سبک های طراحی ویلا / ویلا به سبک مدرن و جدید

اصول طراحی ویلا

معماری و دکوراسیون داخلی فضا به طور مستقیم بر کیفیت زندگی روزمره و احساس آسایش محیطی و آرامش ذهنی ما تاثیر می گذارد. درصورتی که اصول طراحی در معماری و دکوراسیون داخلی  به درستی رعایت شود می تواند با یک نتیجه موفق همراه باشد. رعایت این اصول در عین برطرف کردن نیازهای محیطی اولیه، به ما احساس آرامش و راحتی می دهد. باید دقت کرد که برخلاف تصور عموم، معماری و دکوراسیون داخلی لزوماً پدیده ای لوکس، گران و دور از دسترس نیست و می توان با برخی تصمیمات صحیح، مشاوره های درست و انتخاب های ساده به آن دست یافت. ما در این مقاله صفر تا صد نکات و اصول طراحی ویلا را همراه تعداد زیادی نمونه بررسی می کنیم. در صورت تمایل به سفارش طراحی از طریق لینک مربوطه اقدام بفرمایید.

اصول معماری ویلا

یکی از اساسی ترین اصول طراحی ویلا، انتخاب استراتژی های مناسب و رعایت اصول اولیه در معماری ویلا است. بسیاری از این اصول از همان ابتدا باید در طرح رعایت شده و به آن فکر شود. مسائلی همچون: تعیین محل و جهت گیری ویلا در زمین، تعیین حجم و فرم معماری، نوع ارتباط باغ و بنا، انتخاب جبهه های نورگیری، پلان، کانسپت، مصالح  و … مواردی هستند که در معماری حاصل می شوند. عدم توجه به هر یک از این موارد می تواند خسارات غیر قابل جبرانی به سرمایه شما وارد کند. پس ضروری است که از همان ابتدای تصمیم گیری به ساخت ویلا، با مشورت یک طراح باتجربه و حرفه ای جلو بروید. با همراه باشید تا در ادامه اصول مهم معماری و اصول مهم طراحی داخلی ویلا را باهم مرور کنیم.

تعیین محل و جهت گیری ویلا

یکی از نکات و اصول طراحی ویلا جهت گیری و موقعیت ویلا در زمین است که توسط معمار تعیین می شود. معمولاً عواملی همچون: ضوابط بالادستی، محل ورودی، شکل  و خطوط زمین، محل باغ و درختان، جهت شمال، نورگیری، دید و منظرها و … در آن نقش بازی می کنند. گاهی ویلا در نقطه ای از زمین جانمایی می شود که به ورودی نزدیک تر بوده و دسترسی آسان تری داشته باشد. اما گاهی برای ایجاد حریم و ایجاد سلسله مراتب عبور از باغ، ویلا را نسبت به ورودی به عقب تر هدایت می کنیم. گاهی ضوابط بالادستی مثل قوانین شهرک ها، محدوده مشخصی را برای ساخت ویلا تعیین می کنند. همچنین شاید برای آن فاصله های مشخصی نسبت به طرفین زمین و همچنین محدودیت ارتفاعی لحاظ نمایند.

بهتر است جهت گیری ویلا به سمتی باشد که بهترین دید و منظر و حداکثر نورگیری را تامین نماید و همه فضاها بتواند از نور مستقل و کافی برخوردار باشند. بهتر است فضاهای اصلی مثل سالن، تراس ها و اتاق خواب ها بتوانند نور جنوب و منظره های اصلی به سمت باغ را داشته باشند. آشپزخانه، حمام و سرویس های بهداشتی، راه پله و سایر فضاها می توانند دیدها و نورهای درجه دوم را به خود اختصاص دهند.

تنوع حجمی و زیبایی شناسی فرم

بهره گیری از یک ایده فرمی خاص و جذاب یکی از اصول طراحی ویلا است. معمولاٌ معماری ویلا از یک ترکیب حجمی پیروی می کند که هماهنگ با اصول زیبایی شناسی است و یک نتیجه بصری جذاب خلق می کند. هر چه فرم و زیبایی شناسی قوی تر باشد می توان به آن امتیاز بیشتری داد. البته ترکیب فرمی باید بگونه ای باشد که هم از فاصله دور و هم از فاصله نزدیک به خوبی درک شود و زیبا بنظر برسد. همچنین ناظر باید بتواند از زاویه دید خود متوجه حجم و فرم ویلا بشود.

در درجه بعدی حجم و فرم ویلا باید بگونه ای باشد که بتواند از جبهه های نوری مختلف حداکثر استفاده را نماید. بهتر است حجم ویلا بگونه ای سازمان دهی شود که همه فضاها از نور و منظر کافی نسبت به باغ و مناظر اطراف بهره مند شوند. بطور خلاصه می توان گفت یک حجم و فرم قوی می تواند همزمان مسائل زیبایی شناسی، عملکردی و حسی را در بنا حل کند. 

مشاهده مطلب: بازسازی منزل مسکونی

تعریف نوع ارتباط باغ و بنا

نقطه تمایز یک ساختمان ویلایی و آپارتمانی، قرارگیری آن در یک باغ و فضای باز و امکان برقراری ارتباط بهتر با بیرون است. پس ارتباط مناسب درون و بیرون را در ویلا می توان یک اصل اساسی قلمداد کرد. نوع و سطح این ارتباط در لایه معماری مشخص می شود. بهتری است معماری بنا بگونه ای درنظرگفته شود که حداکثر دید و ارتباط به حیاط و فضای باز مهیا شود. استفاده از انواع تراس و ایوان و سطوح شیشه ای می توان به این مورد کمک بسزایی نماید.

بنابراین برای ایجاد تنوع فضایی بالا و  ارتباط خاص بنا با باغ در ویلا می توان تعداد زیادی فضاهای واسط داشت که برخلاف آپارتمان ها همگی از نوع فضای بسته نیستند. بلکه بسیاری از آن ها می توانند از نوع نیمه باز و نیمه بسته محسوب شوند. انواع باغ، باغچه، حیاط، حیاط خلوت، پاسیو، ایوان، بالکن، تراس، مهتابی، بهار خواب،  شکاف داخل بنا، آتریوم، ووید، حیاط های نیمه سرپوشیده و … همگی فضاهایی ویژه هستند که بیشتر در ویلاها امکان محقق شدن دارند. یکی از شاخصه های فرمی و اصول طراحی ویلا که ما بر روی آن تاکید ویژه ای داریم برخورداری از یک حجم تعاملی با فضای بیرون است که با ایجاد خلل، فرج و شکاف ها  یا انواع پیش آمدگی ها و پس رفتگی ها محقق می شود.

اصول طراحی ویلا : پلان

یک پلان استاندارد و منطبق بر ضوابط را می توان یکی از مهم ترین نکات و اصول طراحی ویلا  دانست. در پلان ویلا، ابعاد و محل قرارگیری فضاها و نوع ارتباط آن ها با یکدیگر مشخص می شود. همچنین مسیرهای حرکتی و محل قرارگیری عناصر ارتباط عمودی مثل پله و آسانسور در پلان پیشبینی می شود. به این منظور معمار ابتدا یک برنامه فیزیکی شامل عناوین، تعداد و مساحت فضاهای پروژه تهیه می کند که در مراحل بعدی به پلان تبدیل می شود. پلان ویلا باید هماهنگ با شکل زمین، قوانین بالادستی، اعلام نیازهای کارفرما، بودجه، ضوابط و استانداردها باشد.

معماری ویلا باید بگونه ای باشد که با هر مساحتی چه کوچک و محدود، چه در ابعاد وسیع، بزرگ و دلباز حس شود. این نیازمند رعایت مجموعه ای ترفندهای طراحی همچون، فرم، خطوط، مصالح، بافت، رنگ و … خواهد بود. مثلا رنگ روشن فضا را بزرگتر جلوه می دهند. گشودگی فرمی در سقف و دیوارها می توانند ضمن ایجاد ارتباط بهتر با فضای بیرون آن را بزرگتر جلوه دهند. مصالح براق و شفاف مانند شیشه به این موضوع کمک زیادی می کنند. همچنین خطوط باعث حرکت چشم می شوند و در جهتی که تعدادی زیادی از خطوط موازی بکارگرفته شوند، آن بعد طویل تر حس می شود. معمولاً طراحان حرفه به کلیه این ابزارها مسلط هستند و از آن ها جهت تامین اهداف پروژه استفاده می کنند.

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر اداری

تعریف کانسپت و کاراکتر ویژه

کانسپت را می توان به معنی یک ایده ویژه و سازمان دهنده در معماری دانست که باعث ایجاد ارزش افزوده می شود. بر اساس اصول طراحی ویلا کانسپت می تواند نتیجه نهایی را چه از منظر شکل و زیبایی شناسی و چه از نظر مفهومی تقویت کند و جذابیت بیشتری ایجاد کند. بسیاری از معماران بزرگ دنیا با ارائه کانسپت ها ویژه و متفاوت توانسته اند سبک جدیدی را ایجاد کنند.

نکته دیگری که بیشتر در داخل تاثیرگذار است، کارکتر یا شخصیت فضا نامیده می شود. هر فضای معماری مثل انسان دارای یک شخصیت است که بهتر است متناسب با روحیات فرد سفارش دهنده باشد. این کارکتر بر اساس ویژگی های درونی و شخصیت معماری شکل می گیرد. هر فضا بر اساس سبک و موود آن دارای یک کاراکتر است که اتمسفر آن را شکل می دهد. این کاراکتر می تواند بسیار رسمی (فرمال)، غیر رسمی (کژوال)، منظم، ساختار شکنانه یا … باشد.

انتخاب مصالح

مصالح مختلف؛ ویژگی های متفاوتی از نظر قیمت، ابعاد، جلوه ظاهری، دوام، مقاومت فیزیکی و شیمیایی، وزن (سبکی) بافت، زمان اجرا، مقاومت برابر زلزله، آتش سوزی و … دارند. انتخاب هر یکی از این متریال ها علاوه بر اصول طراحی ویلا باید با ویژگی آن ها و همسایگی و بافت پیرامون نیز دقت کرد. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، حتما سری به مقاله آشنایی با مصالح ساخت ویلا و مصالح نما ساختمان بزنید.

در طرح ویلا می توان از انواع مصالح سنتی یا مدرن، لوکس یا مقرون به صرفه استفاده نمود. خوشبختانه با وجود تنوع مصالح در بازار در این زمینه دست ما کاملاٌ باز خواهد بود. رویکرد کلی مصالح در ویلا ایجاد تنوع در عین یکپارچگی و تلاش برای انتخاب مصالح متناسب با کانسپت و زمینه است. مصالح قابل استفاده بسیار متنوع هستند. انواع سنگ، سرامیک، آجر، چوب، سیمان و … هر یک مشخصه های متفاوتی از نظر رنگ، بافت و حس  و حال دارند که بسته به کانسپت طراحی داخلی ویلا می توانند مورد استفاده قرار گیرند. مثلا معمولاً برای یک ویلای جنگلی با سبک روستیک مصالح متفاوتی از یک ویلا ساحلی مدرن مورد استفاده قرار می دهیم. همچنین اقلیم و محل قرارگیری ویلا محدودیت هایی در نوع برخورد و استفاده از مصالح ایجاد می کند که لازم است به آن ها توجه شود.

اصول طراحی داخلی ویلا

دسته ای از نکات، استانداردها و اصولی که در یک ویلا باید رعایت شوند، وابسته به فضاهای داخل هستند. در یک پروژه صفر تا صد ویلایی، دکوراسیون داخلی پس از شکل گیری معماری کلی بنا انجام می شود. به همین دلیل شاید گمان کنید این دسته از نکات یا اصول طراحی ویلا، اهمیت کمتری نسبت به مسائل معماری دارند اما باید بگوییم به دلیل تاثیر بسزا در کیفیت زندگی و آسایش و آرامش ما در فضای داخلی این اصول اهمیت بسیار بالایی دارند. بنابراین لازم است به آن ها در کنار نکات معماری دقت کافی شود. به همین دلیل توصیه م یکنیم از شرکتی کمک بگیرید که همزمان در معماری و طراحی فضاهای داخلی باتجربه باشد. 

برآورده کردن نیازها و خواسته های کارفرما

خواسته ها و نیازهای شما بعنوان کارفرما بدون شک از تعیین کننده ترین نکات و اصول طراحی ویلا است. باتوجه به اینکه ویلا محل زندگی یا صرف زمان زیادی در تعطیلات مختلف برای شما است باید دقیق منطبق با خواسته ها و نیازهای شما ساخته شود. بسیاری از خواسته ها و نیازهای افراد مختلف در ویلا متفاوت بوده  و استاندارد مشخصی پیروی نمی کند. پس همه چیز بیشتر به ترجیح و سلیقه شما وابسته است. مثلا احتمال دارد شما ترجیح دهید اتاق های بزرگ داشته باشید یا برعکس پذیرایی شما بزرگتر باشد. شاید ترجیح دهید فضاهای بخصوصی مثل اتاق خواب میهمان، فضای بازی و … داشته باشید. هارمونی رنگی و انتخاب رنگ از دیگر مواردی است که خواسته کارفرما تاثیر بسزایی در آن دارد. پس ضروی است پیش از شروع طراحی لیست دقیق خواسته های خویش را به ما ارائه نمایید.

تامین آسایش و آرامش در فضا

برآیند همه مولفه ها و عوامل مختلف بکار رفته شامل اصول طراحی ویلا در معماری، دکوراسیون و طراحی داخلی باید بگونه ای باشد که از هر لحظه حضور در فضا احساس آرامش نماید. از سوی دیگر رعایت کلیه ضوابط و استانداردهای معماری و مهندسی کمک می کند تا آسایش و راحتی شما در فضا برقرار باشد و کلیه فعالیت ها و امورات روزمره شما بدون مشکل و هرگونه اختلال محیطی اتفاق بیفتد. رسیدن به این هدف جز با سپردن کار به یک تیم مهندسی و طراح بسیار حرفه ای  و درعین حال باتجربه مقدور نیست.

داشتن یک دسته بندی و تفکیک درست فضایی می تواند به عملکرد درست تر هر یک از فضاها کمک کند. معمولاً فضاها بر اساس خصوصی و عمومی بودن یا بر اساس خدماتی و غیر خدماتی بودن دسته بندی می شوند. تفکیک فضایی مناسب ضمن ایجاد خوانایی بهتر، سبب رعایت عرصه و حریم ها شده و امکان پیشبینی زیرساخت های تاسیساتی را نیز تسهیل می کند. فضاهای ویلا معمولا در دو نوع «عرصه یا زون عمومی» و «عرصه یا زون خصوصی» دسته بندی می شوند. در تعیین خصوصی یا عمومی بودن یک فضا تاحدی سلیقه و نظر شخصی می تواند دخیل باشد. اما بصورت کلی معمولاً اتاق خواب ها، حمام ها و نشیمن خصوصی بوده و آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب میهمان، سرویس میهمان و نهارخوری فضای عمومی هستند.

طراحی لوکس و چشمگیر

معمولاً ارائه یک طراحی لوکس یا لاکچری منطبق بر نکات اساسی و اصول طراحی ویلا جزو اولین خواسته ها مشتریان ما است. ایجاد یک فضای لوکس کار پیچیده ای نیست اما نیازمند رعایت اصول و ترفندهای صحیح در مبلمان، اکسسوری، نورپردازی، مصالح و رنگ است. البته شما نباید الزاماً به دنبال ایجاد یک اتمسفر لوکس و گران باشید. زمانی که تنها هدف شما این باشد احتمال دارد نتیجه همیشه مطلوب نبوده و برعکس عمل کند و باعث ایجاد دافعه شود. ما پیشنهاد می کنیم که دنبال ایجاد فضایی درخور و متناسب اما نه لزوماً گران و پرهزینه باشید.

نور پردازی مناسب همه فضاها

امکان دیدن و مشاهده فرم ها، اشکال، رنگ ها و … با نور محقق می شود. نور طبیعی می تواند از طریق بازشوها وارد فضای داخل شود. نور طبیعی زندگی بخش است و به فضای داخلی احساس طراوت و تازگی می بخشد. نحوه ورود نور به فضا، ابعاد و کیفیت بازشوها، چگونگی کنترل نور، نحوه استفاده از انواع شیدها و پرده ها و … همگی مواردی هستند که معمار و طراح داخلی باید پیرامون آن ها تصمیم گیری کنند. در اقلیم های گرم و همراه با نور زیاد معمولاً از سایبان ها و دیفیوزرهایی برای شکستن نور مستقیم و ورود کنترل شده نور استفاده می کنیم و ابعاد بازشوها محدود می شوند. اما در اقلیم های سرد و کم نور، ابعاد بازشوها تا حد امکان افزایش یافته و حداکثر نور طبیعی به داخل فضا هدایت می شود. البته فضای داخلی باید همزمان به صورت مصنوعی نیز نورپردازی شود.

نورپردازی مصنوعی فضا باید به گونه ای باشد که در درجه اول نور عمومی را تامین نماید. نور عمومی امکان فعالیت های عادی روزمره را فراهم می کند و به فضا یک روشنایی عمومی می دهد. در مرحله بعد برای فعالیت های خاص نورهای وظیفه ای طراحی می شوند. مثلا نور زیر کانتر برای آشپزی و نور روی میز برای نوشتن و … نورهای وظیفه ای هستند. بر اساس اصول طراحی ویلا در مرحله آخر نورها از دیدگاه زیبایی شناختی دیزاین می شوند. به این نورها، نورپردازی دکوراتیو می گویند که به زیباتر دیده شدن فضا و تاکید روی عناصر خاص کمک می کند. شکل چراغ ها و عناصر روشنایی به دلیل زیبایی شناسی اهمیت بالایی دارد و طراحان حساسیت بالایی در انتخاب آن دارند. از سوی دیگر باید به مشخصه های نوری مثل دمای رنگ نور (گرمی و سردی نور) و وضوح (CRT) آن نیز توجه شود.

رنگ مناسب در طراحی داخلی ویلا

رنگ یکی از اصول طراحی است که هم در معماری و هم در دکوراسیون اهمیت دارد. رنگ نقش اساسی در ایجاد حس و حال یک فضا خصوصاً دکوراسیون داخلی ویلا دارد. همچنین بطور مستقیم می تواند بر حس ما از مقیاس فضا اثر بگذارد. رنگ های روشن فضا را بزرگتر و دلبازتر و رنگ های تیره فضا را کوچک تر و دنج تر نشان می دهند. همچنین هر یک از رنگ ها به طور مستقیم بر ذهن و احساسات ما تاثیرگذاشته و برداشت های گوناگونی ایجاد می کنند. به این منظور باید جمیع اصول و توجهات لازم هنگام انتخاب رنگ در نظرگرفته شود. مهم ترین این اصول، آشنایی با علم هارمونی رنگ ها است که درباره چگونگی ترکیب و کنارهم قرار گرفتن رنگهای مختلف صحبت می کند.

مشاهده مطلب: طراحی نما ساختمان

مبلمان درخور در ویلا

انتخاب درست مبلمان و اکسسوری و همچنین چیدمان اصولی آن ها اهمیت بسیار زیادی در تحقق اصول طراحی ویلا و استانداردهای آن دارد. برای آنکه یک چیدمان زیبا، راحت و کاربردی داشته باشید باید اصول خاصی را در کارتان رعایت کنید. انتخاب مبلمان و اکسسوری و چیدمان آن در فضای داخل متاثر از اصول مختلفی است. این اصول می توانند به شکل مستقیم یا غیرمستقیم در امر انتخاب و چیدمان ما تاثیر بگذارند. مهم ترین آن ها «اندازه فضا»، «شکل و تناسبات فضا» و «سبک طراحی داخلی» هستند. تیم حرفه ای ما مجموعه همه این اصول را هنگام انتخاب مبلمان و اکسسوری و چیدمان در کار شما رعایت خواهد کرد. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، مقاله «مبلمان در طراحی داخلی»  اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار خواهد داد.

همه چیز در اصول معماری و اصول طراحی داخلی یا رعایت کلی نکات یا اصول طراحی ویلا خلاصه نمی شود. طرح ویلا باید بگونه ای باشد که با هزینه ای معقول ساخته و اجرا شود. هزینه و قیمت ویلا وابسته به عوامل بسیار زیادی است. نوع مصالح، کاربری، سبک، سادگی یا پرکار بودن طرح، متراژ، موقعیت و … همگی عواملی هستند که در هزینه و قیمت طرح و ساخت تاثیرگذار هستند. مثلاً نباید انتظار داشت هزینه طراحی و ساخت یک ویلای مدرن در لواسان، با یک ویلای کلاسیک در کرج یا یک ویلای دوبلکس در آبسرد برابری کند.

هزینه و قیمت طراحی ویلا وابسته به عوامل بسیار زیادی است. سبک، سادگی یا پرکار بودن طرح، متراژ، موقعیت و … همگی عواملی هستند که در هزینه و قیمت طراحی تاثیرگذار هستند. بصورت کلی مهم ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه «متراژ»، «تعداد آلترناتیو طراحی» و « مدارک درخواستی» هستند. باتوجه به تعدد عوامل موثر در هزینه، به منظور برآورد دقیق، مشخصات پروژه خود را از طریق صفحه سفارش طراحی به ما ارسال نمایید.

جدول زیر باتوجه به نوع مدارک درخواستی شما که می تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد، یک برآورد حدودی ارائه می کند. این مدارک شامل: سه بعدی /  نقشه دو بعدی فاز 1 /  نقشه  اجرایی فاز 2 هستند.

عنوان خدمات

قیمت هر مترمربع (بسته به زیربنای پروژه)

سه بعدی

45000 تا 90000

سه بعدی+ نقشه دوبعدی (فاز یک)

70000 تا 140000

سه بعدی + نقشه دوبعدی (فاز یک) + نقشه اجرایی (فاز دو)

130000 تا 260000

در صورتی که قصد بازسازی یا ساخت ویلا منطبق با همه اصول طراحی ویلا را دارید و در جستجوی هزینه های آن هستید، باید بگوییم عوامل زیادی در هزینه ساخت و بازسازی ویلا موثر است. مثلاً نوع و کیفیت مصالح تاثیر بسیار زیادی در تعیین هزینه هایتان دارد. برای نمونه قیمت مصالح سنگ تراورتن، قیمت سنگ گرانیت، قیمت سیمان شسته، قیمت ترمو وود و … همگی متفاوت هستند. همچنین مجریان و پیمانکاران مختلف باتوجه به تجربه، دقت و ظرافت خود و کیفیت اجرا دستمزدهای متفاوتی دارند. سبک و میزان پیچیدگی طرح از دیگر عوامل تاثیر گذار در هزینه و قیمت شما خواهد بود. البته دقت کنید میزان متراژ زیربنا، تعداد طبقات و موقعیت و مواردی هستند که نباید تاثیر آن ها در هزینه ها غافل شوید.

با تمام این اوصاف تمام تلاش ما بعنوان طراح بر این است که طرحی در چارچوب بودجه شما ارائه کنیم. بنابراین حتما در هنگام سفارش ما را از بودجه، خواسته ها و نیازهای دقیقتان مطلع کنید. مخصوصاً در صورتی که محدودیت بودجه ای دارید، به ما اطلاع دهید تا یک طرح اقتصادی و متناسب به شما ارائه دهیم. بصورت کلی هزینه های مربوط به اجرا و ساخت به شرح زیر خواهد بود. در صورتی که سوال یا نقاط ابهامی دارید می توانید آن را با مشاوران باتجربه استودیو آرانو در میان بگذارید.

عنوان خدمات

هزینه بسته به پروژه

هزینه مصالح و اجرا در صورت «بازسازی»

2 تا 10 میلیون تومان (هر مترمربع)

هزینه مصالح و اجرا در صورت «ساخت» از صفر

10 تا 20 میلیون تومان (هر مترمربع)

هزینه دستمزد مجری یا سازنده (ساخت یا بازسازی)

10 تا 20 درصد کل هزینه ( به روش مدیریت پیمان)

اگر علارغم تمام توضیحاتی که در این مقاله دریافت کرده اید، ابهامات و سوالاتی درباره  اصول طراحی ویلا یا موارد دیگری دارید، با ما در صفحه «دریافت مشاوره» در تماس باشید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه کاربردی ترین راهکارهای ویژه فضایتان هستند.

اگر مایل هستید به شکل ویژه تری برایتان وقت بگذاریم و یک طرح اختصاصی با درنظرگرفتن مصالح مناسب ویلا و همه فاکتورهای دیگر برای شما آماده کنیم، می توانید درخواست خود را از صفحه «سفارش طراحی آنلاین» به ما ارسال کنید. آرانو یکی از بهترین شرکت های طراحی در کشور با بیش از یک دهه سابقه است. خدمات آرانو شامل ارائه «رندرهای سه بعدی و شبیه سازی شده از ویلا شما» به همراه «نقشه دوبعدی فاز یک و فاز دو» و «ساخت و نظارت بر اجرا»است و همه نیازهایتان را پوشش می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top