مصالح مناسب ساخت ویلا / سنگ، بتن، سیمان، آجر، چوب، فلز و ...

مصالح مناسب ساخت ویلا

انتخاب مصالح مناسب ویلا کمک می کند ویلای شما در عین صرف هزینه ای منطقی، عمر و دوام بالایی داشته و کیفیت فضایی مطلوبی برایتان ایجاد کند. از سوی دیگر ساخت ویلایی خاص و لوکس جز با انتخاب و کنار هم قرار دادن درست مصالح مختلف امکانپذیر نیست. تفاوتی نمی کند قصد فروش یا استفاده از ویلا را داشته باشید، استفاده از مصالح مناسب می تواند برای شما ارزش افزوده ایجاد کند. این ارزش افزوده از جلب توجه عابرین  و میهمانان گرفته تا  افزایش قیمت اجاره و فروش را شامل می شود. ما در این مقاله صفر تا صد مصالح مناسب ساخت ویلا را همراه تعداد زیادی نمونه بررسی می کنیم. در صورت تمایل به سفارش طراحی از طریق لینک مربوطه اقدام بفرمایید.

انتخاب متریال و مصالح مناسب ساخت ویلا

مصالح ویلا؛ ویژگی های متفاوتی از نظر قیمت، ابعاد، جلوه ظاهری، دوام، مقاومت فیزیکی و شیمیایی، وزن (سبکی) بافت، زمان اجرا، مقاومت برابر زلزله، آتش سوزی و … دارند. هنگام انتخاب هر یکی از این متریال ها علاوه بر ویژگی آن ها باید به همسایگی و بافت پیرامون نیز دقت کرد. گاهی انتخاب معمار ایجاد تضاد با زمینه است، گاهی نیز ایجاد هماهنگی با بافت پیرامون را بر می گزیند. معمولاً دیدگاه های شهری در انتخاب مصالح طراحی به ایجاد پیوستگی با بناهای همجوار و بدنه شهری تاکید می کنند. این دیدگاه بر کاهش آشفتگی و تعدد سبک و مصالح تمرکز دارد و بر اساس آن هر کس نمی تواند بنابر نظر و سلیقه خودش بدون توجه به بافت پیرامون، نماسازی کند. گاهی به دلیل انتخاب معمار، واجد ارزش نبودن بافت پیرامونی، سلیقه کارفرما و … مصالح ویلا ممکن است تا حدی متفاوت با اطراف باشد.

در انتخاب مصالح مناسب ویلا اعم از صلب (مثل سنگ، آجر و …) و شفاف (شامل شیشه  پنجره ه ها و …) خصوصاً در مناطق با اقلیم خاص مثل شمال کشور، مناطق کوهستانی یا ساختمان های مجاور اتوبان و مناطق پر سر و صدا باید به مقوله کنترل صدا، رطوبت و انرژی نیز توجه کرد. ویژگی هایی مانند رنگ، ظرفیت حرارتی، میزان عایق بودن در برابر سرما و گرما، میزان انتقال صوت و … هنگام انتخاب باید لحاظ شوند. به طور کلی شرایط آب و هوایی، محل و اقلیم نقش اساسی و محوری در تعیین استراتژی انتخاب مصالح خواهند داشت. طراح می تواند با در نظر گرفتن همه شرایط تصمیم بگیرد که از یک نوع، دو یا سه نوع مصالح یا یک حجم ترکیبی استفاده نماید.

مصالح کم هزینه در طراحی و ساخت ویلا

پارامترهای زیادی تعیین کننده هزینه ساخت ویلا هستند. برای نمونه مصالح، متراژ، موقعیت، حجم و پیچیدگی طراحی، دستمزد و کیفیت اجرا بطور مستقیم بر هزینه ها تاثیر می گذارند. اما در این میان در یک زمین مشخص با متراژ معلوم (که شما دیگر اختیاری در تغییر آن ندارید.) می توانید به کمک پارامترهای مصالح و نوع طراحی هزینه ها را مدیریت کنید. نوع طراحی می تواند تاثیر بسزایی در هزینه ها داشته باشد. هر چه کارهای حجمی و جزئیات خاص و زمان بر در اجرا کمتر باشد هزینه ها کاهش پیدا می کند. اما در سوی دیگر نوع متریال هم در قیمت اجرا تعیین کننده است.

بطور کلی برخی متریال ها (به دلیل منشاٌ، وارداتی یا کمیاب بودن) لوکس تر و گران تر هستند. مثلاً مصالح طبیعی مثل چوب و سنگ نسبت به مصالح دست ساز همچون سیمان و آجر گران تر هستند. درجه بندی مصالح نیز قیمت آن را تعیین می کند. مثلا سنگ های کم رگه و انواعی که یکدست و بدون خلل و فرج هستند درجه یک بوده و قیمت بالاتری می خورند. هرچه ابعاد و وزن مصالح بیشتر و نصب آن سخت تر باشد، قیمت متریال و اجرا افزایش می یابد. مثلا سرامیک اسلب نسبت به تایل گران تر بوده و اجرت نصب بالاتری دارد. اگر به دنبال کم هزینه ترین و ارزان ترین مصالح مناسب ساخت ویلا هستید، انواع  سیمان (مثل سیمان شسته، سیمان لیسه ای و …) و سپس پنل های آماده مصنوعی (مثل سمنت بورد، کامپوزیت و پنل های پایه پلاستیک) نسبت به بقیه ارزان تر هستند.

مصالح سریع الاجرا در طراحی و ساخت ویلا

بصورت کلی مصالح با سیستم نصب و اتصالات ساده تر مثل اتصال خشک نسبت به متریال هایی که اتصال ملات یا دوغابی دارند، سریع تر و در زمان کمتری اجرا می شوند. مثلا ترمووود خیلی سریع تر نسبت به سنگ نصب و اجرا می شود. همچنین هر چه ابعاد متریال بزرگتر باشد، سرعت اجرا افزایش می یابد. مثلاً  آجر به دلیل ابعاد ریز نسبت به متریال های با تایل بزرگ مثل ورق آلومینیومی زمان بیشتری برای اجرا نیاز دارند. بصورت کلی می توان انواع پنل های سبک پیش ساخته (مثل سمنت بورد، کامپوزیت و پنل های پایه پلاستیک) را سریع الاجرا ترین انواع مصالح مناسب ساخت ویلا نامید. 

مشاهده مطلب: بازسازی منزل مسکونی

مصالح نوین و جدید در طراحی و ساخت ویلا

مصالح مناسب ویلا همه روزه در حال توسعه و متداول شدن هستند. بیشتر این متریال ها جدید بر پایه اصلاح نواقص مصالح سنتی حاصل می شوند. معمولاً متریال ها نوین، شیوه ساخت ترکیبی دارند و ویژگی چند مصالح پایه ای و سنتی را با یکدیگر ترکیب می کنند. مثلاً «تراکوتا» نوعی سفال پخته (آجر) است که معایب آجر های قدیمی شامل وزن، ابعاد ریز و اجرای سخت را برطرف نموده. تراکوتا ابعاد بزرگتری نسبت به آجر سنتی داشته، سبک تر است و به شیوه خشک (به جای دوغابی) اجرا می شود.

ورق «هانی کامپ»، یکی دیگر از مصالح جدید شامل دو ورق آلومینیومی با اتصال لانه زنبوری در وسط است. این اتصال سبب افزایش مقاومت و دوام ورق در عین سبکی آن می شود. انواع مصالح ترکیبی دیگری همچون «سنگ های پلیمری» و «سرامیک های پلیمری» امروزه رواج یافته است. سنگ و سرامیک پلیمری، بسیار سبک تر از سنگ و سرامیک معمولی بوده و مقاومت بسیار بالاتری دربرابر ضربه و خردشدگی دارد. «GFRC» نیز از مصالح جدید و پرطرفدار نوین است که امروزه بسیار متداول شده اند. در این متریال با ترکیب الیاف شیشه در دانه بندی بتن یک محصول سبک با شکل پذیری بالا خلق شده کی می تواند هر فرمی را داخل قالب به خود بگیرد.

مصالح مناسب ساخت ویلا مدرن

بتن، شیشه و فلز مهم ترین مصالح مناسب ویلا در سبک مدرن هستند. تقریبا همه آن ها پس از انقلاب صنعتی در معماری رواج یافتند. در این میان بتن را می توان اصلی ترین متریال معماری مدرن نامید. این متریال الهام بخش معماران بزرگی همچون لوکوربوزیه و میس و ندروهه بوده و به دفعات توسط آن ها در آثار مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. انواع فلزات همچون آلومینیوم، فولاد و آلیاژهای آن از دیگر متریال ها پر استفاده این سبک هستند. این مصالح به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه و کشش، شکل پذیری و حس صنعتی به سرعت در صنعت ساختمان کاربردی شدند. در سمت دیگر می توان شیشه را عضو جدانشدنی از سبک مدرن نامید. شیشه به دلیل شفافیت و ارائه منظر خوب، از مصالح مناسب ویلا محسوب می شود. نمونه تمام عیار آن را می توان در آثار معمارانی همچون فیلیپ جانسون مشاهده نمود.

 

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر اداری

مصالح مناسب ساخت ویلا در شمال ​

یکی از عومل تاثیرگذار در انتخاب مصالح مناسب ویلا، اقلیم منطقه است. ایران به عنوان یک کشور بزرگ، چندن اقلیم و خرد اقلیم مختلف را پوشش می دهد. از نواحی کوهستانی و سرد گرفته تا اقلیم گرم و خشک و اقلیم مرطوب. در این میان انتخاب مصالح مناسب ویلا در اقلیم مرطوب و پر از بارندگی شمال کشور چالش های زیادی دارد. بطور کلی برای ویلا در شمال کشور توصیه می کنیم به سراغ متریال هایی بروید که یا آب دوست هستند یا جذب آب پایینی دارند.

مثلا انواع سیمان و بتن آب دوست هستند و می توان آن ها را مناسب ترین مصالح طراحی در شمال دانست. همچنین برخی متریال ها فرآوری شده با پایه پلاستیک یا مواد مصنوعی مثل چوب پلاست ها و پنل های پی وی سی و … را هم می توان قابل استفاده ارزیابی کرد. سنگ و آجر باید با دقت بیشتری در این اقلیم استفاده شوند.  همچنین در سمت مقابل توصیه می کنیم تا حد امکان از فلز در شمال کشور پرهیز کنید. چرا که فلزات در آب و هوای مرطوب خیلی سریع زنگ می زنند، خورده شده و از بین می روند.

انواع متریال و مصالح ساخت ویلا

مصالح مناسب ساخت ویلا : سنگ

سنگ را می توان با دوام ترین و پر طرفدار ترین مصالح مناسب ویلا دانست. سنگ و سرامیک به دلیل ماهیت خود در برابر ضربه و عوامل مختلفی مثل فرسایش بسیار مقاوم هست. بیشتر سنگ و سرامیک ها به دلیل سطح صیقلی و صاب خورده شان، کثیفی و گرد و غبار را جذب نمی کنند و کمتر نیازمند نظافت و تمیز کردن هستند. سنگ و سرامیک می توانند بصورت خشک  (با اسکوپ) یا با چسب و ملات اجرا شوند. این مصالح تنوع رنگ و طرح بسیار بالایی دارند. تراورتن را می توان یکی از متداول ترین و بهترین نوع مصالخ مناسب ساخت ویلا دانست. سنگ هایی مثل گرانیت، چینی و … نیز از انواع متداول هستند. دقت کنید سنگ باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • قابلیت برش کاری و گرفتن یکی از پرداخت های مختلف (مثل ساب زدن، چکش کاری، سند بلاست، فلیم کردن و …)
  • برخورداری از مقاومت خمشی و کششی و ضربه پذیری کافی (خورد نشدن حین حمل، نصب و …)
  • مقاومت در برابر فرسایش و اکسیداسیون ( عواملی مثل یخ زدگی، نفوذ آب، شوره زدن، زرد شدن و زنگابه زدن)
  • نصب آسان (مثلاً جذب آب و چسبندگی مناسب به ملات)
  • دوام و حفظ رنگ و شکل ظاهری به مرور زمان (در اثر قرارگیری برابر آفتاب و سایر  شرایط جوی)

مصالح مناسب ساخت ویلا : سنگ​

مصالح مناسب ساخت ویلا : میکروسمنت / بتن / سیمان​

میکروسمنت ، سمنت بورد ، بتن اکسپوز ، انواع سیمان مثل سیمان لیسه ای ، سیمان شسته و … از جدید ترین و پر طرفدارترین مصالح خصوصاً در نمای ویلاها هستند. ساختمان هایی که با این متریال ساخته می شوند جلوه بسیار مدرن، لوکس و مینیمالی پیدا می کنند و بسیار ساده جذاب هستند. بطور کلی مصالحی همچون میکروسمنت ، بتن و سیمان در عین جذابیت بالا، هزینه نسبتاً مناسبی دارند و می تواند سریع اجرا شوند. این مصالح برای حفظ دوام باید با دانه بندی مناسب و مصالح با کیفیت و با دقت اجرا شوند. در فواصل مشخص استفاده از چفت و تقسیم بندی برای پیشگیری از ایجاد ترک ضروری است.

دقت کنید برای اطمینان از زیبا شدن بنا باید ضمن اجرای درست و با ظرافت از مصالح با کیفیت استفاده شود. این نوع مصالح در گذشته متریال پرطرفداری در ایران نبودند؛ اما امروزه با رواج سبک های مدرن و مینیمال بسیار بیش از پیش از آن استقبال می شود. سیمان، بتن و … می توانند در برابر اتفاقاتی مانند زلزله، آتش سوزی و … مقاومت خوبی نشان دهند. از سوی دیگر به راحتی قابل ترمیم و بازسازی هستند. ویژگی دیگر این نوع متریال، تنوع بالایی رنگی است. شما می تواند با ترکیب رنگدانه های مختلف هر ترکیب رنگی را به وجود آورید.

مصالح مناسب ساخت ویلا : سیمان، بتن ، میکروسمنت یا سمنت بورد

مصالح مناسب ساخت ویلا : آجر​

قدیمی ترین و محبوب ترین مصالح مناسب ویلا و خانه های قدیمی ایران، آجر می باشد. آجر از دیرباز کاربرد بسیاری در ساخت خانه ها و بناهای ایرانی داشته است. در گذشته استفاده از آجر فشاری بسیار متداول تر بود. اماً امروزه با ورود آجر پلاک یا نسوز به بازار، این نوع آجر به دلیل سبکی و سهولت اجرا طرفداران بیشتری دارد. آجر می تواند هم با سیستم نما خشک هم با سیستم ملاتی یا دوغابی نصب و اجرا شود. هنگام استفاده از این متریال دقت و کیفیت اجرا تاثیر بالایی در زیبایی و دوام آن دارد.

آجرها امروزه تنوع رنگ، ابعاد و بافت بسیار زیادی پیدا کرده اند و از مصالح در دسترس و ساده جهت تهیه هستند. استفاده از آجرهای کامل و بدون شکستگی، انتخاب جهت و چینش مناسب آجرها و همچنین اندازه و رنگ مناسب در بندها به زیبایی بیشتر کمک خواهد نمود. از مزایای دیگر آجر قیمت نسبتاً مناسب و مقاومت در برابر رخدادهایی مثل آتش سوزی است. اما آجر بار مرده زیادی نسبت به نماهای مدرن و مصالح جدید به ساختمان وارد می کند. نگرانی دیگر درباره آجر، امکان شوره زدن و سفیدک زدن به مرور زمان است. به همین دلیل ضمن استفاده از پوشش های نانو حین نصب توصیه می شود برای حفظ زیبایی و ظاهر ساختمان به آن رسیدگی شود.

مصالح مناسب ساخت ویلا : آجر​

مصالح مناسب ساخت ویلا : چوب و ترموو وود​

چوب به عنوان یکی از مصالح طبیعی و دوستدار محیط زیست طرفداران خاص خود را دارد. ذات طبیعت دوست انسان همیشه به دنبال استفاده از مصالح طبیعی در محیط زندگی خود بوده است. مصالح طبیعی ضمن اینکه یادآور طبیعت برای ما هستند می توانند به حفظ محیط زیست کمک کنند. چوب از جمله مصالحی است که می تواند دوباره به طبیعت برگشته و بازیافت یا تجزیه شود. چوب به شکل های مختلفی مثل ترموو وود، اچ پی ال و … استفاده می شود. چوب را می توان یکی از مصالح مناسب ویلا و خانه های مسکونی دانست. ترمووودها با رنگ، بافت و ابعاد متفاوت می توانند جلوه بسیار زیبایی به ویلای شما دهند.

یکی از نگرانی ها همیشگی درباره استفاده از چوب، مقاومت آن برابر حشرات، رطوبت، شرایط جوی و … است. امروزه خوشبختانه به کمک انواع روش ها صنعتی و با استفاده از روغن ها یا مواد شیمیایی، چوب فرآوری یا ترمو می شود. چوب با ترموو شدن در برابر رطوبت و … مقاوم می گردد، اما با توجه به زیاد شدن انواع غیر استاندارد و نامرغوب ترموو وود در بازار در تهیه آن باید دقت لازم را لحاظ کنید. ترموو وود ها در ایران بیشتر از طریق کشورهایی مثل فنلاند تامین می شوند. چوب ها در دو نوع کلی دسته بندی می شوند: چوب های جنگلی (پهن برگ یا سخت چوب) مثل زبان گنجشک و بلوط که مقاوم و ضربه پذیر و البته گران هستند. چوب های سوزنی برگ (یا نرم چوب) مثل کاج، روسی و تبریزی که نرم و شکل پذیر و ارزان تر هستند.

مصالح مناسب ساخت ویلا : چوب و ترموو وود​

مصالح مناسب ساخت ویلا : کامپوزیت​​

کامپوزیت از مصالح متاخر مورد استفاده در ساختمان سازی است که به تازگی وارد این صنعت شده است. کامپوزیت به صورت عمومی به متریال هایی که حاصل ترکیب چند ماده مختلف هستند، اطلاق می شود. کامپوزیت از دو ورق آلومینیومی و یک هسته یا لایه پر کننده از مواد سبک معدنی مثل پلی اتیلن تشکیل می شود که روی کل پنل با رنگ پلی استر و نانو کاور شده است. کامپوزیت به دلیل ویژگی های خاص خود بیشتر مناسب  آپارتمان ها و برج ها و کاربری های تجاری و اداری محسوب می شود. این مصالح به دلیل حس ماشینی و صنعتی کمتر در خانه های مسکونی و ویلاها بکار می رود.

نمونه مصالح کامپوزیت

مصالح مناسب ساخت ویلا : GFRC​

GFRC ( جی اف آر سی ) نسل جدیدی از مصالح مورد استفاده در ساختمان سازی است که نوعی ترکیب بتن با الیاف شیشه است که به کمک قالب ساخته می شود. این مصالح ترکیبی، وزن بسیار کمی داشته و می تواند تنوع شکل و فرم بالایی بپذیرد. GFRC دوام بالایی دارد و در شرایط مختلف اقلیمی و تقریبا در هر سطحی اعم از صاف و منحنی و … قابل استفاده است. این نوع مصالح کمتر در ویلاها و خانه های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.

نمونه مصالح : GFRC

مصالح مناسب ساخت ویلا : فلز​

فلزات از مصالح صنعتی، مدرن و جدید هستند که پس از انقلاب صنعتی وارد معماری شدند. انواع آهن، فولاد (آلیاژ آهن و کربن)، فولاد ضد زنگ یا استینلس استیل (آلیاژ فولاد و کروم)، فولاد گالوانیزه (با پوشش روی)، آلومینیوم، مس، برنز، کورتن استیل (آلیاژ فولاد، کروم و مس) و … به شکل ورق، استرچ متال، پانچ متال، قوطی، ناودانی و … می توانند در حجم ویلا مورد استفاده قرار گیرند. فلزات به دلیل تنوع و قابلیت برش و طرح پذیری بسیار کاربردی هستند و جلوه زیبایی به بنا می بخشند؛ ضمناً جزئیات را ارتقاء می دهند. فلزات امکان برش لیزری پترن ها مختلف روی خود را دارند؛ به همین جهت برای ساخت موتیف و الگوهای دیداری به شکل پارامتریک و … بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی مثبت فلز امکان تعریف ابعاد و اندازه پانل ها (مدول ها) و طرح پذیری آن ها است که دست طراح را باز می گذارد. برخی از فلزات مثل آهن وزن بالایی داشته و مقاومت کمی در برابر زنگ زدگی دارند. اما انواع آلومینیوم و فولاد ضد زنگ (استینلس استیل)، سبک تر بوده و در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند. همچنین به کمک روش هایی مثل آنادایز (ممزوج کردن فلز به روش کاتد و آند با مایع الکترولیت) و رنگ های پودری الکترواستاتیک می توان فلزات را برابر فرسایش مقاوم کرد. برخی فلزات دیگر مثل برنز و مس مثل علارغم اینکه به مرور در برابر اکسیژن و رطوبت واکنش نشان داده و  تغییر رنگ می یابند، زیبا و جذاب هستند. فلزاتی مانند کورتن استیل مقاومت خوبی در برابر زنگ زدگی دارند و تنها از تشکیل یک لایه زنگ سطحی روی خود، رنگ جالبی پیدا می کنند.

مصالح مناسب ساخت ویلا : فلز​

مصالح مناسب ساخت ویلا : شیشه​

مصالح شیشه به دلیل دید و منظر و استفاده حداکثری از نور روز کاربرد زیادی در ویلاها دارند و ضمناً جلوه خاصی برای استفاده کنندگان فضا فراهم می کنند. شیشه از این نظر یک متریال خاص محسوب می شود که میان سایر مصالح مناسب ویلا یکه تازی می کند. اما در سوی مقابل یکی از معایب شیشه ضریب انتقال حرارتی بالای آن است که البته امروزه با استفاده از تکنولوژی های جدید و چند جداره کردن سطوح شیشه ای تا حد زیادی حل می شود. نگرانی دیگر پیرامون شیشه مقاومت آن در برابر حواثی مثل زلزله و آتش سوزی است.

برای حفظ ایمنی برابر اتفاقات این چنینی، بهتر است از انواع سکوریت یا لمینت استفاده نمایید همچنین استفاده از چند جداره شیشه می تواند عایق بودن صوتی و حرارتی را افزایش دهد و به کنترل مصرف انرژی در ساختمان کمک کند. سطوح شیشه ای می توانند با پنجره های فریم دار قدی، شیشه های فریم لس یا سیستم اسپایدر، کرتین وال و … اجرا شوند. شیشه ها از نظر رنگ بندی تنوع زیادی دارند و انواع شفاف (کلیر و سوپر کلیر) یا دودی متداول تر هستند. 

مصالح مناسب ساخت ویلا : شیشه​

هزینه و قیمت طراحی و ساخت ویلا وابسته به عوامل بسیار زیادی است. نوع مصالح، کاربری، سبک، سادگی یا پرکار بودن طرح، متراژ، موقعیت و … همگی عواملی هستند که در هزینه و قیمت طرح و ساخت تاثیرگذار هستند. مثلاً نباید انتظار داشت هزینه طراحی و ساخت یک ویلای مدرن در لواسان، با یک ویلای کلاسیک در کرج یا یک ویلای دوبلکس در آبسرد برابری کند.

هزینه و قیمت طراحی ویلا وابسته به عوامل بسیار زیادی است. سبک، سادگی یا پرکار بودن طرح، متراژ، موقعیت و … همگی عواملی هستند که در هزینه و قیمت طراحی ویلا تاثیرگذار هستند. بصورت کلی مهم ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه طراحی «متراژ»، «تعداد آلترناتیو طراحی» و « مدارک درخواستی» هستند. باتوجه به تعدد عوامل موثر در هزینه بهتر است به منظور برآورد دقیق، مشخصات پروژه خود را از طریق صفحه سفارش طراحی به ما ارسال نمایید.

جدول زیر باتوجه به نوع مدارک درخواستی شما که می تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد، یک برآورد حدودی ارائه می کند. این مدارک شامل: سه بعدی /  نقشه دو بعدی فاز 1 /  نقشه  اجرایی فاز 2 هستند.

عنوان خدمات

قیمت هر مترمربع (بسته به زیربنای پروژه)

سه بعدی

45000 تا 90000

سه بعدی+ نقشه دوبعدی (فاز یک)

70000 تا 140000

سه بعدی + نقشه دوبعدی (فاز یک) + نقشه اجرایی (فاز دو)

130000 تا 260000

 

در صورتی که قصد بازسازی یا ساخت ویلا دارید و در جستجوی هزینه های آن هستید، باید بگوییم عوامل زیادی در هزینه ساخت و بازسازی ویلا موثر است. مثلاً نوع و کیفیت مصالح تاثیر بسیار زیادی در تعیین هزینه هایتان دارد. برای نمونه قیمت مصالح سنگ تراورتن، قیمت سنگ گرانیت، قیمت سیمان شسته، قیمت ترمو وود و … همگی متفاوت هستند. همچنین مجریان و پیمانکاران مختلف باتوجه به تجربه، دقت و ظرافت خود و کیفیت اجرا دستمزدهای متفاوتی دارند. سبک طراحی و میزان پیچیدگی طرح از دیگر عوامل تاثیر گذار در هزینه و قیمت شما خواهد بود. البته دقت کنید میزان متراژ زیربنا، تعداد طبقات و موقعیت و مواردی هستند که نباید تاثیر آن ها در هزینه ها غافل شوید.

با تمام این اوصاف تمام تلاش ما بعنوان طراح بر این است که طرحی در چارچوب بودجه شما ارائه کنیم. بنابراین حتما در هنگام سفارش ما را از بودجه، خواسته ها و نیازهای دقیقتان مطلع کنید. مخصوصاً در صورتی که محدودیت بودجه ای دارید، به ما اطلاع دهید تا یک طرح اقتصادی و متناسب به شما ارائه دهیم. بصورت کلی هزینه های مربوط به اجرا و ساخت به شرح زیر خواهد بود. در صورتی که سوال یا نقاط ابهامی دارید می توانید آن را با مشاوران باتجربه استودیو آرانو در میان بگذارید.

عنوان خدمات

هزینه بسته به پروژه

هزینه مصالح و اجرا در صورت «بازسازی»

2 تا 10 میلیون تومان (هر مترمربع)

هزینه مصالح و اجرا در صورت «ساخت» از صفر

10 تا 20 میلیون تومان (هر مترمربع)

هزینه دستمزد مجری یا سازنده (ساخت یا بازسازی)

10 تا 20 درصد کل هزینه ( به روش مدیریت پیمان)

اگر علارغم تمام توضیحاتی که در این مقاله دریافت کرده اید، ابهامات و سوالاتی درباره طراحی ویلا یا موارد دیگری دارید، با ما در صفحه «دریافت مشاوره» در تماس باشید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه کاربردی ترین راهکارهای ویژه فضایتان هستند.

اگر مایل هستید به شکل ویژه تری برایتان وقت بگذاریم و یک طرح اختصاصی با درنظرگرفتن مصالح مناسب ویلا و همه فاکتورهای دیگر برای شما آماده کنیم، می توانید درخواست خود را از صفحه «سفارش طراحی آنلاین» به ما ارسال کنید. آرانو یکی از بهترین شرکت های طراحی در کشور با بیش از یک دهه سابقه است. خدمات آرانو شامل ارائه «رندرهای سه بعدی و شبیه سازی شده از ویلا شما» به همراه «نقشه دوبعدی فاز یک و فاز دو» و «ساخت و نظارت بر اجرا»است و همه نیازهایتان را پوشش می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top