مشاوره طراحی داخلی و مشاوره دکوراسیون داخلی حرفه ای

مزایای مشاوره دکوراسیون داخلی حرفه ای

مشاوره دکوراسیون داخلی حرفه ای چیست؟

اگر حین تغییر دکوراسیون، طراحی داخلی یا بازسازی خانه و منزل مسکونی قدیمی یا طراحی دفتر کار خود ابهامات و سوالاتی برایتان به وجود آمده، مشاوره دکوراسیون داخلی حرفه ای می تواند پاسخگویی همه سوالات شما به شکل جامع و تخصصی باشد. برای نمونه شاید سوالاتی پیرامون موضوعاتی همچون  رنگ بندی، مصالح، سبک، مبلمان و چیدمان، نورپردازی، گیاهان و سبزینگی و … داشته باشید. ما با ارائه پاسخ های تخصصی، راهگشا و راهنمایی های تصویری ساده و کاربردی در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون شما را یاری خواهیم کرد.

استودیو آرانو به عنوان یک مجموعه حرفه ای با بیش از ده سال تجربه انواع خدمات مشاوره طراحی و دکوراسیون را در سه بسته «نوشتاری»، «آنلاین» و «حرفه ای» ارائه می دهد.

مشاهده مطلب: طراحی نما ساختمان

مشاوره نوشتاری

در این نوع مشاوره، پاسخ حداکثر 2 یا 3 سوالتان به صورت کوتاه و نوشتاری به شما ارسال خواهد شد.  این نوع خدمات مناسب کسانی است که سوالات محدودی دارند و هزینه ای اندک در جست و جوی اطمینان از روند کاری خود یا یافتن پاسخ آن هستند.

مشاوره آنلاین

در مشاوره به صورت آنلاین ما تعداد بیشتری از سوالات شما را در قالب یک گفت و گوی تلفنی یا آنلاین 15 تا 30 دقیقه ای با مشاور آرانو، پاسخ می گوییم. این نوع از خدمات مناسب افرادی است که سوالات و ابهامات بیشتری دارند.

مشاوره حرفه ای

مشاوره دکوراسیون داخلی حرفه ای آرانو یک بسته تخصصی است که هم دارای پشتیبانی آنلاین جهت پاسخگویی به کلیه سوالات شما است هم  مجموعه ای از پیشنهادات تخصصی را در قالب راهنماهای تصویری دکوراسیون و طراحی داخلی به شما ارائه می دهد که در ادامه نمونه هایی از این نوع مشاوره قابل مشاهده است. این نوع مشاوره مناسب افرادی است که برای طراحی داخلی محیط اطراف خود اهمیت ویژه ای قائل اند و می خواهند همه چیز مطابق استانداردها و شکل و شمایل تایید شده توسط یک متخصص پیش رود.

بسته مشاوره دکوراسیون داخلی حرفه ای

این نوع خدمات مشاوره ای ما شامل ارئه مجموعه بسیار غنی و کاربردی از راهنماهای تصویری است. راهنماهای تصویری معمولاً شامل موارد زیر هستند:

کالر شیت یا پالت رنگی فضا

مشاوره دکوراسیون داخلی حرفه ای در مرحله اول شامل ارائه کالر شیت (Color Sheet) بر مبنای نوع کاربری فضا (جنبه عملکردی و نیازمندی های سکون و پویایی یک فضا)، مساحت فضای مورد نظر، چگونگی بهره گیری از نور طبیعی و چگونگی علاقه مندی افراد استفاده کننده از فضا (user) به رنگ های مختلف (جنبه روانشناختی رنگ ها) است. کالر شیت خود به چند بخش تقسیم می شود:

بخش اول معرفی هارمونی رنگی پیشنهادی، بخش دوم معرفی نوع کنتراست پیشنهادی و بخش سوم چگونگی ترکیب بندی رنگ ها در اجزای مختلف معماری فضا شامل دیوار، کف و سقف است. در این بخش نوع پوشش اجزای معماری فضا از لحاظ رنگ و نوع متریال به افراد پیشنهاد می شود. همچنین میزان درصد مساحتی که باید برای هر رنگ نسبت به یکدیگر در فضا در نظر گرفت توسط کارشناسان مشخص می شود. بر این اساس یک پالت رنگی مشخص از رنگ های پیشنهادی و رنگ های ضروری فضا و نسبت رنگ ها به یکدیگر در فضای مورد نظر ارائه می شود.

تعیین نقاط کانونی و چیدمان فضا

مرحله دوم مشاوره دکوراسیون شامل معرفی بخش کانونی و بخش های غیرکانونی فضا است. در این بخش با توجه به عملکرد فضای طراحی، بخش کانونی و مورد توجه فضای داخلی معرفی می شود و نوع انتخاب رنگ و چیدمان مناسب برای این بخش و بخش های دیگر فضا تعیین می شود. همچنین متریال های جایگزین مناسب به جای استفاده از رنگ بر روی دیوارها، کف و سقف معرفی می شود.

معرفی مبلمان مناسب و سبک آن

مرحله سوم مشاوره دکوراسیون شامل انتخاب مبلمان برای فضا است. ابتدا سبک مبلمان با توجه به کاربری و نوع استفاده و همچنین سلیقه کاربر پیشنهاد می شود. سپس رنگ و نوع متریال مبلمان اصلی بر اساس اجزای آن شامل استراکچر، پارچه و کوسن ها تعیین می شود. سپس مبلمان های فرعی نیز از لحاظ نوع رنگ و متریال مشخص می شوند.

مشاهده مطلب: اصول چیدمان مبلمان

معرفی اکسسوری، تجهیزات و عناصر نورپردازی

بخش چهارم مشاوره دکوراسیون شامل معرفی متریال و سبک مناسب برای نورپردازی و انواع چراغ های سقفی، ایستاده، دیواری و رومیزی موجود در فضاست. در این مرحله همچنین اکسسوری ها و تجهیزات فضا شامل فرش، پرده، تابلو، گلدان و غیره نیز به لحاظ نوع انتخاب رنگ و متریال تعیین تکلیف می شود.

موود برد

در مرحله پنجم مشاوره دکوراسیون به شما مجموعه ای ارائه می شود که در آن انواع مبلمان ، اکسسوری و تجهیزات پیشنهادی مورد نیاز فضای شما به شکل مجموعه ای از تصاویر کنار هم از محصولات موجود در بازار با معرفی شناسنامه محصول، نوع برند و قیمت آن مشخص شده است. با در دست داشتن این مجموعه می توانید با صرف کمترین زمان ممکن تمام محصولات مورد نیاز و مطابق با دکوراسیون فضای خود را به راحتی تهیه کنید.

جمع بندی

استودیو آرانو با ارائه کامل ترین بسته های مشاوره دکوراسیون داخلی به شکل های مشاوره نوشتاری، آنلاین و حرفه ای از سوی کارشناسان معماری داخلی و دکوراسیون،  تضمین کننده ی رفع نیاز و رضایت شما است. از شما دعوت می کنیم برای دریافت مشاوره طراحی و دکوراسیون  و دیدن نمونه کارهای شرکت آرانو با ما در تماس باشید. در صورت تمایل می توانید نظرات کارفرمایان و مشتریان قبلی ما را نیز از قسمت مربوطه مشاهده کنید. درصورتی که قصد کار با بهترین شرکت های طراحی داخلی را دارید، می توانید مقاله «راهنمای جامع انتخاب شرکت های طراحی داخلی» را مطالعه نمایید. همچنین برای دریافت خدمات حرفه ای طراحی به شکل آنلاین سفارش خود را ثبت کنید.

  • ارائه پیشنهاد هارمونی و کنتراست رنگی، چگونگی ترکیب بندی رنگ ها و درصد آنها نسبت به هم، ارائه پالت رنگی کلی فضا
  • انتخاب جنس و مصالح پوششی دیوارها، سقف و کف فضا
  • انتخاب مبلمان اصلی و فرعی بر اساس سبک، رنگ و جنس
  • انتخاب نورپردازی، اکسسوری و تجهیزات از لحاظ سبک، رنگ و جنس
  • ارائه مجموعه ی پیشنهادی از مبلمان، اکسسوری و تجهیزات موجود در بازار شامل تصاویر، شناسنامه، برند و قیمت آنها

طراحی و دکوراسیون داخلی یک رشته تخصصی در حوزه معماری داخلی و دیزاین است که مباحث ارگونومی، علوم فنی، سبک شناسی، روانشناسی، زیبایی شناسی، رنگ و مصالح شناسی، نورپردازی و غیره را شامل می شود. اگر شما برای طراحی دکوراسیون فضای خود بدون دانش قبلی دست به خرید متریال، مبلمان و لوازم دکوری بزنید علاوه بر صرف زمان و هزینه بسیار نتیجه نهایی مطلوب و رضایت بخش نخواهد بود.

مراجعه به متخصص در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی شما را در انتخاب رنگ، متریال و مبلمان فضا کمک خواهد کرد. با دریافت خدمات مشاوره دکوراسیون داخلی حرفه ای علاوه بر دریافت پالت رنگی فضا ، مجموعه ای از مبلمان و اکسسوری مورد نیاز فضای شما با معرفی شناسنامه و نوع برند محصولات به شما معرفی و ارائه خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top