سبک های طراحی ویلا / ویلا به سبک روستیک و روستایی

شناخت انواع ویلا

ویلاها دسته ای از ساختمان ها مسکونی هستند که بصورت یک واحد مستقل حیاط دار ساخته می شوند.  ویلاها انواع گوناگونی دارند که هر یک مقتضیات خاص خود را داشته و نیازمند رعایت اصول خاصی در طراحی هستند. ویلاها را می توان بر اساس طبقات، متراژ، شکل زمین و محل احداث به انواع مختلفی دسته بندی نمود. ما در ادامه انواع ویلا را بر اساس «طبقات»، «متراژ»، «شکل زمین» و «محل احداث» به صورت اجمالی و دسته بندی شده بررسی می کنیم. شناخت انواع ویلا به شما کمک خواهد کرد تا نیازتان را بهتر بشناسید و بهتر و سریعتر در مسیر تحقق آن حرکت نمایید.

شناخت انواع ویلا بر اساس طبقات

خانه ویلایی یک طبقه / همکف / فلت

خانه ویلایی یک طبقه، همکف یا فلت در یک فلت همه فضاهای مورد نیاز شما را تامین می کند. به عبارتی همه فضاها در یک طبقه هم سطح قرار می گیرند که از طریق ورودی با حیاط در ارتباط است.  این طبقه ممکن است با حیاط هم تراز یا از طریق چند پله به آن مرتبط شود. خانه های ویلایی یک طبقه معمولا مساحت زیادی ندارند. جالب است بدانید برای بسیاری از افراد زندگی در یک خانه ویلایی نسبت به یک واحد آپارتمانی ارجحیت دارد. علت تمایل به زندگی در انواع ویلا یک طبقه یا همکف نسبت به واحد آپارتمانی، مستقل بودن و احساس آرامش و راحتی آن است. از سوی دیگر یک خانه ویلایی هرچند کوچک با داشتن حیاط و باغچه می تواند حس و حال بهتری به شما بدهد. اما در صورتی که عمر بنا بالا رفته باشد، احتمالاً نیازمند بازسازی و نوسازی آن خواهید بود تا بتواند مثل گذشته نیازهای شما را مرتفع کند.

- مزایا:

 • هزینه ساخت، بازسازی و نگهداری کم
 • سرعت و سهولت بازسازی و ساخت
 • مدیریت مصارف انرژی (برق، گاز و …)
 • سیرکولاسیون حرکتی مناسب به همه فضاها
 • ارتباط مستقیم همه فضاها به حیاط
 • برقراری امنیت ساده تر

- معایب:

 • عدم تفکیک زون خصوصی و عمومی
 • نداشتن دید و منظر مناسب به اطراف
 • کاهش نورگیری به دلیل نبودن در ارتفاع
 • محدودیت فضا

انواع ویلا نیم پیلوت

به بالاآوردن ساختمان برای ایجاد فضای پارکینگ و انبار در زیر آن «پیلوت» می گویند. در ساختمان ها پیلوت دار واحد مسکونی یک طبقه بالاتر از تراز زمین قرار می گیرند و فضای باز زیرین به پارکینگ، انبار یا موتورخانه اختصاص می یابد. در ویلاهای نیم پیلوت قسمتی از ساختمان ویلا برای ایجاد پیلوت حدود نیم طبقه یا یک طبقه در تراز بالاتر قرار می گیرد. معمولاً طبقات بالای پیلوت به اتاق ها و فضای خصوصی اختصاص داده می شود. با شناخت انواع ویلا نیم پیلوت متوجه خواهید شد که ایجاد پیلوت هزینه های ساخت و بازسازی ویلا را چندان افزایش نمی دهد اما می تواند فضای مسقفی برای پارکینگ و انبار به شما ارائه کند.

- مزایا:

 • هزینه ساخت، بازسازی و نگهداری مناسب
 • بازسازی و ساخت با سرعت مناسب
 • ایجاد فضای مسقف برای پارکینگ
 • تفکیک نسبی زون خصوصی و عمومی
 • ایجاد تنوع فرمی در حجم و نما

- معایب:

 • مصرف انرژی گرمایشی (گاز و …) بیشتر به دلیل افزایش جداره ها باز
 • اشغال قسمتی از فضای پلان بابت پله ها
 • نداشتن دید و منظر مناسب به اطراف در همه فضاها
 • نورگیری کم بعضی فضاها به دلیل نبودن در ارتفاع

خانه ویلایی دو طبقه یا ویلا دوبلکس

در طراحی داخلی انواع ویلا دوبلکس، فضاها در دو طبقه مجزا سازمان دهی می شوند. به این منظور معمولاً فضاهای خصوصی مثل اتاق ها خواب، حمام و نشیمن خصوصی در طبقه بالا و فضاهای عمومی مثل آشپزخانه، پذیرایی، محل تماشای تلوزیون، اتاق خواب میهمان و سرویس بهداشتی در طبقه پایین جانمایی می شوند. در ویلاهای دوبلکس به دلیل وجود عنصر ارتباطی عمودی (پله) می توان از آن در طراحی داخلی کمک گرفت و طرح های جذابی خلق نمود. همچنین می توان با باز گذاشتن قسمتی از سقف، یک فضای دبل هایت یا وید ایجاد کرد که جلوه و احساس عظمت چشمگیری به فضا می دهد. همچنین به دلیل ارتفاع گرفتن ساختمان، دید و منظر و نورگیری افزایش خواهد یافت.

- مزایا:

 • بهره گیری از دید و منظر مناسب به اطراف در طبقه بالا
 • نورگیری مناسب به اطراف در طبقه بالا
 • امکان ایجاد تنوع و انواع فضاهای دبل هایت
 • تفکیک مناسب زون خصوصی و عمومی
 • امکان ایجاد تنوع فرمی در حجم و نما

- معایب:

 • افزایش هزینه ساخت، بازسازی و نگهداری مناسب
 • افزایش زمان ساخت، بازسازی و نگهداری
 • مصرف انرژی (برق، گاز و …) بیشتر به دلیل افزایش زیربنا
 • اشغال قسمتی از فضای پلان بابت پله ها

ویلا تریپلکس یا سه طبقه

در طراحی داخلی انواع ویلا تریپلکس، فضاها در سه طبقه مجزا سازمان دهی می شوند. به این منظور معمولاً فضاهای خصوصی مثل اتاق ها خواب، حمام و نشیمن خصوصی در طبقات بالاتر و فضاهای عمومی مثل آشپزخانه، پذیرایی، محل تماشای تلوزیون، اتاق خواب میهمان و سرویس بهداشتی در طبقه میانی جانمایی می شوند. طبقه اول نیز به فضاهای خدماتی مثل استخر، سونا، باشگاه ورزشی، انبار، موتورخانه، پارکینگ و … اختصاص داده می شود. در ویلاهای تریپلکس به دلیل وجود عنصر ارتباطی عمودی (پله)  و امکان ایجاد فضاهای دبل هایت مختلف می توان طرح های جذابی خلق نمود. به دلیل ارتفاع گرفتن ساختمان خصوصاً در طبقات بالایی، دید و منظر و نورگیری به شکل چشمگیری افزایش خواهد یافت.

- مزایا:

 • دید و منظر بسیار مناسب به اطراف خصوصاً در طبقات
 • نورگیری بسیار مناسب به اطراف خصوصاً در طبقات
 • امکان ایجاد تنوع، بازی با لول ها و ایجاد دبل هایت
 • تفکیک مناسب زون خصوصی و عمومی و خدماتی
 • امکان ایجاد تنوع فرمی بسیار بالا در حجم و نما

- معایب:

 • افزایش هزینه ساخت، بازسازی و نگهداری مناسب
 • افزایش زمان ساخت، بازسازی و نگهداری
 • مصرف انرژی (برق، گاز و …) بیشتر به دلیل افزایش زیربنا
 • سیرکولاسیون حرکتی طولانی تر بین فضاهای مختلف

شناخت انواع ویلا بر اساس متراژ

طراحی داخلی ویلا کوچک و نقلی (100 متری و کمتر)

در ویلاهای کوچک و نقلی همه فضاها به صورت جمع و جور یا فشرده شده در کنار یکدیگر واقع می شوند.  در این حالت معمولا یک یا دو اتاق خواب کوچک، حمام و سرویس بهداشتی، آشپزخانه و یک فضای پذیرایی و نهار خوری داریم که در یک طبقه سازمان دهی شده اند. معمولا پذیرایی و آشپزخانه در ارتباط نزدیک با تراس، حیاط و فضای بیرون هستند.  باتوجه به کوچک بودن فضا یکی از پیشنهادات ما ایجاد تراس های روباز متعدد کنار آشپزخانه و پذیرایی به گونه ای است که قابلیت باز شدن پنجره و قرارگرفتن در امتداد فضای اصلی و اضافه شدن به آن را دارا باشند.

طراحی داخلی ویلا 100 تا 200 متری

ویلاهای 100 تا 200 متری می توانند به صورت نیم پیلوت یا دوبلکس طراحی شوند. در این ویلاها فضاهای خصوصی و عمومی قابل تفکیک هستند. معمولاً فضاهای خصوصی تر در طبقات بالایی و فضاهای عمومی تر در طبقات پایینی جانمایی می شوند. انواع ویلا 100 تا 200 متری می توانند 2، 3 یا 4 اتاق خواب داشته باشند که بسته به انتخاب کارفرما می تواند شامل اتاق خواب میهمان، اتاق خواب فرزندان، اتاق خواب والدین و … شود. همچنین در این پلان ها دست طراح در ایجاد فضاهای ابتکاری و خلاقانه جدید باز تر است.

طراحی داخلی ویلا بزرگ (200 متری و بیشتر)

انواع ویلا بزرگ و با مساحت های بیش از 200 متری معمولاً بصورت دوبلکس یا تریپلکس سازماندهی می شوند. در این ویلاها فضاهای متنوع و خلاقانه متفاوتی قابل دیزاین هستند. مثلاً می توانید انواع اتاق کار، مطالعه، فضای بازی، فضای دورهمی، فضای تلوزیون مجزا، آشپزخانه و تراس بزرگ و … داشته باشید. همچنین فضاها می توانند در طبقات مختلف تفکیک و زون های عمومی، خصوصی، خدماتی ایجاد شوند. از طرفی به دلیل افزایش زیربنا حجم بیرونی و نمای ویلا نیز می تواند دستخوش تغییر شده و با گرفتن تعاریف جدید یک ویلای لوکس و جذاب ایجاد کند.

مشاهده مطلب: طراحی نما ساختمان

شناخت انواع ویلا بر اساس شکل زمین

شناخت انواع ویلا بر اساس شکل زمین ما را از چالش های هریک آگاه می کند. طراحی و ساخت ویلا در زمین با مشخصات شکلی، ابعادی و ظاهری متفاوت می تواند گاهی چالش برانگیز باشد.  ممکن شما یک زمین شیبدار در منطقه ای کوهپایه ای داشته باشید یا زمین شما بسیار کوچک و کم عرض باشد. طراحی ویلا در زمین های قناس با اشکال مثلثی، ذوزنقه و … از دیگر موارد پرچالش است.

طراحی و ساخت انواع ویلا در زمین شیبدار

احتمال دارد که زمین شما باتوجه به توپوگرافی منطقه ای که در آن واقع است شیبدار باشد. ساخت ویلا روی زمین شیبدار همانقدر که چالش بر انگیز بوده و می تواند جذاب باشد و پتانسیل های بالایی در اختیار شما قرار دهد. مهم ترین نقطه قوت زمین شیبدار، امکان ایجاد دید و منظر مناسب به سوی پایین دست در صورت قرارگیری روی ارتفاع است. در این حالت می توانید حجم ویلا را کنسول کنید تا فرم قوی آن خودنمایی نموده و حس معلق بودن بدهد. پیشنهاد می کنیم فرم ویلا را طوری انتخاب کنید که نیاز به حجم زیاد خاکبرداری نداشته باشید.  معمولاً ساخت ویلا روی زمین شیبدار به دلیل حجم بالای خاکبرداری و فونداسیون متفاوت، پرهزینه تر است. لذا بهتر است ویلا هماهنگ با فرم زمین ساخته شود و حالت مطبق داشته باشد. توجه به سازه، زهکشی، مصالح نما و طراحی اصولی از نکات مهم اینگونه از انواع ویلا است.

انواع ویلا در زمین با عرض کم

بعضی از زمین ها عرض محدودی دارند یا قوانین منطقه اجازه ساخت ویلا در کل عرض زمین را نمی دهد. طراحی پلان در چنین زمین هایی با چالش سازمان دهی فضاها؛ تامین نورگیری و محدودیت عرضی فضاها و مسیرهای عبوری مواجه است. به همین دلیل طراحی در عرض کم نیازمند کمک گرفتن از یک تیم متخصص یا معمار باتجربه است تا بتواند همه این چالش ها را همزمان حل کند. از سوی دیگر عرض کم زمین نباید باعث شود که بنا ظاهر آپارتمانی با نمای فلت به خود بگیرد. بلکه باید ضمن تنوع فرمی و حجم بصری جذاب، ارتباط خوبی با حیاط و باغ داشته باشد. ضمناً سازه و تاسیسات فضا باید طوری جانمایی شوند که کمترین پرتی را در پلان ایجاد کنند.

انواع ویلا در زمین قناس (مثلثی، ذوزنقه و ...)

بسیاری از زمین ها، قطعات تفکیک شده با ابعاد نامتوازن یا اصطلاحاً قناس هستند. انواع زمین مثلثی و ذوزنقه ای و … از این دسته هستند. رفع قناسی با ترفندهای مختلفی امکانپذیر است. توصیه می کنیم محل ساخت ویلا جایی درنظر گرفته شود که حداقل تاثیرپذیری از قناسی زمین را داشته باشد. بهتر است قناسی تا حد ممکن در طراحی محوطه و خصوصاً باغچه ها و فضاهای سبز حل شود. در صورتی که محدوده و پلان ویلا تحت تاثیر قناسی قرارگرفت، سعی کنید با جانمایی فضاهای خدماتی در محدوده های زاویه دار، تا حد ممکن قناسی آن را کاهش دهید. مثلا تراس، انبار، کمد، حمام و سرویس بهداشتی مناسب قرارگیری در محدوده های قناسی هستند. همچنین گاهی می توان با طراحی پس و پیش، طوری حجم ویلا را سازمان دهی کرد که در عین نداشتن قناسی با فرم زمین هماهنگ شود.

مشاهده مطلب: بازسازی منزل مسکونی

طراحی و ساخت انواع ویلا در زمین کوچک و محدود

زمین های کوچک و محدود به دلیل متراژ پایین فضای بسیار کوچکتری جهت ساخت بنا در اختیار شما می گذارند. بدین منظور باید ابتدا با اطلاع از قوانین شهرداری و منطقه، حداکثر فضای قابل ساخت را تعریف کنید. در زمین های محدود همه فضاها در حداقل متراژ و حداقل استاندارد خود طراحی می شوند. بدین منظور معمار باید با مهارت تمام فضاها را طوری در پلان جانمایی کند که حداقل پرتی را داشته باشد. همچنین می توان با بعضی ترفندهای طراحی انعطاف پذیر، از بعضی فضاها استفاده چند منظوره نمود. مثلاً یک یا دو فضا با چند مکانیسم تعریف شده از قبل، قابلیت تبدیل شدن به یکدیگر را داشته باشند. (برای یک میز نهار خوری که روی دیوار جمع شود. یا یک تخت تاشو روی دیوار و …) همچنین توصیه می شود از ترفندهای مختلف دیزاین برای بزرگتر نشان دادن فضاها نسبت به ابعاد واقعی آن استفاده شود.

شناخت انواع ویلا بر اساس کاربری

هر ویلا برای مجموعه ای از نیازها برنامه ریزی، طراحی و ساخته می شود. این نیازها و طرز استفاده از بنا ممکن است متفاوت باشد. احتمال دارد کاربری ویلا طوری تعریف شده باشد که تنها در ایام محدودی از سال یا در بازه های زمانی مختلف مورد استفاده قرارگیرد. شاید برای گذران اوقات فراغت، تفریح، گرفتن حس حضور در طبیعت یا زندگی دائم هدف گذاری شود. بنابراین شناخت انواع ویلا از نظر نوع کاربری آن به شما دید بهتری درباره نیاز واقعی تان خواهد داد.

ویلا ییلاقی

وجود مناطق خوش آب و هوا در بسیاری از نقاط کشور سبب رشد ساخت ویلاهای ییلاقی شده است. لواسان، آبسرد و دماوند در استان تهران، کردان، چهارباغ، سهلیه، کوهسار، تهراندشت در استان البرز از جمله این مناطق ییلاقی هستند. در شمال کشور هم در شهرهای مختلفی همچون مازندران، گیلان، چالوس، نور، آمل، رامسر، متل قو، نوشهر و … ویلاسازی رواج زیادی دارد. ویلاهای ییلاقی معمولاً برای زندگی یا سپری کردن تعطیلات خصوصاً در ایام گرم سال مورد استفاده قرار می گیرند. مناطقی ییلاقی با داشتن خاک و آب مناسب امکان رشد و توسعه باغ و فضاهای سبز در اطراف ویلا را فراهم می کنند. در این نوع از ویلاها می توان انواع فضاهای باز، بسته و نیمه باز را با هم ترکیب کرد. توصیه می کنیم فرم و مصالح ویلا را با توجه به بستر قرارگیری انتخاب کنید.

مشاهده مطلب: سبک های طراحی نما

ویلا جنگلی

یکی از گونه ویلاهای محبوب و نوستالژیک برای بسیاری از افراد انواع ویلا جنگلی است. این نوع از ویلا در مناطق دارای پوشش گیاهی جنگلی خصوصاً شمال کشور رواج دارد. برای ارائه حس حضور و بودن در طبیعت و هماهنگی با محیط اطراف توصیه می کنیم از مصالح طبیعی مثل چوب و سنگ در ساخت آن استفاده شود. همچنین بهتر است فرم و حجم ویلا طوری سازمان دهی شود که بیش از آنکه خود را بر طبیعت دیکته کند، جزئی از آن حس شود. شما می توانید انواع سبک های ویلا همچون سبک مدرن، سبک مینیمال، سبک روستیک و … را در طراحی ویلای جنگلی  خود استفاده کنید. بهتر است طراحی ویلای خود را به یک فرد متخصص بسپارید تا همه اصول طراحی ویلا همچون هماهنگی با اقلیم و پیشبینی زیرساخت های تاسیساتی، سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع را در آن لحاظ کند.

مشاهده مطلب: بازسازی دفتر اداری

ویلا ساحلی / کنار دریا یا لب دریا

انواع ویلا ساحلی با فاصله اندکی از دریا یا در اطراف آن ساخته می شوند. برخورداری از دید و منظر مناسب و نسیم دریا از ویژگی های متمایز کننده ویلاهای ساحلی است. شاید از آن برای گذران اوقات فراغت و تعطیلات یا بصورت دائمی استفاده شود. بسیاری از شهرک ها و مناطق ساحلی قوانین مختلفی برای رعایت حریم دریا و حداکثر ارتفاع تعیین می کنند، که باید رعایت شود. توصیه می کنیم از یک معمار و طراح باتجربه برای ساخت ویلای ساحلی خود کمک بگیرید تا مسائل اقلیمی منطقه، سازه و فونداسیون مناسب در زمین سست ساحلی و … را به خوبی رعایت کند. فرم ویلا و سازمان دهی فضاها باید بگونه ای باشد که حداکثر تهویه و سیرکولاسیون هوای طبیعی داخل ساختمان ایجاد شود. همچنین مصالح و جهت گیری بنا باید منطبق با شرایط زمین و بستر سایت باشد.

مشاهده مطلب: انواع نما ساختمان

ویلا تفریحی و تفرج گاهی

بعضی از انواع ویلا ها تفریحی تنها برای گذران اوقات فراغت و برخی بصورت دائمی مورد استفاده قرار می گیرند. در این نوع کاربری فضاهای ویلا متنوع تر می شوند و باید به تامین انواع امکانات رفاهی، فضاهای بازی و گذران وقت و … توجه ویژه ای داشته باشید. پیشنهاد می شود ویلا اتاق های متعدد با سرویس و حمام مستقل داشته باشد تا بتواند همزمان امکان اقامت افراد بیشتری را در ویلا فراهم کند. همچنین تنوع فضایی و جذابیت بصری باعث افزایش جذابیت فضاهای ویلا خواهد شد. بهتر است به قرارگیری بنا در باغ و فضای باز و برقراری ارتباط بهتر با بیرون نیز توجه کنید. مثلا انواع تراس با امکان چیدن مبلمان، باربیکیو و … می تواند کاربردی باشد.

ویلا آخر هفته و تعطیلات

برخی انواع ویلا تنها برای گذران اوقات فراغت در آخر هفته ها یا تعطیلات طراحی می شوند؛ بنابراین تنها در ایام محدودی از سال مورد استفاده قرار می گیرند. بدین منظور کلیه زیرساخت ها و امکانات ویلا باید متناسب با استفاده محدود و مقطعی باشند. پیشنهاد می کنیم برای مدیریت هزینه های نگهداری و … سیستم های سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع متناسب انتخاب کنید. از سوی دیگر انتخاب درست مصالح و بهینه سازی مصرف انرژی بایستی حتماً مد نظر قرار گیرد. دیگر نکته حائز اهمیت در طراحی اینگونه ویلاها تامین امنیت ساختمان است.

خانه ویلایی / خانه باغ / باغ ویلا

خانه ویلایی برای سکونت دائمی ساکنان مورد استفاده قرار می گیرد و همه امکانات و ویژگی های یک خانه مسکونی را دارا است. به دلیل برخورداری از حیاط یا ارتباط با باغ به آن خانه باغ یا باغ ویلا نیز می گویند. خانه ویلایی گاهی در یک فلت بصورت یک طبقه و گاهی به صورت دوطبقه یا دوبلکس طراحی می شوند. جالب است بدانید بسیاری از افراد زندگی در یک خانه ویلایی را نسبت به یک واحد آپارتمانی ترجیح می دهند. علت تمایل به زندگی در انواع ویلا باغ یا خانه ویلایی نسبت به واحد آپارتمانی را می توان مستقل بودن و احساس آرامش و راحتی آن دانست. از سوی دیگر یک خانه ویلایی هرچند کوچک با داشتن حیاط و باغچه می تواند حس و حال بهتری به شما بدهد.

ویلا کانکس یا پیش ساخته یا آماده

ویلاهای کانکسی، پیش ساخته یا آماده، با هدف کاهش هزینه اجرا و افزایش سرعت ساخت به تازگی متداول شده اند. این کانکس ها یا ویلاهای کوچک بیشتر فضاهای اصلی مورد نیاز یک ویلا را بصورت فشرده در فضایی محدود در خود جای می دهند. معمولاٌ بناهای کانکسی پیش ساخته بوده و مدول و ابعاد از پیش تعیین شده ای دارند. برای داشتن فضاهای بزرگتر باید مدول های بیشتری در کنار هم قرار گیرند.  از مهم ترین معایب اینگونه از انواع ویلا، مصالح مصنوع و صنعتی، ظاهر نامناسب و غیر دکوراتیو آن است. پیشنهاد می کنیم حتی اگر به دلایلی قصد استفاده از چنین روشی دارید، حتما بهبود ظاهر و همخوان کردن مصالح آن را به یک معمار با تجربه بسپارید.

شناخت انواع ویلا بر اساس منطقه

هر منطقه اقلیم، آب و هوا، توپوگرافی، بافت، معماری و فرهنگ خاص خود را دارد که شرایط متفاوتی برای طراحی و ساخت انواع ویلا ایجاد می کند. شناخت انواع ویلا بر اساس منطقه کمک می کند تا ویژگی های معماری در هر یک از این مناطق آشنا شوید و با دید بهتری در مسیر ساخت ویلای خود گام بردارید.

طراحی ویلا در شمال (مازندران، گیلان، گرگان و ...)

مناطق شمال کشور به دلیل طبیعت خاص و آب و هوای معتدل همواره مورد توجه گردشگران و بسیاری از افرادی است که قصد ساخت ویلا دارند. اقلیم منطقه نقش اساسی در فرم، مصالح و بسیاری از مولفه ها دیگر در طراحی ویلا دارد. در این میان انتخاب مصالح و طراحی انواع ویلا در اقلیم مرطوب و پر از بارندگی شمال کشور چالش های زیادی دارد. بطور کلی برای ویلا در شمال کشور توصیه می کنیم به سراغ متریال هایی بروید که یا آب دوست هستند یا جذب آب پایینی دارند. همچنین بهتر است ساختمان با یک سکو از زمین فاصله بگیرد. در نظر گرفتن امکان سیرکولاسیون و کوران طبیعی هوا از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه شود.

طراحی ویلا در تهران (شهرک غرب، لواسان و ...)

طراحی ویلا در تهران به عنوان یکی از شهرهای پرجمعیت و بزرگ جهان از سبک ها و ترندهای روز دنیا پیروی می کند. امروزه بسیاری از ویلاهای تهران در مناطقی مثل شهرک غرب و لواسان با طراحی مدرن، مینیمال یا پست مدرن در حال ساخته شدن هستند. این ویلاهای مدرن با بهره گیری از جدیدترین امکانات رفاهی و فضاهای متنوع کلیه نیازهای استفاده کنندگان را مرتفع می کنند. علارغم اینکه عوامل تاثیرگذار محیطی مثل توپوگرافی، سایت، طبیعت و … در شهرهایی مثل تهران کمرنگ تر هستند، توصیه می کنیم تا حد امکان ویلایی دوستدار طبیعت و با حس حضور در طبیعت داشته باشید.

طراحی ویلا در کرج (کردان، چهارباغ و ...)

طبیعت بکر و پر دار و درخت مناطقی مثل کردان، چهارباغ، سهلیه، کوهسار، تهراندشت در اطراف کرج محیط های مناسبی برای ساخت ویلا و بناهای تفرجگاهی فراهم کرده است. بیشتر این مناطق علارغم قرارگیری در اقلیم خشک، خرد اقلیم کوهپایه ای دارند. این آب و هوا ییلاقی مناسب گذران اوقات خصوصاً در تابستان های نسبتاً گرم است. از طرفی به علت نزدیکی این مناطق به تهران و کرج بسیاری از اهالی این شهرها به ساخت ویلا در آن ها ترغیب شده اند.

طراحی ویلا در دماوند (فیروزکوه، آبسرد و ...)

دماوند و بسیاری از شهرستان های اطراف آن مثل گیلانوند، فیروزکوه، آبسرد و … ارتفاع بیشتری نسبت به تهران داشته و در اقلیم نسبتاً سرد و کوهستانی قرار دارند. به همین دلیل بیشتر در  ایام گرم سال مورد استفاده هستند. این مناطق خوش آب و هوا با قرارگیری در اطراف شهر تهران و برخورداری از قیمت نسبتاً مناسب نسبت به شهر تهران (منطقه لواسان و …) مورد توجه بسیاری از افراد برای ساخت ویلا قرار دارد. ویلاهای این مناطق سبک های بسیاری متنوعی داشته و از سبک های مدرن گرفته تا سبک های روستیک و تلفیقی را شامل می شوند. همچنین گونه های ویلای متنوعی از یک طبقه تا انواع ویلا دوبلکس و تریپلکس در آن دیده می شود.

اگر علارغم تمام توضیحات این مقاله با موضوع شناخت انواع ویلا، ابهامات و سوالاتی دارید، با ما در صفحه «دریافت مشاوره » در تماس باشید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه کاربردی ترین راهکارهای ویژه فضایتان هستند.

طراحی 100 % تضمینی ویلا 

اگر از طرح های خود راضی نبودید، ما اصلاح  طرح ها را تا جلب رضایت نهایی و تایید شما ادامه خواهیم داد!

اگر مایل هستید به شکل ویژه تری برایتان وقت بگذاریم و یک طرح اختصاصی برای ویلای شما آماده کنیم، می توانید درخواست خود را از صفحه «سفارش طراحی آنلاین» به ما ارسال کنید.  آرانو یکی از بهترین شرکت های طراحی در کشور با بیش از یک دهه سابقه است که بهترین کیفیت خدمات را با هزینه مقرون به صرفه ارائه می کند. خدمات آرانو شامل ارائه «رندرها سه بعدی و شبیه سازی شده از ویلای شما» به همراه «نقشه دوبعدی فاز یک و فاز دو» است و همه نیازهایتان را پوشش می دهد. خدمات ما بصورت تضمینی بوده و  تا جلب رضایت نهایی و تایید شما ادامه خواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا