انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری در طراحی داخلی و دکوراسیون

انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری در طراحی داخلی

استفاده از کاغذ دیواری در طراحی داخلی

انجام تغییر در هر یک از اجزای فضا باید بر اساس اصول و نکات تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی انجام شود؛ انتخاب و اجرای کاغذ دیواری از این قانون مستثنی نیست. ما در این مقاله مجموعه ای از نکات و اصول کاربردی برای انتخاب، خرید و استفاده از  کاغذدیواری در طراحی و دکوراسیون داخلی به شما ارائه می کنیم. مطالعه این مقاله به شما کمک می کند تا با صرف چند دقیقه از تجربه بیش از ده ساله «آرانو دیزاین» به عنوان یکی از بهترین شرکت های طراحی داخلی و یکی از فعال ترین شرکت های بازسازی بهره مند شوید. ضمناً امکان بروز خطا و اشتباه هنگام انتخاب و خرید برای فضای منزل یا دفترکارتان را به حداقل کاهش دهید. این مقاله می تواند به این سوالات شما پاسخ دهد:

 • کاغذدیواری نسبت به رنگ و سایر پوشش ها دکوری چه مزیتی دارد؟
 • اصول انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری در طراحی داخلی چیست؟
 • چگونه کاغذدیواری با رنگ و طرح مناسب پیدا کنیم؟
 • رنگ و طرح کاغذ دیواری مناسب در هر فضای داخلی چیست؟

پس با ما در آرانودیزاین همراه باشید.

کاغذ دیواری و کاربرد آن

امروزه کاغذدیواری در طراحی و دکوراسیون داخلی محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. علت این محبوبیت «نصب و اجرای آسان»، «قیمت نسبتاً مناسب» و «تنوع بیشمار طرح و رنگ» است. توصیه می کنیم اگر قصد انتخاب و خرید برای طراحی داخلی و دکوراسیون منزل یا دفتر کارتان را دارید، حتماً پیش از هر اقدامی مقاله زیر را مطالعه فرمایید. این مقاله به شما در انتخاب و تصمیم گیری صحیح کمک خواهد کرد.

مشاهده مطلب: طراحی نما ساختمان

مزایای طرح و رنگ کاغذ دیواری در طراحی داخلی

- نصب و اجرای ساده و آسان

برخلاف بسیاری از مصالح دکوراتیو، کاغذدیواری نصب و اجرای ساده و آسانی دارد. همین سهولت نصب و اجرا، آن را به انتخابی محبوب خصوصاً در خانه ها ایرانی تبدیل کرده است. کاغذدیواری می تواند با یک چسب ساده با کمترین کثیف کاری اجرا شود.

- قیمت نسبتاً مناسب

کاغذدیواری نسبت به بسیاری از مصالح دکوراتیو مثل چوب و سنگ ارزان تر است. از این نظر یکی از آیتم های بازسازی مقرون به صرفه است و برای طراحی داخلی با هزینه کم یا بازسازی های کم هزینه مناسب است.

- تنوع طرح و رنگ

تنوع طرحی و رنگی کاغذ دیواری های دامنه وسیعی از گزینه های انتخاب برایتان فراهم می کند. از رنگ ها روشن و طرح ها بسیار ساده گرفته تا رنگ ها تیره و طرح ها پرکار. همچنین بسیاری از کاغذدیواری ها امکان چاپ سفارشی تصویر را دارا است و می توانید تصویر دلخواه خود را روی آن چاپ کنید. برخی گزینه های دیگر می تواند طرح و نقش مصالح دیگری مثل چوب و سنگ را برایتان ایجاد کند.

معایب کاغذ دیواری در طراحی داخلی

لازم است در کنار مزایا شما را با معایب استفاده از کاغذدیواری نیز آشنا کنیم.

- مقاومت پایین در برابر ضربه و خراش

 یکی از معایب کاغذدیواری مقاومت کم در برابر ضربه و خراش است. کاغذدیواری مقاومت پایین در برابر ضربه نقطه ای دارد و در محل ضربه از بین می رود و لازم است تعویض شود.

- از دست رفتن رنگ و جلوه ظاهری به مرور زمان

برخی از انواع ارزان تر کاغذ دیواری خصوصاً انواع غیر مقاوم در برابر نور و رطوبت با گذشت زمان، زیبایی و جلوه خود را از دست می دهند. اگر کاغذدیواری در برابر نور زیاد یا در معرض رطوبت بالا نصب شود، این فرسودگی و از دست رفتن زیبایی ظاهری سریع تر ایجاد می شود.

- نیاز به زیرسازی

نصب کاغذدیواری نیاز به یک سطح صاف و بدون عیب و ایراد دارد تا بتواند براحتی روی آن بنشیند. اگر دیوار شما دارای زدگی و فروفتگی های حاصل از ضربه و برخورد است یا ترک های زیادی دارد، ابتدا باید دیوار را مرمت کنید تا آماده نصب شود.

اصول و نکات لازم برای انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری

- توجه به کاربری فضا

هر فضا به اقتضای کاربری و فعالیتی که در آن صورت می گیرد پذیرش حجم معینی از رنگ و پیچیدگی شکلی را دارد. بعضی فضاها در طراحی و دکوراسیون داخلی نیازمند آرامش بیشتری هستند؛ مثل: اتاق خواب، دفاتر کار و … . اما در سمت مقابل برخی فضاهای دیگر  با توجه به ماهیت فعالیت ها می تواند پرانرژی و پرهیجان باشند؛ مثل آشپزخانه، اتاق بازی کودک و … . نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، مقاومت و دوام کاغذ دیواری نسبت به کاربری فضای مورد استفاده است. فضاهای پرتردد و فضاها دارای رطوبت و آلودگی محیطی (مثل چربی، دود و …) نیازمند انتخاب های مقاوم تر هستند.

- توجه به ابعاد فضا

هر فضا دارای ابعاد و تناسبات و مساحت مشخص است. می توان با استفاده از طرح و رنگ فضاهای مرتفع یا بزرگ را صمیمی تر و دنج تر جلوه داد. همینطور می توان فضاهای کوچک و کم ارتفاع را با طرح و رنگ، بزرگتر از ابعاد واقعی نشان داد. رنگ ها تیره، طرح ها پرکار و شکل ها افقی مناسب فضاهای مرتفع و بزرگ هستند. رنگ ها روشن، طرح ها ساده و شکل ها عمودی نیز برای فضاهای کوچک و کم ارتفاع انتخاب بهتری هستند.

- توجه به نورگیری و روشنایی محیط

نورگیری و میزان روشنایی یک فضای داخلی (چه نور طبیعی و چه مصنوعی) بر ادراک شما از رنگ و طرح موجود در فضا تاثیر می گذارد. درواقع فضاهای پر نور، رنگ ها را روشن تر و فضاهای کم نور، رنگ ها را تیره تر از آن چیزی که هستند نشان می دهند. این تاثیر در سمت مقابل هم امکان پذیر است. یعنی استفاده از طرح ها شلوغ با رنگ تیره به عنوان کاغذدیواری باعث می شود فضای شما کم نورتر جلوه کند. همچنین استفاده از کاغذ دیواری های با طرح ساده و رنگ روشن باعث می شود فضا پر نور تر بنظر برسد.

- توجه به هماهنگی با مبلمان و سایر عناصر فضا

همانطور که می دانیم همه عناصر، مبلمان و مصالح و … در طراحی و دکوراسیون داخلی در کنار یکدیگر معنا پیدا می کنند و مستقل از هم نیستند. درواقع بهتر است همه آن ها در عین داشتن تنوع، با هم هارمونی و وحدت داشته باشند. همانطور که در صفحه اصول و عناصر دیزاین گفته ایم، هارمونی یکی از اصول انتخاب و چیدمان مبلمان و مصالح است. هارمونی به معنای رعایت نوعی از هماهنگی (شکلی، رنگی، فرمی یا …) است که باعث می شود عناصر غیرمرتبط به هم مرتبط شوند.

- توجه به محل و جایگاه استفاده در طراحی

محل و جایگاه استفاده از کاغذ دیواری در انتخاب رنگ و طرح آن موثر است. مسلماً در دیوارهای بزرگ می توانیم از طرح تیره تر و پرکارتر و با نقوش بزرگ تر استفاده کنیم. اما در دیوارهای کوچک، رنگ روشن و ساده و با نقوش کوچک مناسب تر است.

همچنین باید دقت کنیم زیاده روی و استفاده زیاد از کاغذدیواری در دیوارهای مختلف فضا (بیش از دو دیوار) ممکن است باعث خسته کننده شدن فضا شود. توصیه ما استفاده از کاغذ دیواری روی یکی از دیوارهای کانونی فضا است. همچینین بهتر است در یک فضا چند نوع کاغذدیواری با طرح های مختلف استفاده نشود.

- توجه به حس و اتمسفر فضا

حس و اتمسفر مورد نیاز فضا نقش مستقیمی در انتخاب شما خواهد داشت. تفاوت زیادی بین یک فضای رسمی با یک فضای صمیمانه وجود دارد. ممکن است بخواهید فضای شما لوکس جلوه کند یا برعکس خودمانی بنظر برسد. ممکن است فضای شما مناسب افراد بزرگسال باشد یا برعکس برای کودکان طراحی شده باشد. بنابراین بر اساس حس و اتمسفر مورد نیاز فضا بهتر است سرغ مواردی برویم که بهتر با آن هماهنگ شود.

- توجه به سبک طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

سبک ها طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی به ما در انتخاب مناسب فضا جهت می دهند. هر کدام از سبک های مدرن یا کلاسیک بر اساس دوره تاریخی که در آن اتفاق افتاده اند دارای اصول و پالت رنگی مشخصی هستند که شما را در انتخاب مناسب یاری خواهند نمود. برای نمونه سبک مدرن هماهنگ با طرح های روشن و کم تزیین و سبک کلاسیک عموماً هماهنگ با رنگ های تیره و پر تزیین هستند.

- توجه به علاقه و سلیقه خودتان

مهمترین اصل در انتخاب کاغذ دیواری مناسب، خود شما هستید. هرگز نباید انتخاب هایی کنید که منطبق با سلیقه و علاقه تان نباشد. درواقع سلیقه و علاقه شخصی شما مهمترین نکته ای است که باید به آن توجه کنید. البته توجه داشته باشید که شخصیت شما نیز در نوع انتخاب هایتان موثر است. شخصیت های حساس و تنوع طلب بر خلاف شخصیت های دارای ثبات رای و سازگار با محیط، نمی توانند انتخاب های با ریسک بالا داشته باشند و باید هنگام خرید محتاطانه تر عمل کنند.

طرح و رنگ کاغذ دیواری در طراحی داخلی

معرفی رنگ ها کاغذ دیواری

کاغذ دیواری های دارای تنوع رنگی بسیار بالایی هستند. امروزه از روشن ترین و ساده ترین رنگ ها مثل تم سفید، استخوانی، بژ و … تا رنگ ها تیره مثل طوسی، نوک مدادی، مشکی و … را پوشش می دهند. بهتر است رنگی را برای کاغذدیواری خود انتخاب کنید که با رنگ دیوارها، رنگ کفپوش و نگ مبلمان شما هماهنگی داشته باشد.  در ادامه برخی از رنگبندی ها مختلف را به شما نشان می دهیم.

معرفی انواع طرح ها کاغذ دیواری

- طرح ها با موتیف هندسی یا غیر هندسی

ممکن است کاغذدیواری دارای طرح های هندسی مستقیم و صاف باشد. طرح ها هندسی و صاف فضا را منظم تر، مرتب تر و ماشینی تر جلوه می دهند. همچنین کاغذ دیواری ها می توانند طرح های با موتیف غیر هندسی و منحنی شکل داشته باشند. طرح ها غیرهندسی و منحنی فضا را ارگانیک تر و سیال تر نشان می دهند.

- طرح ها بافت دار و برجسته / غیر برجسته

برخی از انواع کاغذدیواری بدون بافت و برجستگی یا دارای برجستگی خیلی کم هستند و راحت تر تمیز می شوند. در سمت مقابل برخی از انواع کاغذ دیواری دارای بافت و برجستگی زیاد (حتی در مواردی شبیه پارچه یا با حالت مخملی) هستند و سخت تر تمیز می شوند اما جلوه و ظاهر لوکس تری دارند.

- کاغذدیواری های مقاوم / غیر مقاوم در برابر آب

برخی از کاغذ دیواری های دارای پوشش وینیل یا پی وی سی بوده و در برابر آب مقاوم هستند. وینیل یا پی وی سی یک غشا نازک و شفاف روی برخی از کاغذ دیواری ها است که باعث افزایش مقاومت آن می شود. این نوع از مصالح، با دوام  و در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند.

- کاغذدیواری های نانو

این نوع از کاغذدیواری ها دارای فناوری جدید هستند. درواقع اعمال یک پوشش نانو روی آن ها کمک می کند تا در برابر کثیفی و دوده مقاومت بهتری داشته باشند. این نوع از کاغذ های دیوار خیلی دیر کثیف می شوند و در صورت بروز کثیفی امکان تمیز کردن دارند. همچنین می توانند مقاومت بهتری در برابر نور از خود نشان دهند.

- کاغدهای دیواری شکل دار و غیر شکل دار

کاغذدیواری های شکل دار فضا را پرکار و شلوغ جلوه می دهند و مناسب فضاهای بزرگ و خلوت هستند. گیاهان یکی از شکل های متداول و پر استفاده در کاغذدیواری هستند. اما کاغذدیواری های غیر شکل دار فضا را ساده تر و بزرگ تر نشان می دهند و مناسب فضاهای کوچک و شلوغ هستند.

- کاغذدیواری های تصویری یا پوستری

کاغذدیواری ها تنوع بسیار بالایی دارند. برخی از انواع آن ها مثل یک پوستر بزرگ هستند و می توانند یک تصویر پوستری را به شما نمایش دهند. بعضی انواع دیگر می توانند ظاهر مشابه مصالح دیگر مثل سنگ، آجر، چوب، بتن و … را برایتان ایجاد کنند. همچنین این امکان وجود دارد که طرح ها و تصاویر مورد علاقه خود را به صورت سفارشی روی کاغذ دیواری چاپ کنید.

مشاهده مطلب: بازسازی منزل مسکونی

مشاوره برای خرید و نصب کاغذ دیواری

راهنمای انتخاب و خرید کاغذدیواری در طراحی داخلی

- تاثیر کاربری فضا

اگر قصد انتخاب و خرید کاغذ دیواری برای فضاهای نیازمند آرامش (مثل اتاق های خواب، استراحت و …) دارید بهتر است از رنگ ها ملایم و طرح های ساده و خلوت استفاده کنید. اگر قصد خرید برای یک فضای پرانرژی مثل اتاق کودک را دارید، رنگ های شارپ تر و طرح ها پرکار تر می توانند انتخاب بهتری باشند. در صورتی که برای یک فضای پر تردد و دارای رطوبت یا آلودگی زیاد(مثل آشپزخانه) قصد انتخاب دارید، به دوام و مقاومت کاغذدیواری دقت کنید.

- تاثیر مساحت و ابعاد فضا

درصورتی که یک فضای داخلی مرتفع یا بزرگ دارید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ های تیره کاغذ دیواری با طرح های پرکار تر است. وجود خطوط و شکل های افقی می تواند فضای شما را صمیمانه تر و دنج تر نشان دهد. اگر قصد خرید و انتخاب کاغذدیواری برای فضایی کوچک و کم ارتفاع را دارید، بهتر است سراغ رنگ ها روشن تر با طرح ساده بروید. همچنین خطوط عمودی به بزرگتر جلوه دادن محیط شما کمک خواهد کرد.

- تاثیر نورگیری و روشنایی محیط

انتخاب شما برای فضاهای نورگیر و با روشنایی محیطی بالا، می تواند کاغذدیواری با طرح پرکار و رنگ تیره باشد تا در فضا تعادل ایجاد نماید. اما اگر فضای کم نور و به نسبت تاریک دارید (مثلا تنها نورگیری شمالی یا پاسیو)؛ پیشنهاد می کنیم سراغ رنگ ها روشن و طرح ها ساده بروید.

- تاثیر طرح و رنگ مبلمان فضا

برای رعایت هارمونی و وحدت بین مبلمان و عناصر مختلف فضای داخلی و مصالح دیوارها بهتر است به وجود عامل یا عوامل مشترک بین آن ها دقت کنید. مثلا اگر از مبلمان، فرش و … با موتیف ها و الگو خاصی استفاده می کنید، مشابه آن می تواند در کاغذ دیواری هم تکرار شود. این تکرار می تواند در مورد رنگ یا سایر عوامل هم صدق کند. عامل ایجاد کننده هارمونی می تواند شباهت فرم، رنگ، شکل، الگو، بافت و … باشد.

- تاثیر محل و جایگاه مورد استفاده

اگر قصد انتخاب و خرید برای یک دیوار بزرگ را دارید پیشنهاد ما اتسفاده از طرح تیره، پرکار و دارای نقش های بزرگ است. اما اگر این انتخاب برای یک دیوار کوچک است، طرح روشن، ساده و دارای نقش های کوچک می تواند هماهنگی بهتری ایجاد کند. همچنین بهتر است در هر فضا حداکثر برای دو دیوار، کاغذ دیواری تهیه کنید. چون استفاده بیشتر از آن باعث می شود تنوع فضای شما از بین رفته و فضا خسته کننده بنظر برسد.

- تاثیر حس و اتمسفر فضا

عوامل مختلفی باعث ایجاد حس و اتمسفر در فضا می شوند. ممکن است یک فضا «رسمی»، «لوکس» و «مناسب افراد بزرگ سال» بنظر برسد یا در سمت مقابل «صمیمانه»، «خودمانی» و «مناسب افراد خردسال» باشد.

در صورتی که قصد ایجاد اتمسفر رسمی دارید، به سراغ طرح ها ساده، رنگ ها روشن و خنثی بروید. طرح ها پرکار، رنگ ها تیره و غیر خنثی فضا را صمیمانه تر می کنند. در صورتی که قصد ایجاد اتمسفر لوکس دارید، به سراغ طرح ها پرکار، دارای جزئیات، بافت دار و با رنگ ها تیره تر بروید. طرح ها ساده، بدون جزئیات، بدون بافت و روشن، فضا را خودمانی تر می کنند. در صورتی که قصد ایجاد اتمسفر مناسب بزرگسال، کودکان یا افراد با حرفه خاصی را دارید می توانید از کاغذ دیواری های دارای رنگ ها و نقوش مرتبط با آن ها استفاده کنید.

- تاثیر سبک طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

در سبک مدرن بهتر است از رنگ روشن، بدون بافت و دارای نقوش ساده و کم کار بیشتر استفاده کنید. اما اگر طراحی داخلی شما به سبک کلاسیک یا سنتی است، توصیه می کنیم از رنگ تیره، دارای بافت، دارای برجستگی، دارای نقش و پرکار استفاده کنید.

- تاثیر توجه به علاقه و سلیقه

می توانید در ابتدا انتخاب هایی بر اساس اصول مشخص شده بالا داشته باشید، سپس از بین موارد گزینش شده بر مبنای سلیقه و علاقه خود تصمیم گیری کنید. اگر فردی با ثبات رای و سازگار با محیط هستید، می توانید انتخاب های پر ریسک تر داشته باشید. اما اگر فکر می کنید حساس و تنوع طلب هستید و ممکن است زود از یک طرح خسته شوید؛ پیشنهاد ما انتخاب های کم ریسک تر هستند. رنگ ها و طرح ها ساده و ملایم همیشه انتخاب های کم ریسک تری هستند.

مشاهده مطلب: اصول چیدمان مبلمان

لزوم بررسی و بازبینی دوباره در محل

بر اساس تجربه ما به عنوان یک شرکت طراحی داخلی، چیزی که از کاغذ دیواری به عنوان نمونه در آلبوم های فروشگاه ها مشاهده می کنید؛ با آن چه که در واقعیت داخل فضای شما اتفاق خواهد افتاد، تفاوت زیادی دارد. چند عامل مهم در بروز این رخداد موثر است که لازم است به آن توجه کنید.

اول اینکه در شرایط نوری متفاوت (فروشگاه و فضای شما) رنگ ها و جلوه آن ها متفاوت دیده می شوند. همچنین قرارگیری کاغذدیواری کنار مبلمان و سایر عناصر فضا ممکن است باعث شود کاغذدیواری جلوه متفاوتی داشته باشد. درواقع باید کاغذدیواری را در محیط و در کنار مبلمان و همه عناصر فضای خودتان بسنجید. دقت کنید که طرح و رنگ واقعی کاغذ دیواری در ابعاد بزرگ خود را نشان می دهد. بنابراین  قطعه سمپل های کوچک نمی توانند ملاک خوبی برای انتخاب باشند.

برای حل این مشکلات توصیه می کنیم که قبل از خرید نهایی، قسمت کوچکی از کاغذ دیواری مورد نظرتان را در فضا کنار همه عناصر دیگر قرار دهید و زیبایی آن را در فضا دقیق تر بررسی کنید. راه حل دیگری که به شما پیشنهاد می کنیم استفاده از تجربه طراحان داخلی در این زمینه است. می توانید پیش از انتخاب و خرید کاغذ دیواری از آن ها مشاوره دکوراسیون بگیرید یا در صورت نیاز بخواهید کل فضای شما را با درنظر گرفتن طرح کاغذدیواری به صورت سه بعدی طراحی و شبیه سازی کنند.

راهنمای نصب کاغذ دیواری

پیش از نصب کاغذدیواری باید دیوار را از نظر عیوب ظاهری بررسی کنید. دقت کنید که دیوار فاقد هرگونه ترک، زدگی یا اثر برخورد باشد. چرا که آماده کردن یک زیرسازی صاف و بدون ایراد پیش از نصب ضروری است. پس در ابتدا یک عملیات مرمت و رفع عیب از دیوار باید صورت بگیرد.

مرحله بعدی اندازه گیری متراژ دیوار و انتخاب محل شروع کاغذ دیواری است. درواقع در این مرحله شما تابع اندازه عرض رول کاغذدیواری هستید و باید یک سمت دیوار را برای شروع انتخاب کنید. به احتمال زیاد در سمت پایانی دیوار، باید رول خود را برش بزنید تا با سایز دیوار شما هماهنگ شود. سعی کنید همیشه قسمت های انتهایی یا قسمت هایی که کمتر در چشم هستند برای نقطه پایانی اتمام کار نصب انتخاب کنید.

مرحله آخر کار شما زدن چسب مخصوص با ابزاری که تهیه کرده اید بر روی دیوار و نهایتاً نصب رول کاغذ روی آن قسمت است. این مرحله ظرافت و دقت زیادی را می طلبد. توصیه می کنیم برای این کار از یک کارشناس نصاب کاغذ دیواری کمک بگیرید. همچنین باتوجه به امکان بروز خرابی هایی حین نصب و همچنین امکان آسیب دیدگی بعضی قسمت ها به مرور زمان پیشنهاد می کنیم، کاغذ دیوار را کمی بیشتر از متراژ مورد نیاز خود تهیه کنید تا در صورت نیاز مشکلی برایتان بوجود نیاید.

باتوجه به هزینه زیاد خرید مبلمان و مصالح و … در طراحی و دکوراسیون داخلی و همچنین زمان زیادی که برای انتخاب و خرید آن صرف می شود؛ بهتر است دکوراسیون داخلی توسط خودتان انجام نشود. چرا که هرگونه اشتباه غلط یا انتخاب ناکارآمد می توانند  باعث بروز مشکلات زیادی برای شما شود. پس توصیه می کنیم اگر پس از خواندن این مقاله هنوز ابهاماتی دارید و در انتخاب های خود دچار شک هستید با دریافت «مشاوره دکوراسیون داخلی» از متخصصین باتجربه آرانو، همه ابهامات خود را برطرف کنید.

سفارش طراحی داخلی برای افرادی که می خواهند پیش از خرید یک پیشنمایش سه بعدی از کل فضای داخلی شان داشته باشند، انتخاب مفیدی خواهد بود. امروزه طراحان داخلی با تهیه نقشه های دوبعدی و شبیه سازی های سه بعدی فضا این امکان را فراهم کرده اند که بدون صرف هزینه و انجام آزمون و خطا، طراحی فضا را مطابق سلیقه مشتری تغییر دهند. اگر تصمیم به مراجعه به یک شرکت طراحی داخلی را دارید، می توانید از مقاله دیگر ما با عنوان «انتخاب شرکت های طراحی داخلی» بازدید کنید. همچنین شرکت «آرانو دیزاین» با بیش از یک دهه تجربه در این زمینه آماده خدمت رسانی به شما است. برای برآورد هزینه و ثبت سفارش به صورت آنلاین در سایت ما می توانید به صفحه «ثبت سفارش طراحی داخلی و دکوراسیون» مراجعه کنید.

مزایا و معایب کاغذدیواری به این شرح هستند که به تفصیل در این مقاله توضیح داده شده اند.

مزایا: نصب و اجرای آسان / قیمت نسبتاً مناسب / تنوع طرح و رنگ

معایب: مقاومت پایین در برابر ضربه و خراش / از دست رفتن رنگ و جلوه ظاهری به مرور زمان / نیاز به زیرسازی

 • توجه به کاربری فضا
 • توجه به ابعاد فضا
 • توجه به نورگیری و روشنایی محیط
 • توجه به هماهنگی با مبلمان و سایر عناصر فضا
 • توجه به محل و جایگاه استفاده در طراحی داخلی
 • توجه به حس و اتمسفر فضا
 • توجه به سبک طراحی داخلی و دکوراسیون
 • توجه به علاقه و سلیقه خودتان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا