر است در اتاق اداری یا مدیریت آتلیه کمتر از رنگ استفاده شود و بیشتر رنگ ها خنثی باشند تا باعث ایجاد آرامش شود و کارکنان را از فضای پرهیاهو و شلوغ آتلیه به دور کند. دقت کنید که دیوارهای رنگی با رنگ زیاد و گسترده می توانند باعث ایجاد انعکاس های نوری زیاد و کنترل نشده در فضا شوند. پیشنهاد می کنیم از دیوارهای تمام رنگی  با رنگ زیاد استفاده نکنید و کلیت معماری فضای شما بر اساس رنگ های خنثی باشد. عناصر رنگی  هر صحنه می تواند در قالب مبلمان و عناصر پرتابل به آن اضافه شود. مثلاً می توانید روی دیوار از چند پرده رنگی با قابلیت باز و بسته شدن استفاده کنید.

نورپردازی در استودیو و آتلیه عکاسی

یکی از مهمترین مقوله های طراحی استودیو و آتلیه عکاسی یا تصویر برداری، نورپردازی آن است. خوشبختانه اکثر عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای به اصول استفاده از نورپردازی در فضا کاملا واقف هستند و نیازی به توضیحات اضافه وجود ندارد. ما در اینجا به طور کلی چند نکته را یادآور می شویم. به طور کلی در هر فضای داخلی سه نوع نور وجود دارد. نور عمومی، نور وظیفه ای و نور دکوراتیو. نورپردازی عمومی کل محیط را روشن می کند. نورپردازی وظیفه ای روی قسمتی از فضا برای انجام فعالیتی خاص (مثلاً عکاسی) روشنایی ویژه تری ایجاد می کند. نورپردازی دکوراتیو شامل افکت های نوری است و به فضا حس و حال می دهد.

- نورپردازی عمومی

پیشنهاد ما به شما این است که از نورهای عمومی یکنواخت و ملایم استفاده کنید تا روی یک نقطه و بصورت موضعی، نور کنترل نشده ایجاد نشود. نورهای کنترل نشده باعث ایجاد سایه های نامطلوب می شوند. همچنین لامپ ها باید CRI (شاخص وضوح رنگ) بالایی داشته باشند تا همه رنگ ها در عکس ها طبیعی و زنده بنظر برسند. همچنین توصیه می کنیم برای نور عمومی فضا از نورهای سرد یا گرم استفاده نکنید و اگر به صورت موردی قصد اعمال چنین نوری دارید از ابزارهای ایجاد نور وظیفه ای (موضعی) استفاده کنید. بهتر است نور عمومی، نور با رنگ طبیعی یا  natural light (نه سرد و نه گرم) باشد.

- نورپردازی وظیفه ای و دکوراتیو

نورهای وظیقه ای شما می تواند به صورت پرتابل و با تجهیزات عکاسی شما به محیط اضافه شود. همچنین می تواند روی سقف یا دیوار با قابلیت متحرک بودن اجرا شود. نورپردازی دکوراتیو شما می تواند با عناصر تزیینی  مجسمه گون (اسکالپچری) مثل آباژور و … به محیط اضافه شود. این عناصر ضمن اینکه خودشان زیبا هستند امکان استفاده به عنوان نور دکوراتیو را برایتان مهیا می کنند. پیشنهاد می کنیم برای دیده نشدن سیم های ابزارها و تجهیزات در فضای آتلیه از پریزهای کفخواب استفاده کنید.

- نورپردازی طبیعی

به هیچ عنوان نباید از اهمیت نور طبیعی در فضای خود غافل شوید. نور طبیعی دلپذیر ترین، هنری ترین و با کیفیت ترین نور ممکن را برای شما فراهم می کند. سعی کنی فضایی را انتخاب کنید که  پنجره های زیادی داشته  و نورگیری طبیعی مناسبی داشته باشد. البته لازم است امکان کنترل کامل نور به کمک پرده و شیدرهای مخصوص را فراهم کنید. تا در صورت لزوم امکان تنطیم با تیره شدن را داشته باشد.

توجه به صدا و آکوستیک

در طراحی استودیو و آتلیه عکاسی یا تصویر برداری باید به مقوله صدا و آکوستیک توجه شود. بهتر است بین اتاق های مختلف از عایق صوتی مخصوص استفاده کنید و داخلی فضای آتلیه، پنل های جاذب صوتی تصب کنید  تا جلوی ازدحام و پیچیدن صدا را بگیرد. حتی ممکنه شما همزمان برنامه عکاسی از دو گروه مختلف را داشته باشید. باید بدون آنکه دو گروه مزاحمتی برای هم داشته باشند یا حتی متوجه حضور هم شوند، این اتفاق امکانپذیر شود.

پیشنهاد دیگر ما اضافه کردن موسیقی به زمینه است. شما با ایجاد موسیقی زمینه می توانید حس و حال فضای خود را بیشتر کنید و کمک کنید تا حاضران و مشتریان شما بتوانند راحت تر حس گرفته و خود را با صحنه منطبق کنند.

توجه به انعطاف پذیری و قابلیت تغییر

یکی نکات مهم در در طراحی استودیو و آتلیه عکاسی یا تصویر برداری، توجه به مقوله تغییر پذیری یا انعطاف پذیری است. فضای شما باید بتواند هر لحظه مطابق نیازتان تغییر کرده و به روز شود. مثلاً در زمان های مختلف نیاز به استفاده از مبلمان، اکسسوری و رنگ های بخصوصی را داشته باشید. از سوی دیگر ممکن است پس از مدتی صحنه ها برایتان تکراری شوند و احساس کنید نیاز به تغییر دارید. محیط و فضای داخلی یک استودیو عکاسی باید بتواند از این نظر انعطاف پذیر باشد.

ایجاد آرامش و آسایش در فضا

خیلی مهم است که مشتریان و افراد حاضر در آتلیه عکاسی هنگام حضور در آن احساس راحتی داشته باشند. به این منظور باید سیستم های تهویه مطبوع، گرمایش و سرمایش به درستی کار کنند. به دلیل گرمایی که برخی تجهیزات عکاسی تولید می کنند این مسئله مهم تر می شود. اگه  شرایط به گونه ای باشد که سوژه شما نتواند احساس راحتی داشته باشد، نتیجه عکاسی مطلب نخواهد بود. درواقع باید سعی کنیم طراحی و همه عناصر موثر در فضا را به گونه ای سازماندهی کنیم که بتواند احساس آرامش را به مشتریان ما القا کند.

سقف های بلند در استودیوهای عکاسی، احساس گشودگی و راحتی بیشتری می دهند. پیشنهاد ما رعایت حدال ارتفاع حدوداً سه متری برای فضا است. همچنین باید به رعایت نظم و مرتب بنظر رسیدن فضای خود دقت داشته باشید تا جلوه نامناسبی برای مشتری ایجاد نکند.

استفاده از ابزارها و تجهیزات تخصصی

همانطور که حتماً خود شما بهتر از ما می دانید، توجه به فضا و طراحی آن در کنار استفاده از ابزارها و تجهیزات تخصصی کاربرد خود را پیدا می کند. استفاده از تجهیزاتی مثل اسپید لایت (Speedlights)، اصلاح کننده های نور (Modifiers)، چترها (Umbrellas)، سافت باکس (Softbox)، اسکریم یا پنل دیفیوزر (Scrims) و … به شما در ثبت تصاویر حرفه ای تر کمک خواهند کرد. همانطور که متوجه شده اید طراح شما باید به فضای ذخیره سازی و قرار دادن همه این وسایل و تجهیزات، توجه کافی داشته باشد تا باعث شلوغی و بی نظمی محیط نشوند.

ریز فضاها در طراحی داخلی و دکور استودیو و آتلیه عکاسی

پذیرش

بهترین محل برای قرار دادن فضای پذیرش در نزدیکی ورودی است. این نقطه اولین جایی است که مشتری شما با آن مواجه می شود. این فضا مناسب استودیوهای بزرگ تر است. فضای پذیرش می تواند درخواست مشتریان را ثبت کند و به آن ها نوبت مراجعه اختصاص دهد. میتوان در این بخش یک ست یا نیم ست مبلمان برای انتظار قرار داد.

اتاق مدیر آتلیه و جلسات

بهتر است یک اتاق اداری به مدیر و فضای جلسات اختصاص یابد. در فضاهای کوچک می توان آن را با اتاق نمایش نمونه کار و انعقاد قرارداد ادغام کرد.

اتاق نمایش نمونه کار و انعقاد قرارداد

این اتاق می تواند یک ست یا نیم ست با مبل راحت برای نشستن و دیدن نمونه آلبوم ها داشته باشد. بهتر است از یک مانیتور یا تلوزیون  با ابعاد و کیفیت تصویر خوب در زاویه مناسب برای نمایش نمونه عکس ها، فیلم ها و ویدئوهایتان استفاده کنید. می توانید چند نمونه از عکس های خود را چاپ و با نورپردازی ملایم روی یکی از دیوارهای اتاق قرار دهید. یک کتابخانه از آرشیو آلبوم ها و تصاویر شما ایده جالب دیگری است که می توانید از آن استفاده کنید.

فضای کمد و انبار

همانطور که قبلا اشاره کردیم شما مجموعه زیادی از تجهیزات جانبی برای کار خود نیاز خواهید داشت که عموماً ابعاد بزرگی دارند. به این منظور پیشنهاد می کنیم فضای لازم برای قرار دادن تجهیزات عکاسی در محفظه های ایمن را فراهم کنید. همچنین فضایی برای قراردادن سفارشات آماده پیش از ارسال یا تحویل به مشتریان مثل آلبوم ها و شاسی ها و … ضروری است.

اتاق تعویض لباس و آماده شدن

اگر فضای کافی دارید حتماً یک اتاق را برا تعویض لباس و آماده شدن مشتریان خود اختصاص دهید.این اتاق به عنوان محلی برای حاضر شدن می تواند دارای میز آرایش یا گریم، آینه ها قدی، کمد و … باشد. وجود این اتاق برای استودیوهای عکاسی عروس و مدلینگ ضروری تر از بقیه است.

اتاق چاپ عکس

اگر خودتان دستگاه های چاپ یا آماده سازی عکس را دارید می توانید یک اتاق را به این منظور اختصاص دهید.

فضای کاری کارمندان (اتاق روتوش تصاویر، تدوین و ...)

یکی از فضاهای ضروری و لازم برای هر استودیو عکاسی، فضای کاری کارمندان است. این اتاق می تواند برای کارهایی مثل روتوش، طراحی آلبوم، تدوین و … استفاده شود.

اتاق عکاسی استودیو

اتاق عکاسی اصلی ترین و بزرگترین بخش آتلیه است که صحنه آرایی های مختلف برای انجام عکاسی را در اختیار شما می گذارد. این اتاق دارای صحنه ها و زوایای مختلف و جذاب است که از قبل با دکورهای مختلف ست شده اند. اگر فضا قابلیت تقسیم بندی داشته باشد می توان همزمان چند گروه مختلف را برای عکاسی دعوت کرد.

آبدارخانه

هر دفتر اداری به یک فضای آبدارخانه نیاز دارد. درصورت کمبود فضا یک کانتر کوچک داری یک سینک (60 سانتی) و گاز (دوشعله) و یک یخچال زیرکابینتی (60 سانتی) کافی خواهد بود.

سرویس بهداشتی

بهتر است حداقل یک سرویس بهداشتی داشته باشید. در صورت داشتن فضای کافی می توانید سرویس های دیگری برای فضای تعویض لباس و اتاق مدیریت در نظر بگیرید.

فضای ایجاد تم های مناسبتی

یکی از پیشنهادات ما به شما اختصاصی فضایی برای ایجاد تم های مناسبتی است که در زمان مورد نیا بتوانید دکور مناسبتی در آن بچینید. مثلاً تم کریسمس، شب یلدا، تم نوروزی و …

انواع استودیو و آتلیه عکاسی یا تصویر برداری

با توجه به تفاوت سوژه ها، فضای شما باید اتمسفرهای متفاوتی داشته باشند. این نیازمند استفاده از عناصر فرم، نور، رنگ، مبلمان و دکور به شکل متفاوتی است. استودیوها می توانند انواع مختلفی داشته باشند از استودیو عکاسی عروسی گرفته تا استودیوهای صنعتی، ورزشی و … . ما در اینجا چند مورد متداول تر در ایران و شهرهای بزرگی مثل تهران و کرج را به شما معرفی می کنیم:

استودیو و آتلیه عکاسی عروس

در طراحی استودیو عکاسی عروسی باید از سوژه های متناسب با این موضوع برای صحنه آرایی استفاده کنید. صحنه آرایی آتلیه عکاسی عروس روی ایجاد فضاهای با اتمسفر عاشقانه، رمانتیک یا رویایی تمرکز می کند. رنگ های سفید و خنثی و فضاهای پور نور و خلوت برای این منظور مناسب هستند. بهتر است برای عکاسی عروس از فضایی بزرگ با ارتفاع زیاد استفاده کنید.

مشاهده مطلب: سبک مینیمال

استودیو و آتلیه عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی

امروزه کسب و کارهای پیشرو از عکاسی صنعتی برای ارائه بهتر محصولات خود بهره می برند. طراحی استودیو عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی بیشتر وابسته به امکانات و تجهیزات است و طراحی داخلی آن ساده تر بوده و  پیچیدگی کمتری دارد. آتلیه عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی به خودی خود نیاز نیست خیلی بزرگ باشد اما باید فضای لازم برای قرارگیری تجهیزات عکاسی را فراهم کند. اگرچه به کمک تجهیزات اولیه آن می توان حتی در فضایی کوچک پس زمینه مورد نیاز سوژه را تامین کرد و به کار عکاسی مشغول شد. در صورتی که فضای شما کوچک است می توانید فلاش ها را از سقف آویزان کنید و آن ها را به صورت متحرک در نظر بگیرید تا به صورت آکاردئونی ارتفاع و فاصله آن ها نسبت به سوژه تنظیم شود.

استودیو و آتلیه عکاسی کودک

در طراحی این نوع آتلیه باید محیطی زیبا و جذاب برای کودک خلق کنید. بهتر است سوژه هایی جذاب و بکر برای آن ها در فضا تهیه کنید تا خودشان بدون اینکه آن ها را مجبور به ژست گرفتن کنید، مشغول کندوکاو، بازیگوشی و درک فضا شوند. استفاده از وسایل و اسباب بازی های فانتزی و کودکانه را فراموش نکنید.  تصاویر و عروسک های حیوانات یا شخصیت های کارتونی معروف برای بچه ها بسیار جذاب است و می تواند سوژه های جالبی برای عکاسی باشد.

استودیو و آتلیه مدلینگ و عکاسی پرتره

عکاسی مدلینگ نیازمند داشتن فضایی به نسبت بزرگ است. چرا که الزاماً فضاهایی مثل اتاق گریم و آماده شدن و … را هم در کنار خود دارد. فضاهای عکاسی پرتره و مدلینگ بهتر است دارای نور طبیعی هم باشند تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید.

استودیو و آتلیه عکاسی غذا

استودیو عکاسی غذا مسلماً باید فضاهای مناسب برای نمایش و عکاسی از محصولات غذایی را داشته باشید. یک آشپزخانه با دکور شیک و متنوع، میز و صندلی مناسب و … از جمله صحنه هایی است که در این آتلیه باید حتما وجود داشته باشند.

مشاهده مطلب: آیتم های بازسازی

پیشنهادات مکمل برای طراحی داخلی و دکور استودیو و آتلیه عکاسی

در این لحظه می خواهیم به شما یادآوری کنیم که همه چیز به طراحی و دکوراسیون داخلی محدود نمی شود. بله درست متوجه شده اید برای موفقیت باید به مسائل دیگری نیز توجه کنید. ما به عنوان یک مجموعه چند رشته ای می توانیم پیشنهادات سازنده دیگری در زمینه برندینگ، طراحی گرافیک، طراحی سایت، کارهای آرتیستی و … به شما ارائه کنیم.

به جنبه های هنری و خلاقانه کارتان توجه کنید.

شما به عنوان یک عکاس و تصویربردار باید بتوانید در کارتان خلاقیت داشته باشید و با انجام کارهای جدید و خلاقانه خود را از رقبایتان متمایز کنید. باید توانید برای خودتان یک سبک و استایل هنری خاص پیدا کنید و سعی کنید با آن معروف شوید. اگر روی یک زمینه تخصصی خاص تمرکز نکرده اید حتما این کار را انجام دهید. مثلاً می توانید روی عکاسی کودک، مدلینگ یا … متمرکز شوید. پیشنهاد دیگر این است که استایل بخصوصی برای پرزانته کارهای خود انتخاب کنید. مثلاً همه عکس های شما سیاه و سفید باشد و … . بنابراین برای موفقیت بیشتر لازم است که همه این جنبه ها و ظرافت های هنری خاص را در کارتان لحاظ کنید و پرزنت خوبی از خود داشته باشید. در صورتی که سوالات بیشتری در این زمنیه داشته باشید می توانید در بخض مشاوره سایت  بیشتر شما را راهنمایی کنیم.

کارت ویزیت و هویت بصری حرفه ای داشته باشید.

توجه به همه جنبه ها و مولفه های حرفه ای به شما کمک خواهد کرد تا موثر و پیشرو باشید. به همین دلیل توصیه می کنیم حتما لوگو، کارت ویزیت و تراکت  حرفه ای و خاص داشته باشید. مجموعه آیتم هایی مثل لوگو، کارت ویزیت، تبلیغات و … هویت بصری شما را می سازند. حتی پیشنهاد می کنیم هویت بصری تان با استایل طراحی داخلی استودیو شما هماهنگ و یکپارچه باشد. نیاز نیست نگران باشید ما در این زمینه از 0 تا 100 همراهتان خواهیم بود.

یک سایت حرفه ای داشته باشید.

در دنیای رقابتی امروز، اکثر مکسب و کارها به راه اندازی سایت و حضور در فضاهای مجازی روی آورده اند. اگر قصد حضور در فضای رقابتی را دارید بهتر است یک سایت حرفه ای و طراحی شده برای خود راه اندازی کنید و رزومه، نمونه کارها، نمونه عکس ها و نمونه فیلم های خود را آنجا به نمایش بگذارید.

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر اداری

جمع بندی

در این مقاله دریافتیم همه چیز در توان فنی و کیفیت هنری عکاسی یا تصویربرداری شما خلاصه نمی شود و برای موفقیت بیشتر باید به اصول زیر در طراحی داخلی و دکور استودیو عکاسی یا تصویر برداری خود توجه کنید.

مبلمان و وسایل دکوری / صحنه آرایی / رنگ / نورپردازی / صدا و آکوستیک / انعطاف پذیری و قابلیت تغییر / آرامش و آسایش فضا / ابزارها و تجهیزات تخصصی

در گام بعدی باید ریز فضاهای مورد نیازتان را متناسب با نوع و موضوع کاری آتلیه شناسایی و در محیط پیاده سازی کنید.

همه چیز در توان فنی و کیفیت هنری عکاسی یا تصویربرداری شما خلاصه نمی شود و برای موفقیت بیشتر باید به اصول زیر در طراحی داخلی و دکور استودیو عکاسی یا تصویر برداری خود توجه کنید.

مبلمان و وسایل دکوری / صحنه آرایی / رنگ / نورپردازی / صدا و آکوستیک / انعطاف پذیری و قابلیت تغییر / آرامش و آسایش فضا / ابزارها و تجهیزات تخصصی

با توجه به تفاوت سوژه ها، فضای شما باید اتمسفرهای متفاوتی داشته باشند. این نیازمند استفاده از عناصر فرم، نور، رنگ، مبلمان و دکور به شکل متفاوتی است. استودیوها می توانند انواع مختلفی داشته باشند. مثل:

استودیو عروسی / صنعتی / تبلیغاتی / کودک / مدلینگ / پرتره / ورزشی / غذا و …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا